Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 вересня, 07:25:00

У Чернігові обговорили проблемні питання сталого розвитку в Україні

10.07.2015   10:06Агенцiя

8 липня в стінах Чернігівського національного технологічного університету відбулася публічна лекція з приводу рівня впровадження принципів сталого розвитку в Україні та в Чернігові зокрема.

Окрім самого лектора – кандидата технічних наук, доцента ЧНТУ Олександра Велігорського – в обговоренні питань щодо сталого розвитку країни та міста взяли участь експерти, чиновники, представники бізнесу та громадськості. Суттєвий акцент як у лекції, так і в подальшій дискусії, було зроблено на питаннях сталого енергетичного розвитку.

«Сталий розвиток є цілком реальним при відповідальному ставленні до енергоресурсів. Особливо це стосується України, адже і виробництво, і житлово-комунальна сфера у нас не енергоефективні. Тож питання підвищення енергоефективності наразі одне з ключових», – висловила впевненість місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталя Висіканець.

Експерт нагадала присутнім, що 4 червня 2015 року в Чернігові було затверджено План дій щодо сталого енергетичного розвитку міста на 2015-2023 роки (ПДСЕР), розроблений у співпраці з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні». Він став ключовим стратегічним документом Чернігова із впровадження заходів, які дозволять скоротити споживання енергоресурсів та замістити традиційні джерела енергії альтернативними, і, як наслідок, зменшити викиди у навколишнє природне середовище шкідливих речовин.

Експерти зійшлися на думці, що суттєву роль у реалізації будь-яких планів щодо сталого розвитку відіграють не лише зусилля влади, громад та бізнесу, але і психологія пересічних містян. «Ми йдемо в європейське суспільство, але будуємо власний будинок. Треба міняти психологію. Змінимо психологію – буде сталий розвиток», – зокрема зазначив заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук.

Наталія Висіканець також підкреслила, що лише змінивши ставлення українців до споживання ресурсів можна буде говорити про ефективність зусиль щодо впровадження сталого розвитку. «Влада має заохочувати чернігівців до енергоефективних заходів – утеплення, встановлення індивідуальних теплових пунктів тощо – у своїх помешканнях. Потрібно вести інформаційну кампанію щодо державних та місцевих програм підвищення енергоефективності, а також заохочувати змінювати власну культуру ресурсоспоживання, тобто виробити установку на ощадливе ставлення до води, газу, тепла, електроенергії», – переконана експерт ОПОРИ.

Експерти не лише обговорювали плани, але й ділилися практичним досвідом. Так, представниця Сумського державного університету Дарина Леус розповіла про впровадження у вузі та школах міста енергоефективних заходів, а також про їхню дієвість.  

Підсумовуючи, Олександр Велігорський підкреслив, що така лекція – не остання, адже активне обговорення продемонструвало зацікавлення аудиторії питанням сталого розвитку в масштабах країни та міста. 

Марія Стронська, Громадянська мережа "ОПОРА"

Останні новини Чернігівщини

Дар’я Пирогова, Дмитро Кравець і оркестр «Філармонія»: Рахманінов і Прокоф'єв

Дар’я Пирогова, Дмитро Кравець і оркестр «Філармонія»: Рахманінов і Прокоф'єв 15:19

Студенти Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського піаністи Дар’я Пирогова та Дмитро Кравець взяли участь у новій концертній програмі, яку представив глядачам Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача.

Обери професію своєї мрії – живи та працюй в Україні

Обери професію своєї мрії – живи та працюй в Україні 14:32

Закликає служба зайнятості сучасну молодь. А також радить завчасно, ще в середніх та старших класах, замислитися про професійне майбутнє, обрати потрібну на ринку праці професію, і стати справжнім професіоналом своєї справи.

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку 12:40

Про перші успіхи та складнощі в реалізації стратегії розвитку Сосницької об’єднаної територіальної громади мова йшла під час консультації, яку проводив Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання 12:36

19 вересня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради розглянув пропозиції щодо встановлення норм споживання теплової енергії на потреби споживачів Чернігова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:47

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини