Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 січня, 19:27:21

Написання проектів, мережування, результати реалізованих міні-проектів: про це і не тільки для "новачків" у громадському секторі

25.06.2015   08:04Агенцiя

Протягом чотирьох днів 20-23 червня тривав семінар «Від ідей до змін у громаді: планування та реалізація проектних ініціатив», котрий організовано в рамках проекту «Громадські дії на підтримку Криму та сходу України», що реалізує Громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові». Проект є частиною плану дій Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Серед майже тридцяти учасників, з переважно східних областей України, прифронтових міст та переселенців з Донбасу, які проживають у західній частині країни, були чоловіки та жінки різних вікових груп. До присутніх з вітальним словом звернувся виконавчий директор Освітнього Дому прав людини в Чернігові Кирило Єкимов. Він запросив кожного почувати себе, наче вдома, і знову повертатися сюди за знаннями, що змінюють нашу країну на краще.

Тренінг був присвячений навчанню громадських активістів, які, в силу обставин, нещодавно прийшли у третій сектор, напрацюванню ідей, написанню проектних пропозицій, пошуку коштів на реалізацію їх задумів. Основні питання, які хвилювали більшу частину аудиторії, - це пошук соціального житла для внутрішньо переміщених осіб, ведення соціального бізнесу для допомоги переселенцям, їх працевлаштування та перекваліфікація, а також забезпечення доступу населення до питної води в умовах збройного конфлікту. Відповідно до обраних тем, учасники, з допомогою керівника проекту Володимира Щербаченка, тренерів - керівника Східноукраїнського представництва МФ «Відродження» Олени Розсказової, менеджера координаторів міні-проектів від Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини» Євгенії Бардяк та запрошених експертів – Світлани Тарабанової і Максима Єлігулашвілі, працювали в невеликих групах над метою, завданнями, плануванням заходів та залученням на них цільової аудиторії, розробляли опитувальники для проведення оцінки і моніторингу отриманих результатів.

Цікавим викликом стала вправа на коротку презентацію, так звану «Elevator Speech», за допомогою якої «грантошукачі» мали переконати «грантодавця» надати фінансову допомогу на конкретний проект протягом 60 секунд. Декому це навіть вдалося.

Оскільки, присутні – переважно переселенці, які проживають в різних регіонах і представляють різні громадські об'єднання, але зазвичай стикаються з одинаковими проблемами, то виникло питання побудови мережі організацій вимушених переселенців. Про це активно йшла мова на теоретичних і практичних вечірніх сесіях, які вів тренер з досвідом Андрій Круп'як.

Керівник проекту Володимир Щербаченко відмітив: «По учасниках тренінгу видно, що проблеми, над вирішенням яких вони працюють в ході навчального заходу, надзвичайно актуальні. Група дуже мотивована і це значною мірою є запорукою, того отримані знання будуть впровадженні в життя».

Як приклад для більшості учасників були наочні презентації уже реалізованих міні-проектів у рамках даного проекту. Координатори сімох ініціатив, які уже добігли кінця, поділилися власним досвідом у реалізації та розповіли про отримані результати.

Попереду учасників цього та попередніх семінарів у рамках поточного проекту очікує зустріч восени на спільній конференції.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 29 нових випадків COVID-19

Виявлено 29 нових випадків COVID-19 18:44

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 27 січня в області зафіксовано 29 нових випадків COVID-19.

Регіональне відділення Асоціації міст України продовжує проводити практикуми

Регіональне відділення Асоціації міст України продовжує проводити практикуми 16:05

27 січня у Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Оренда комунального майна як функція повноважень територіальної громади».

У Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту в Чернігові відбувся пам'ятний захід в урочищі Березовий Рів

У Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту в Чернігові відбувся пам'ятний захід в урочищі Березовий Рів 15:55

У всьому світі 27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році війська 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау на території сучасної Польщі.

Патрульні продовжують виявляти у громадян, ймовірно, наркотичні речовини

Патрульні продовжують виявляти у громадян, ймовірно, наркотичні речовини 15:50

Близько 7-ї години вечора, під час патрулювання, поліцейські роти тактико-оперативного реагування (ТОР) помітили чоловіка, який кричав та розмахував руками біля однієї з багатоповерхівок, що на проспекті Миру.

За минулу добу рятувальники 13 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

За минулу добу рятувальники 13 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:47

Упродовж минулої добу підрозділами Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 5 пожеж.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини