Фахівці ендокринології обговорили новітні методи лікування та профілактики раку щитоподібної залози
«Медичні наслідки Чорнобильської катастрофи. Стан здоров’я та шляхи його збереження у постраждалого населення області у відділений після аварійний період» — така тема науково-практичної конференції, що днями відбулась в Чернігівському обласному центрі радіаційного захисту та оздоровлення населення.

Під час техногенного вибуху на ЧАЕС в атмосферу потрапила велика доза радіоактивних елементів: стронцій, полоній, технецій, цезій. Але найбільше було радіоактивного йоду, який в організмі людини здатен поглинатися лише клітинами щитоподібної залози.
Після квітня 1986 року кількість людей із новоутвореннями та порушеннями функціонування щитоподібної залози дуже зросла. Тому відтоді зусилля медиків не лише України, а і без перебільшення, всього світу спрямовані на подолання післячорнобильського лиха.
Учасники конференції – провідні українські фахівці у галузі ендокринології та спеціалісти Чернігівщини обговорили новітні методи лікування та профілактики раку щитоподібної залози.
Заступник директора Інституту ендокринології та обміну речовин Валерій Терещенко зазначив, що до аварії на ЧАЕС серед 12-ти мільйонного дитячого населення України реєструвалося лише 10 випадків раку щитоподібної залози за рік. Тепер цю хворобу виявлено майже у тисячі дітей, причому більшість з них живуть у північних районах України, в т.ч. і на Чернігівщині.
— Тому разом із Американським інститутом раку ми реалізуємо програму «Вивчення впливу різних доз радіоактивного йоду на стан щитоподібної залози підлітків та дітей України». Зараз у нас на обліку перебувають понад 15 тис. пацієнтів, яких не менше, ніж раз на два роки ми ретельно обстежуємо. Прикро, але на ці 15 тис. припадає до 200 випадків раку щитоподібної залози, тобто, 1 рак на 65 обстежень. Це дуже і дуже багато. Тому для своєчасного виявлення хвороби і початку лікування необхідно обстеження проводити щорічно, – зазначив Валерій Терещенко.
Також учасники конференції обговорили питання надання спеціалізованої допомоги постраждалим від аварії на ЧАЕС та воїнам, що демобілізувалися з лав Українського війська і перебувають на лікуванні у закладах системи охорони здоров’я Чернігівщини.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.