Педагоги та психологи Чернігівщини взяли участь у інформаційному заході проекту "Здорова родина - здорова країна"
23 квітня волонтери ЧМЦ «Жменя» провели інформаційно-просвітницьку акцію в рамках проекту «Здорова родина – здорова країна» серед педагогів-психологів шкіл, дитячих садочків та інших навчальних закладів Чернігова та області.

Під час акції поширювалися буклети та роздаткові матеріали, інформація в яких стосується планування сім’ї та видів контрацепції. Також із буклетів можна дізнатися про сайт програми «Здоров’я жінок України» - www.planA.org.ua, де отримати відповіді на питання он-лайн. Крім того, свої питання можна задати фахівцям по телефону гарячої лінії – 0-800-50-27-57.
Спілкуючись з педагогами та психологами, які працюють у навчальних закладах, Регіна Гусак повідомила, що метою проекту «Здорова родина – здорова країна» є зменшення кількості абортів та незапланованих ранніх вагітностей, привернення уваги чернігівців до питання збереження репродуктивного здоров’я та ефективного планування сім’ї.
Лісовецька Ірина Миколаївна, методист обласного центру практичної психології та соціальної роботи, інформаційну зустріч прокоментувала так:
- Такі заходи і програми дуже корисні, тому що психолог, працюючи в школі з дітьми і батьками, стикається з різними проблемами здорового способу життя, репродуктивного здоров’я. Зрозуміло, є прикрі факти того, що підлітки у дуже юному році роблять аборти. А як допомогти дитині зрозуміти себе, зрозуміти свою дорослість, педагоги знаходять відповіді та отримують необхідні навички завдяки таким програмам і тренінгам. І дуже мені імпонує те, що наші психологи завжди залюбки беруться за будь-яку роботу і поповнюють свою скарбничку знань, а діти за це їм віддячують.
На думку вчителів дітям та підліткам потрібно говорити про стосунки та про репродуктивне здоров’я. Головне, надати правдиву інформацію і саме ту, яка потрібна в даний період розвитку юної людини.
Анастасія Володимирівна, школа №30
- Я вважаю, що це дуже важливо у сучасному житті. Адже коли молода дівчина чи хлопець закохується і думає про стосунки, то він/вона мають пам’ятати і про наслідки. Звичайно хотілося б вберегти їх від негативних моментів, щоб вибір був свідомим і безпечним. Саме тому такі інформаційні кампанії дуже корисні і важливі.
Я вважаю, що потрібно говорити і про статеве життя, і про планування сім’ї, не треба соромитися. Розповідати та пояснювати треба з 14-15 років, а зараз, коли діти дорослішають раніше, то і з 12-13 років. Зараз дівчата вже у сьомому класі починають зустрічатися з хлопцями, закохуватися. І тому важливо проводити інформування серед учнів.
Ірина Вікторівна, Краснохутірська школа-інтернат
- Я помітила, що діти хочуть знати термінологію, як правильно називаються ті чи інші речі, органи і т.д.. Звичайно, що про свої проблеми у стосунках учням більше подобається спілкуватися наодинці, вони тоді є більш щирими. Завдяки інформатизації підлітки вже знають які є засоби контрацепції та захворювання. Але часто інформація може бути неповною або викривлена, тому важливо вчасно допомогти і дати пояснення.
Зі своїми дітьми почала б говорити на тему статевих стосунків десь років у 13-14. Хоча якби питали раніше, то і раніше.
Прес-служба ЧММГО ММЦ "Жменя"
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.