Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 вересня, 07:25:21

Чернігівщину відвідав Міністр освіти і науки України Сергій Квіт

27.05.2015   08:07Агенцiя

Під час перебування в обласному центрі Міністр освіти і науки України Сергій Квіт відвідав Чернігівське вище професійне училище побутового обслуговування, де зустрівся з педагогічною громадськістю області. У світлі реформування системи освіти України ключовим питанням спілкування стало обговорення проекту Закону України «Про освіту» та «Про професійно-технічну освіту».

Сергій Квіт детально проаналізував основні зміни у сфері професійно-технічної освіти. Міністр освіти і науки України акцентував увагу на важливості налагодження тісної співпраці між ПТНЗ та роботодавцями, що дозволить готувати спеціалістів за тими спеціальностями, які реально потрібні сьогодні на ринку праці. З цією метою в областях будуть створюватись регіональні багатопрофільні центри професійної освіти, що сприятиме оптимізації мережі професійно-технічних закладів відповідно до потреби індустрії. Крім того, паралельно діятимуть ради стейкхолдерів, тобто тих, хто відповідає за розвиток економіки в регіоні і дійсно зацікавлений у випускниках певних спеціальностей.

Також Сергій Квіт наголошував на важливості розвитку дуальної освіти та активного впровадження у освітню діяльність принципу навчання протягом життя.

Освітян у свою чергу цікавили питання щодо видачі випускникам дипломів нового зразка, особливостей функціонування початкової школи та старшої профільної школи в контексті нового законодавства. Крім того, присутні запитували про новації у сфері наукової діяльності, особливості функціонування коледжів, виплати стипендій учням ПТНЗ. Особливе зацікавлення у присутніх викликало питання діяльності сільських шкіл, що є надзвичайно актуальним для нашої області.


Минулоріч було прийнято Закон України «Про вищу освіту». У ньому передбачено чимало змін до звичної системи, про основні з яких студентам та викладачам Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка під час робочої поїздки до області розповів Міністр освіти і науки України Сергій Квіт.

Основну увагу було акцентовано на наданні вищим навчальним закладам академічної, організаційної та фінансової автономії. Тобто, виші мають самостійно розпоряджатися власними коштами, розподіляти години, курси і спеціалізації.

— Навчання має бути побудоване на взаємовимогливості викладачів до студентів та навпаки. Лише за таких умов ми отримаємо якісну освіту, — зазначив Сергій Квіт.

Розповів міністр і про заплановане нововведення щодо розподілу спеціальностей та спеціалізацій. Зокрема, останнє виші формуватимуть та обиратимуть самі.

У планах і скорочення навчального навантаження з 900 годин до 600. Це дасть можливість студентам і викладачам більше займатися науковою роботою.

Впроваджуватимуться дипломи нового зразка. До слова, їх дизайн у кожного навчального закладу може бути різний.

Чималу роль у навчально-виховному процесі вишу відіграє студентське самоврядування. Воно також повинно мати стартовий бюджет, аби брати участь в освітніх програмах та грантових перегонах.

Щодо заохочення найкращих випускників педагогічних вишів їхати працювати у село, міністр відповів так:

— У Законі такого поняття«заохочення» нема. Проте, я вважаю, що стимулом має бути гідна заробітна плата, яка зростатиме з кожним підвищенням кваліфікації. Це спонукатиме самих освітян навчатися протягом життя.

Поспілкувався зі студентами і відповідальний за область від Адміністрації Президента Сергій Березенко, який коротко ознайомив присутніх із діяльністю Ради регіонального розвитку.


Ми повинні докласти максимум зусиль для зміцнення університету, як науково-навчальної інституції. На цьому наголосив Міністр освіти і науки України Сергій Квіт 26 травня під час зустрічі з професорсько-викладацьким складом та студентською молоддю Чернігівського національного технологічного університету.

У зустрічі також взяли участь відповідальний від Адміністрації Президента України за Чернігівську область Сергій Березенко, ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет.

