Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 01:21:57

Війна за право навчатися у школі. ВІДЕО

01.07.2015   10:24

Так званим «достойникам» Сосницького району війну оголосили жителі трьох сіл – Лави, Киріївка і Змітнів через те, що вже кілька сесій поспіль депутати райради хочуть закрити школи у цих селах.

Районний відділ освіти, який на стороні депутатів, озвучує свої аргументи на користь ліквідації навчальних закладів – для повноцінного існування освітньої галузі району не вистачає понад п’яти мільйонів гривень, крім того, не виплачено майже півтора мільйона зарплати за червень педагогам району. Вихід з цієї ситуації керівники Сосниччини вбачають у закритті малокомплектних шкіл. Тут знову була сесія і знову був конфлікт, а от на чию користь він закінчився – далі.

Освітня галузь Сосницького району нині переживає складі часи. На весь район залишилося десь півтори тисячі школярів і працює 20 навчальних закладів. І ось чергова сесія райради в рамках так званої «оптимізації мережі освітніх закладів» вже вдруге хоче закрити три школи–дев’ятирічки – Лавську, Киріївську і Змітнівську.

Селяни протестують. Натовпом вони йдуть до сесійної зали і обіцяють вийти звідти, лише якщо депутати не підтримають важливі питання порядку денного щодо закриття навчальних закладів. І тут знову виникає конфлікт, бо голова райради Геннадій Смаглюк ставить на голосування пропозицію провести сесію в закритому режимі. За присутніх змітнівчан, киріївчан і лавчан вступаються депутати райради.

Селяни таки залишилися в сесійні залі і стали слухати доповідь начальника районного відділу освіти Михайла Дуся. Він озвучує цифри, які тягнуть на дно освітню галузь району. Субвенція на рік складає трохи більше 18-ти мільйонів гривень, а вже понад 10-ть мільйонів навчальні заклади Сосниччини використали, не виплачено майже півтора мільйона зарплати за червень педагогам району, а ще близько 300 тисяч освіта заборгувала за комунальні послуги. Полатати всі фінансові дірки нема за що.

Але доповідь «начальника освіти» селяни не чують. У них своя позиція: хоч в цих сільських школах навчається не більше 20-ти дітей у кожній, це буде як страшний вирок для села.

Після годинної словесної суперечки голова райради нарешті ставить крапку у протистоянні селян і депутатів, поставивши питання на голосування.

Рішення не прийнято по жодній зі шкіл, які на цій сесії планували закрити. Оптимізація освітньої галузі у Сосницькому районі вже п’ятий рік поспіль проходить з великим боєм. Не уявляють, що буде далі, селяни. Їм хоч і вдалося відстояти три сільські школи, але питання по їх існуванню поки що у підвішеному стані.

 

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини