В обласному управлінні освіти – новий начальник
У залі Обласного палацу дітей та юнацтва відбулася обласна серпнева конференція педагогічних працівників.

У ході зібрання були підбиті підсумки минулого навчального року та обговорені нагальні питання освітян на рік прийдешній. Крім того, педагогам області був представлений новий начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації. Ним став Ігор Станіславович Вдовенко.
«Пан Заліський полишає роботу в управлінні за віком – це аспект державної служби – робота на будь-якій посаді має свої часові межі. Але Анатолій Андрійович продовжуватиме роботу в галузі. Тепер він очолюватиме Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського. Ми вдячні пану Заліському за багаторічну плідну працю на благо освіти Чернігівщини, і, я переконаний, що й нове місце роботи дасть йому змогу й надалі приносити максимум користі, – прокоментував перехід на нову посаду Анатолія Андрійовича Заліського голова ОДА Валерій Куліч. – Щодо новопризначеного керівника управління: Ігор Станіславович зарекомендував себе як здібний педагог і ефективний керівник освітнього профілю. Переконаний, що він зможе бути ефективним на новому місці роботи», – сказав Валерій Куліч, відповідаючи на запитання журналістів після представлення нового начальника Управління освіти і науки облдержадміністрації.
Крім представлення нового керівника й ознайомлення із звітами про роботу та проблемами освітян Валерій Куліч на педагогічній конференції звернувся до учасників із закликом до порозуміння: «Цей рік був непростий, наступний, за всіма показниками, має бути далеко не з легких, але ми не маємо іншого шляху, як прийняти ці випробування і працювати. Вислухавши ваші доповіді, я вкотре зауважив, що чи не найбільше освітян турбує питання укрупнення навчальних закладів і оптимізація їхньої структури. Так, дійсно – це питання у числі найважливіших. Але, сподіваюся, ви, як прагматики, розумієте – це шлях до збереження та поліпшення якості освіти. За умов децентралізації влади, яка передає як повноваження, так і відповідальність на місця, ми маємо розраховувати на ті кошти, які ми заробимо. Тому й використовувати їх маємо якнайефективніше. Є приклади того, як місцеві ради приймають політично вмотивовані рішення не закривати малокомплектні школи, але це шлях у нікуди – як фінансовий, так і в плані якості освіти. Бо ви самі чудово розумієте, що якість освіти у школі з десятьма учнями і двадцятьма вчителями не буде вищою, ніж у великому повноцінно забезпеченому освітньому комплексі. Тому прошу вас із розумінням поставитись до потреби оптимізації системи, вносити свої пропозиції і бути активними будівничими оновленої якісної мережі навчальних закладів», – звернувся до педагогів голова ОДА Валерій Куліч.
Крім того, у ході зібрання за багаторічну сумлінну працю і внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління Почесними грамотами обласної державної адміністрації були нагороджені: Лариса Сергіївна Суржик – практичний психолог Сосницької гімназії ім. О.П. Довженка та Людмила Василівна Товстиженко – викладачка спеціальних дисциплін державного професійно-технічного навчального закладу «Щорське професійне училище лісового господарства». Подяки голови облдержадміністрації оголошено Ірині Олексіївні Мельниченко – директору Чернігівського обласного палацу дітей та юнацтва та Ірині Вікторівні Остапчук – учителю англійської мови Новгород-Сіверської гімназії №1 ім. Б. Майстренка.
Довідка
Вдовенко Ігор Олександрович – доктор педагогічних наук, трудову діяльність на педагогічній ниві розпочинав учителем середньої школи №1, а згодом працював директором школи №2 та професійно-технічного училища №7 у Щорсі. До призначення на посаду начальника управління освіти і науки облдержадміністрації був директором державного професійно-технічного навчального закладу «Щорське вище професійне училище лісового господарства».
Останні новини Чернігівщини
Поліція затримала причетного до підпалу автомобіля у Ніжинському районі 08:32
Вночі 30 червня до поліції надійшло повідомлення про загоряння автомобіля в місті Борзна Ніжинського району.
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.