Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 січня, 15:51:22

До Чернігівського обласного військкомату завітали іноземні військові психологи

08.07.2015   10:44Агенцiя

Поділитися досвідом до Чернігова приїхала делегація міжнародних спеціалістів та фахівців, які займаються психологічним відбором військовослужбовців. Зокрема, це представники Ради Європи із Хорватії, Ізраїлю, Польщі та Pompidou Group (Франція).

Заступник обласного військового комісара по роботі з особовим складом, підполковник Вадим Лільчицький розповів гостям про особливості роботи психологів з призовниками під час проходження ними медичної комісії. Сама методика є дворівневою. І має на меті вивчення морально-психологічного стану кандидатів на військову службу. Адже головне завдання полягає у призові мотивованих та стійких до стресових ситуацій бійців. Під час застосування психологічного тестування в районах, на кожні сто осіб — 4-5 призовників виявляються непридатними до служби. Ще двоє-троє відсіюються під час аналогічної перевірки в обласному віськомматі. У результаті такого відбору фокусуються групи, визначається їх командний склад та напрямок військової підготовки. Також, у разі потреби, проводяться індивідуальні бесіди з мобілізованими.

На основі напрацьованого у Чернігові досвіду, Міноборони України запустило пілотний проект психологічного відбору військовослужбовців ще у п’яти набільших містах країни — Запоріжжі, Львові, Харкові, Одесі, Києві та Дніпропетровську. У разі успіху розробленої у Чернігові психологічної методики, цей досвід має поширитись на інші регіони.

— Наша робота знайшла відгук серед військових спеціаластів. І зараз Міністерство оборони України започаткувало спільний проект з Pompidou Group та Радою Європи, задля вивчення їх досвіду і отримання підтримки у психологічній підготовці військових, — зазначив Вадим Лільчицький.

Голова Української Асоціації Психодрами Віктор Мозговий у своєму виступі розповів про досвід та особливості роботи психологів під час мобілізації, навчання в учбових центрах, супроводу солдат в АТО, реадаптацію демобілізованих та ресоціалізацію військових інвалідів.

Іноземні гості поділилися досвідом роботи у своїх країнах, виклали своє бачення української специфіки психологічної підримки солдат та відповіли на запитання представників ЗМІ.

Останні новини Чернігівщини

Про результати досліджень атмосферного повітря йшлося на засіданні комісії в Чернігівській ОДА

Про результати досліджень атмосферного повітря йшлося на засіданні комісії в Чернігівській ОДА 11:54

23 січня під головуванням заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Олександра Савченка відбулося засідання обласної комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря.

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили нову збірку чернігівської письменниці Наталії Коси

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили нову збірку чернігівської письменниці Наталії Коси 11:43

«Право на щастя, або роздуми сучасної жінки» – таку назву має нова прозово-поетична збірка Наталії Коси. Її презентували в бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках конкурсу «Книга року-2019».

На ринках Чернігів за один день вилучено понад 350 кг незаконно добутої риби – Чернігівський рибоохоронний патруль

На ринках Чернігів за один день вилучено понад 350 кг незаконно добутої риби – Чернігівський рибоохоронний патруль 11:29

24 січня Чернігівським рибоохоронним патрулем спільно з працівниками ГУНП в Чернігівській області були проведені перевірки потенційних місць незаконної торгівлі водними біоресурсами у м. Чернігів.

Пенсіонери за доставку пенсій не сплачують, сплачує держава

Пенсіонери за доставку пенсій не сплачують, сплачує держава 11:20

Клієнти Укрпошти, зокрема пенсіонери, занепокоєні інформацією, яка шириться у ЗМІ, про те, що з них листоноші братимуть комісію за доставку їхніх пенсій. Ця інформація недостовірна.