Міністр освіти і науки України розповів викладачам і студентам вишу про реформи, законодавчі новації та шляхи їх реалізації.

Вітчизняну систему вищої освіти, за словами Сергія Квіта, чекає низка позитивних змін, що наблизять її до європейських стандартів.

— Для того, щоб наші університети стали конкурентноздатними на глобальній арені, необхідно ще більше уваги приділяти саме дослідженням. В усіх рейтингах головний критерій якості сучасного університету це результати наукових досліджень, які виражаються в публікаціях провідних видань, наукових базах тощо, — підкреслив урядовець. Наука - це завдання номер один, а навчальний процес має організовується навколо цих досліджень. Саме тому діяльність міністерства спрямовано на те, щоб зміцнювати науковий сегмент в університетах.

Прийнятий новий Закон України «Про вищу освіту», схвалений Урядом Закон «Про науково-технічну діяльність», за інформацією Міністра освіти і науки, направлені на створення в Україні сучасних університетів.

Акцентуючи увагу на імплементації Закону «Про вищу освіту», Сергій Квіт, зокрема зазначив, що він ґрунтується на ідеї університетської автономії.

— Під цим терміном ми маємо на увазі автономію академічну, фінансову і організаційну, — додав він. Цей закон регламентує створення третього циклу освіти, який має прийти на заміну теперішній аспірантурі. Сучасна докторська програма — 4-річна програма, яка окрім наукових досліджень, передбачає активний навчальний процес. У приклад Міністр навів Києво-Могилянську академію, де підготовка відбувається за інтенсивною сучасною системою.

— Я думаю, що ваш університет повинен першим запровадити таку систему в Чернігові, — висловив переконання посадовець.

Велике значення в запровадженні третього циклу освіти, за словами Сергія Квіта, має інтерналізація цілої системи. На його думку, треба збільшувати міжнародний компонент, поглиблювати знання англійської мови, адже йти в науку без цього неможливо.

Окрім цього, закон «Про вищу освіту» передбачає і створення нових структур. Зокрема, мова йде про національну агенцію з якості освіти, що запрацює вже у цьому році.

Під час зустрічі з Міністром освіти і науки чернігівські студенти порушили питання щодо скасування стипендії. Сергій Квіт відзначив, що стипендію треба платити інакше. Отримувати її мають студенти, які показують надзвичайні досягнення в навчанні, науковій роботі і ті, хто цього потребує — для кого це є можливістю вижити. Наразі це питання опрацьовує робоча група, до якої входять представники студентського самоврядування.

Окремий наголос зробив Міністр освіти і науки України на питанні виїзду українських науковців за кордон.

— Якщо ви знаєте англійську мову, маєте хороший рівень знань — ви повинні їхати вчитися і стажуватися на захід. І наше завдання сприяти цьому. Реформування освіти і науки не може відбуватися поза реформуванням цілого суспільства і нашої економіки, — констатував посадовець.

Останні новини Чернігівщини

Дар’я Пирогова, Дмитро Кравець і оркестр «Філармонія»: Рахманінов і Прокоф'єв

Дар’я Пирогова, Дмитро Кравець і оркестр «Філармонія»: Рахманінов і Прокоф'єв 15:19

Студенти Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського піаністи Дар’я Пирогова та Дмитро Кравець взяли участь у новій концертній програмі, яку представив глядачам Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача.

Обери професію своєї мрії – живи та працюй в Україні

Обери професію своєї мрії – живи та працюй в Україні 14:32

Закликає служба зайнятості сучасну молодь. А також радить завчасно, ще в середніх та старших класах, замислитися про професійне майбутнє, обрати потрібну на ринку праці професію, і стати справжнім професіоналом своєї справи.

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку 12:40

Про перші успіхи та складнощі в реалізації стратегії розвитку Сосницької об’єднаної територіальної громади мова йшла під час консультації, яку проводив Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання 12:36

19 вересня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради розглянув пропозиції щодо встановлення норм споживання теплової енергії на потреби споживачів Чернігова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:47

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини