У Чернігові обговорили проблемні питання сталого розвитку в Україні
8 липня в стінах Чернігівського національного технологічного університету відбулася публічна лекція з приводу рівня впровадження принципів сталого розвитку в Україні та в Чернігові зокрема.

Окрім самого лектора – кандидата технічних наук, доцента ЧНТУ Олександра Велігорського – в обговоренні питань щодо сталого розвитку країни та міста взяли участь експерти, чиновники, представники бізнесу та громадськості. Суттєвий акцент як у лекції, так і в подальшій дискусії, було зроблено на питаннях сталого енергетичного розвитку.
«Сталий розвиток є цілком реальним при відповідальному ставленні до енергоресурсів. Особливо це стосується України, адже і виробництво, і житлово-комунальна сфера у нас не енергоефективні. Тож питання підвищення енергоефективності наразі одне з ключових», – висловила впевненість місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.
Експерт нагадала присутнім, що 4 червня 2015 року в Чернігові було затверджено План дій щодо сталого енергетичного розвитку міста на 2015-2023 роки (ПДСЕР), розроблений у співпраці з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Він став ключовим стратегічним документом Чернігова із впровадження заходів, які дозволять скоротити споживання енергоресурсів та замістити традиційні джерела енергії альтернативними, і, як наслідок, зменшити викиди у навколишнє природне середовище шкідливих речовин.
Експерти зійшлися на думці, що суттєву роль у реалізації будь-яких планів щодо сталого розвитку відіграють не лише зусилля влади, громад та бізнесу, але і психологія пересічних містян. «Ми йдемо в європейське суспільство, але будуємо власний будинок. Треба міняти психологію. Змінимо психологію – буде сталий розвиток», – зокрема зазначив заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук.
Наталія Висіканець також підкреслила, що лише змінивши ставлення українців до споживання ресурсів можна буде говорити про ефективність зусиль щодо впровадження сталого розвитку. «Влада має заохочувати чернігівців до енергоефективних заходів – утеплення, встановлення індивідуальних теплових пунктів тощо – у своїх помешканнях. Потрібно вести інформаційну кампанію щодо державних та місцевих програм підвищення енергоефективності, а також заохочувати змінювати власну культуру ресурсоспоживання, тобто виробити установку на ощадливе ставлення до води, газу, тепла, електроенергії», – переконана експерт ОПОРИ.
Експерти не лише обговорювали плани, але й ділилися практичним досвідом. Так, представниця Сумського державного університету Дарина Леус розповіла про впровадження у вузі та школах міста енергоефективних заходів, а також про їхню дієвість.
Підсумовуючи, Олександр Велігорський підкреслив, що така лекція – не остання, адже активне обговорення продемонструвало зацікавлення аудиторії питанням сталого розвитку в масштабах країни та міста.
Марія Стронська, Громадянська мережа "ОПОРА"
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.