Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 січня, 04:01:57

Профнавчання — нові професійні можливості для безробітних

20.03.2015   09:33Агенцiя

Професійне навчання зареєстрованих безробітних це ефективна соціальна послуга державної служби зайнятості, важливий механізм збалансування попиту та пропозиції робочої сили на ринку праці. Актуальність цієї проблеми зростає у зв’язку із підвищенням вимог роботодавців до професійного рівня фахівців, якості професійної підготовки.

Державною службою зайнятості використовуються різні форми та методи професійного навчання зареєстрованих безробітних. Зокрема, це професійна підготовка, перепідготовка або підвищення кваліфікації за робітничими професіями, в тому числі за індивідуальними навчальними планами та програмами, курси цільового призначення, стажування безпосередньо на робочому місці тощо. Дана соціальна послуга організовується виключно на замовлення роботодавців або для самозайнятості, провадження підприємницької діяльності. З початку 2015 року 1,4 тисяча осіб з числа зареєстрованих безробітних проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості області з урахуванням поточної та перспективної потреб ринку праці.

З метою вирішення проблем зайнятості внутрішньо переміщених осіб та інших питань їх інтеграції у життя громади, Чернігівська обласна служба зайнятості активізувала роботу щодо залучення їх до професійного навчання. Центрами зайнятості області, починаючи з жовтня 2014 року, вже було направлено на професійне навчання 17 зареєстрованих безробітних з числа переселенців з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО, з них 7 осіб закінчили та працевлаштовані, а ще 10 продовжують навчання.

Зокрема, з метою набуття практичних умінь і навичок 8 зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб підвищували кваліфікацію шляхом стажування, з них 3 особи працевлаштовані, 5 – продовжують навчання. Навчання здійснювалося безпосередньо на майбутніх робочих місцях підприємств м. Чернігова та м. Бахмач. Так, безробітні стажувалися на базі ТОВ «Техноремонт» за навчальною програмою «Практичні навички зварювальних робіт під час ремонту автомобільного транспорту (автобусів)», на ТОВ «Чернігіввовна – плюс» - «Практичні навички здійснення подачі на прес обробленої вовни», на ДП «ТК Стиль 2013» ПАТ» ТК Стиль» - «Практичні навички пошиття чоловічого та жіночого одягу», на «ТОВ «Аннатекс» - «Практичні навички збуту постільної білизни, тканини», у ПП «Контактика» - «Практичні навички роботи з купівлі, продажу або оренди нерухомості від імені і за дорученням клієнтів», у ПП Сорока Л.М. (м. Бахмач) – «Асортимент та якість непродовольчих товарів».

За допомогою служби зайнятості переселенці опановують і нові професії, такі як манікюрник, перукар (перукар-модельєр), швачка. Навчання проходить на базі Чернігівського професійного ліцею побуту.

Служба зайнятості допомагає безробітним започаткувати власний бізнес. П’ятеро осіб, які вимушено переселилися до Чернігівської області зі сходу країни, проходили навчання на курсах цільового призначення за навчальними програмами «Підприємець-початківець» та «Основи малого підприємництва» у Рівненському та Сумському центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили хлопців, які розмалювали зупинку громадського транспорту

Патрульні виявили хлопців, які розмалювали зупинку громадського транспорту 12:47

Вчора близько четвертої ранку на лінію "102" надійшло повідомлення, що на вулиці Захисників України двоє невідомих щось пишуть фарбою на зупинці громадського транспорту.

Погоджувальна рада затвердила перелік питань 50-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання

Погоджувальна рада затвердила перелік питань 50-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання 12:24

Питання, які виносяться на розгляд п’ятдесятої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання, затвердила сьогодні погоджувальна рада.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:13

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:34

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Тепла зима сприяє завершенню будівництва спортивного майданчика у Сновську

Тепла зима сприяє завершенню будівництва спортивного майданчика у Сновську 11:11

Біля Сновської районної гімназії продовжуються будівельні роботи з облаштування спортивного майданчика. Підготовчі роботи розпочали у листопаді 2019 року, тоді робітники демонтували фундамент колишнього ФОК, зазначено на сайті громади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини