Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 14:27:36

Відбулося розширене засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації

17.02.2012   13:53

16 лютого на базі Чернігівського вищого професійного училища побутового обслуговування відбулося розширене засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації.

У роботі колегії взяв участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, в.о. ректора Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського Володимир Тандура начальники відділів освіти райдержадміністрацій, управлінь освіти міських рад, директори обласних ліцеїв, обласних позашкільних закладів, шкіл-інтернатів, професійно-технічних навчальних закладів, директор Прилуцького гуманітарно-педагогічного коледжу ім. І.Я.Франка.

Учасники засідання розглянули ряд актуальних питань, пов’язаних з розвитком освітньої галузі в регіоні, зокрема, питання рівня сформованості ІКТ-компетенцій учасників навчально-виховного процесу загальноосвітніх навчальних закладів області.

Інформуючи присутніх про застосування інформаційно-комунікаційних технологій в процесі навчання, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Заліський зазначив, що ІТ-технології вже стали невід’ємною складовою в навчально-виховному процесі.

В області є яскраві приклади інтенсивного використання даного роду технологій у роботі з дітьми. Значних результатів у цій сфері досягли, зокрема, навчальні заклади м. Прилуки та Бобровицького району.

Представники навчальних закладів поділилися власним досвідом, акцентуючи увагу на тому, що сучасній школі потрібен педагог, який сам має сформовані компетентності в галузі інформаційно-комунікаційних технологій, здатний до використання електронних навчальних матеріалів та відповідних програм у навчальному процесі.

Виносилися на розгляд учасників колегії і питання забезпечення згідно з обласною програмою загальноосвітніх навчальних закладів області ліцензійними електронними засобами навчального призначення і мультимедійним обладнанням на 2011 – 2016 роки та питання викладання української мови у загальноосвітніх навчальних закладах, яка є обов’язковим предметом як при складанні державної підсумкової атестації в 4-му, 9-му, 11-му класах, так і при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання.

Начальник управління освіти і науки ОДА наголосив на тому, що для підвищення рівня оволодіння учнями українською мовою необхідно розширювати мережу профільних класів української філології, класів з поглибленим вивченням української мови і літератури, продовжувати впровадження предметних факультативів, гуртків, проводити роботу щодо заохочення школярів до участі у Всеукраїнських та Міжнародних учнівських конкурсах, написанні наукових робіт, що, в значній мірі, сприятиме підвищенню рівня вивчення української мови.

Важливим питанням, яке розглядалося під час засідання колегії, було питання стану підліткової злочинності і правопорушень в закладах освіти області.

За словами начальника відділу розвитку дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти управління освіти і науки ОДА О.Саранович, для вирішення цих проблем необхідно провести серйозний моніторинг причин зростання підліткової злочинності на рівні кожного відділу (управління) освіти, кожного навчального закладу, педагогічного колективу. На її думку, необхідно не просто проаналізувати, а вжити дієвих заходів щодо активізації роботи перш за все районних, міських, шкільних психологічних служб з дітьми, схильними до правопорушень та бездоглядності, із сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах. Посилити контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, налагодити чітку роботу рад профілактики із залученням до її діяльності досвідчених педагогів, дільничних інспекторів, спеціалістів служб у справах дітей, лікарів, сільських голів, лідерів учнівського самоврядування, представників батьківської громадськості тощо.

Підсумовуючи результати засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації, Віктор Тканко наголосив на тому, що питання оновлення існуючого парку комп’ютерної техніки, поповнення мультимедійними проекторами, інтерактивними дошками, електронними засобами навчального призначення залишається актуальним.

«Багато вже зроблено, але ще більше треба зробити в напрямку впровадження ІКТ, які мають значно полегшити роботу вчителя. Ми повинні активно працювати над забезпечення освітніми інформаційними електронними ресурсами, комунікаційним обладнанням освітніх установ, підключенням їх до мережі Інтернет з використанням сучасних технологій», - зазначив він.

Важливим, за його словами, залишається збереження і примноження наших скарбів, серед яких українська мова займає особливе місце. Необхідно активізувати роботу щодо розповсюдження кращого педагогічного досвіду, а саме з української мови і літератури, на сторінках періодичних видань.

Коментуючи ситуацію щодо стану підліткової злочинності і правопорушень в закладах освіти області, Віктор Тканко відмітив, що складна ситуація в підлітковому середовищі потребує постійної зайнятості дітей в позаурочний час.

«Саме позашкілля має стати засобом відволікання учнівської молоді від негативного впливу вулиці, порятунку від самотності, виправлення вже набутого негативного досвіду поведінки. Необхідно використати усі можливості позашкільних навчальних закладів: достатню матеріально-технічна базу, творчість потужних педагогічних колективів, і головне – їх досвід у роботі з дітьми з девіантною поведінкою», - наголосив він.

«Вирішити поставлені завдання можливо за умови тісної співпраці органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, конкретної спільної роботи у цьому напрямку педагогічних, учнівських колективів навчальних закладів та батьківської громадськості», - додав Віктор Тканко.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).