Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 26 вересня, 08:41:54

У Чернігові обговорили проблемні питання сталого розвитку в Україні

10.07.2015   10:06Агенцiя

8 липня в стінах Чернігівського національного технологічного університету відбулася публічна лекція з приводу рівня впровадження принципів сталого розвитку в Україні та в Чернігові зокрема.

Окрім самого лектора – кандидата технічних наук, доцента ЧНТУ Олександра Велігорського – в обговоренні питань щодо сталого розвитку країни та міста взяли участь експерти, чиновники, представники бізнесу та громадськості. Суттєвий акцент як у лекції, так і в подальшій дискусії, було зроблено на питаннях сталого енергетичного розвитку.

«Сталий розвиток є цілком реальним при відповідальному ставленні до енергоресурсів. Особливо це стосується України, адже і виробництво, і житлово-комунальна сфера у нас не енергоефективні. Тож питання підвищення енергоефективності наразі одне з ключових», – висловила впевненість місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Експерт нагадала присутнім, що 4 червня 2015 року в Чернігові було затверджено План дій щодо сталого енергетичного розвитку міста на 2015-2023 роки (ПДСЕР), розроблений у співпраці з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Він став ключовим стратегічним документом Чернігова із впровадження заходів, які дозволять скоротити споживання енергоресурсів та замістити традиційні джерела енергії альтернативними, і, як наслідок, зменшити викиди у навколишнє природне середовище шкідливих речовин.

Експерти зійшлися на думці, що суттєву роль у реалізації будь-яких планів щодо сталого розвитку відіграють не лише зусилля влади, громад та бізнесу, але і психологія пересічних містян. «Ми йдемо в європейське суспільство, але будуємо власний будинок. Треба міняти психологію. Змінимо психологію – буде сталий розвиток», – зокрема зазначив заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук.

Наталія Висіканець також підкреслила, що лише змінивши ставлення українців до споживання ресурсів можна буде говорити про ефективність зусиль щодо впровадження сталого розвитку. «Влада має заохочувати чернігівців до енергоефективних заходів – утеплення, встановлення індивідуальних теплових пунктів тощо – у своїх помешканнях. Потрібно вести інформаційну кампанію щодо державних та місцевих програм підвищення енергоефективності, а також заохочувати змінювати власну культуру ресурсоспоживання, тобто виробити установку на ощадливе ставлення до води, газу, тепла, електроенергії», – переконана експерт ОПОРИ.

Експерти не лише обговорювали плани, але й ділилися практичним досвідом. Так, представниця Сумського державного університету Дарина Леус розповіла про впровадження у вузі та школах міста енергоефективних заходів, а також про їхню дієвість.  

Підсумовуючи, Олександр Велігорський підкреслив, що така лекція – не остання, адже активне обговорення продемонструвало зацікавлення аудиторії питанням сталого розвитку в масштабах країни та міста. 

Марія Стронська, Громадянська мережа "ОПОРА"

Останні новини Чернігівщини

Виконком погодив розмір виплат ще для 40 осіб за державною програмою

Виконком погодив розмір виплат ще для 40 осіб за державною програмою "єВідновлення" 16:01

19 вересня на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради погоджено розмір компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України. А також решту рішень, прийнятих 7 вересня профільною комісією, яка розглядає ці питання.

Регіональний економічний форум: чим захід став особливим для Чернігівщини 15:49

Минулого тижня у Києві відбувся дводенний Регіональний економічний форум, в межах якого проведено Стратегічну сесію з напрацювання пропозицій для економічного відновлення країни за участю представників центральних та місцевих органів влади.

Новгород-Сіверські поліцейські затримали торгівця наркотиками 13:17

Оперативники Новгород-Сіверського районного відділу поліції викрили 24-річного мешканця Коропської громади, який займався розповсюдженням наркотичних засобів. Чоловіка затримали та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.

Поліція Прилуччини встановлює обставини смертельної дорожньо-транспортної пригоди 13:14

Вчора близько 20 години до поліції надійшло повідомлення про зіткнення двох автомобілів у Ічнянській громаді. Внаслідок ДТП один водій загинув, а іншого керманича госпіталізували.

У Чернігові триває відновлення 82 будинків, пошкоджених внаслідок ракетного удару 19 серпня 13:00

19 серпня 2023 року внаслідок ракетного удару, здійсненого російською федерацією по центру Чернігова, було пошкоджено, в тому числі, 82 багатоквартирних житлових будинка. Невідкладно було проведено обстеження, визначено масштаби руйнувань та прийняті рішення, які дозволили розпочати відновлювальні роботи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини