Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 лютого, 14:15:00

Прилуцький район та реформа територіального устрою

06.03.2015   10:07

Сьомий семінар «Засади та основні напрями реформування територіальної організації влади та децентралізації фінансів» пройшов 5 березня в Прилуках. Водночас на ньому вперше обговорювався Закон України «Про добровільне об`єднання територіальних громад», який щойно набув чинності. На заняття запрошувалися голови територіальних громад Прилуччини.

Відкрили семінар в.о. голови райдержадміністрації Денис Росовський та голова районної ради Лариса Татарченко.

Як наголошувалося на початку, зустріч не мала на меті розгляду глобального питання негайного здійснення низки реформаторських кроків. Завдання інше – розібратися, чим викликана необхідність та невідворотність змін, що вже зроблено і до чого варто готуватися в найближчому майбутньому. Зараз, не чекаючи підказок та вказівок.

Викладачі (директор Чернігівського центру підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко та консультант із питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади Мінрегіонрозвитку Юрій Вдовенко) докладно зупинилися на змісті тих нормативно-правових актів, що вже ухвалені, зокрема, змінах до Податкового та Бюджетного кодексів, в т.ч. – проголосованих на поточному тижні. Як з`ясувалося, найпроблемнішим був і залишається податок на нерухомість. Також багато нарікань викликає прозорість (чи – її брак) процедури стягнення акцизів на місцях.
 
Загальне здивування та нерозуміння слухачів викликала відсутність плати за надра до місцевих бюджетів в частині, що стосується нафти та газу. Разом із тим учасники семінару визнали, що в Прилуцькому районі досі немає жодного прикладу реалізації Закону України «Про співробітництво територіальних громад», хоча він діє вже майже півроку. Вочевидь, це вже запитання до самих голів територіальних громад. Надалі слухачі детально розібрали положення закону, спрямованого на об`єднання територіальних громад. Найбільший інтерес викликали повноваження нової посади старости.

Учасники семінару висловили сподівання, що незабаром уряд ухвалить низку документів, необхідних для запровадження положень Закону на практиці.

Останні новини Чернігівщини

 Праця на Перемогу

Праця на Перемогу 10:46

У рамках урядової ініціативи "Армія відновлення" безробітні області долучаються до суспільно корисних робіт. У поточному році такі роботи розпочалися 1 лютого у 4-х територіальних громадах області за участю 47 безробітних. Наразі вони прибирають придорожні та прибережні смуги, вирубують чагарники, заготовляють дрова, плетуть маскувальні сітки для потреб ЗСУ.

У Прилуках поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків

У Прилуках поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 10:41

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції викрили 42-річного прилучанина під час збуту чергової партії «канабісу». Чоловіка помістили до ізолятора тимчасового тримання.

Підтримати постраждалих від насильства: Чернігівська ОВА та Фонд ООН у галузі народонаселення реалізують черговий проєкт

Підтримати постраждалих від насильства: Чернігівська ОВА та Фонд ООН у галузі народонаселення реалізують черговий проєкт 10:20

Чернігівська ОВА продовжує співпрацю з Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA Ukraine) щодо удосконалення роботи мережі підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Винесено вирок за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень

Винесено вирок за заподіяння тяжких тілесних ушкоджень 10:15

Прилуцькою окружною прокуратурою в суді доведено вину особи в заподіянні умисного тяжкого тілесного ушкодження, тобто у скоєні злочину, передбаченого ч.2 ст.121 КК України.

У Чернігові рятувальники спільно з масмедіа провели профілактичний рейд щодо безпечного використання генераторів

У Чернігові рятувальники спільно з масмедіа провели профілактичний рейд щодо безпечного використання генераторів 09:54

Через постійні відключення світла підприємці міста Чернігова активно використовують для роботи своїх закладів генератори.

АНОНСИ ПОДІЙ