Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 липня, 08:17:15

Форум краєзнавців Чернігівського району

31.01.2015   09:47

30 січня у великому залі Чернігівської райдержадміністрації відбулася краєзнавча конференція, повідомив Олександр Майшев.

Подібні форуми тут вже стали доброю традицією за підтримці районного керівництва. Зокрема, сьогодні дослідників рідного краю, вчителів історії, сільських бібліотекарів та інших учасників конференції вітали в.о. голови Чернігівської райдержадміністрації Анатолій Кругол, заступник голови райдержадміністрації Лідія Гаєвська.

Учасники заходу вшанували пам’ять всіх загиблих захисників Суверенності, Соборності та Незалежності нашої держави в бою під Крутами та в зоні проведення АТО на Сході України, невинно убієнних мирних жителів у Волновасі та Маріуполі хвилиною мовчання.

Відбулась презентація книги заслуженого журналіста України Миколи Будлянського «Вільхова гілка» про козацьке містечко Олишівку, написаної ще 20 років тому, але лише тепер змогла побачити світ. За відсутності автора з поважних причин, видання представив депутат районної ради, уродженець Олишівки Олександр Мисюра. Він пообіцяв, що книгу отримають всі бібліотеки та школи району.

Черговий, вже 9-й диск відеоматеріалів з циклу «Пізнай свій рідний край» про відомих земляків Чернігівського району представив Андрій Курданов, голови районної організації Національної спілки краєзнавців України. Герої окремих сюжетів – доктор геологічних наук Іван Степанович Рослий (народився в с. Ведильці) та заслужений працівник сільського господарства Микола Трохимович Ларченко (32 роки працював керівником сільгосппідприємства в с. Халявин) – виступили з промовами до аудиторії. А журналіст обласного телебачення Тетяна Ільчук, яка разом з А. Курдановим підготувала сюжети, подякувала краєзнавцям за їх любов до рідного краю і невтомні пошуки призабутих сторінок минулого, а також запросила до подальшої співпраці. Незабаром диск з матеріалами буде передано на школи району.

Краєзнавець Віктор Єрема, уродженець Андріївки, повідомив про намір громади відродити у майбутньому церкву, збудовану наприкінці ХVІІІ ст. за кошти генерал-майора Олександра Рігельмана. На сьогодні вирішується питання землевідведення.

Сергій Горобець, науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті, розповів про публікації з історії населених пунктів району, що останнім часом з’явилися на сайті «Чернігівський формат», і запросив місцевих дослідників пропонувати свої здобутки Інтернет-виданню.

Учасники конференції заслухали інформацію про пошукову діяльність приватного музею «Старобілоуська садиба», яку представила його організатор і керівник Олена Малишко. Творчими планами поділився з присутніми краєзнавець Олександр Ляшев, уродженець с. Роїще. Він готує другий том нарисів про козацькі прізвища рідного села, а також видання про священиків місцевої церкви.

А. Курданов поінформував про видання книги, присвяченої загиблим воїнам у селах району в вересні 1941 та 1943 рр. Роботу над книгою завершено, для її видання необхідні чималі кошти – 60 тисяч гривень. Це при тому, що в районному бюджеті витрати на книгодрукування взагалі не передбачені, відтак доведеться збирати кошти, як то кажуть, «всім миром»
Також члени районної спілки краєзнавців висунули свого представника для участі в Громадській раді при Чернігівській райдержадміністрації нової каденції – відому поетесу Надію Галковську.

Голова Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олександр Коваленко відмітив плідну працю і вагомі здобутки дослідників минувшини в Чернігівському районі, а також повідомив про створення першого в області кущового осередку Національної спілки краєзнавців у селищі міського типу Михайло-Коцюбинське, що стало можливим завдяки активній діяльності керівника цього невеличкого відділення Анатолія Скуратовича.
 

Останні новини Чернігівщини

Отримують допомогу по частковому безробіттю…

Отримують допомогу по частковому безробіттю… 08:12

Обласним центром зайнятості прийнято 6213 позитивних рішень щодо надання допомоги по частковому безробіттю, що дозволить забезпечити виплати для майже 11,5 тисяч працівників, котрі через карантин втратили частину заробітної плати.

Припинено незаконну торгівлю тютюновими виробами

Припинено незаконну торгівлю тютюновими виробами 08:02

Викрито злочинну діяльність мешканців Чернігівської та Волинської областей, які організували та здійснювали діяльність з незаконного ввезення сигарет та подальшу їх реалізацію на митній території України, а також збут підпільно виготовленої горілки.

Скасовано судове рішення про зобов’язання передати в оренду комунальне майно вартістю 5,4 млн грн

Скасовано судове рішення про зобов’язання передати в оренду комунальне майно вартістю 5,4 млн грн 07:56

Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу прокуратури, скасував рішення суду першої інстанції та постановив нове, яким у задоволенні позову приватного суб’єкта господарювання до Управління комунального майна Чернігівської обласної ради відмовив.

Найкращі дільничні офіцери Чернігівської поліції працюють на Прилуччині

Найкращі дільничні офіцери Чернігівської поліції працюють на Прилуччині 07:44

За результатами роботи дільничних офіцерів поліції у першому півріччі 2020 року найкращими стали співробітники Прилуцького відділу поліції.

Прилуки: рятувальники звільнили набряклу фалангу пальця підлітка від металевого кільця

Прилуки: рятувальники звільнили набряклу фалангу пальця підлітка від металевого кільця 07:33

8 липня о 01:40 до Служби порятунку "101" у м. Прилуки надійшло повідомлення від працівників медичного закладу про те, що до них звернувся 16-річний юнак, який не міг самостійно зняти з набряклого пальця металеве кільце.