Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 22 січня, 12:52:45

Німецький досвід – територіальним громадам Чернігівщини

28.01.2015   08:12Агенцiя

Відкриття навчання для сільських голів Чернігівської області та презентація проекту «Сприяння формуванню громадянського суспільства у сільських та селищних громадах Чернігівської області» відбулися в Чернігівському Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 27 січня 2015 року.

Звертаючись до присутніх заступник голови Чернігівської обласної ради Валентин Мельничук відзначив, що відсутність повноцінного місцевого самоврядування є джерелом основних проблем державного будівництва України. «Сьогодні при внесенні змін до Конституції України важливо досягти оптимального балансу між виконавчою та законодавчою владою. Має бути напрацьований дієвий механізм взаємодії виконавчих комітетів місцевих рад та уряду, а головне – територіальні громади повинні отримати свої бюджети як реальне підґрунтя для повноцінного функціонування»,  підкреслив представник самоврядування області.

Заступник керівника апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Юрій Музика звернув увагу на громадську складову як невід’ємний атрибут місцевого самоврядування та джерело відповідних ініціатив. «Сьогодні в області діють більше 400 громадських організацій. Але якість та ефективність діяльності більшості з них, особливо в районах, викликає багато запитань. Тому подібний проект є гарною нагодою, для тих хто прагне реальних змін, отримати досвід заохочення та впровадження громадських ініціатив».

Експерт проекту, референт Фонду Ганса Зайделя Професор доктор Юрген Вальхсхьофер зазначив, що для досягення успішного розвитку необхідні час і терпіння. «Як Німеччина після Другої світової війни поступовими кроками йшла до економічного процвітання, так і українці мають поступово та виважено, впевнено, крок за кроком досягати стандартів європейського рівня життя».

Проект реалізується за підтримки Фонду Ганса Зайделя (Баварія, ФРН) та передбачає проведення циклу семінарів для сільських голів Чернігівської області. Його метою є надання практичної допомоги очільникам місцевого самоврядування у започаткуванні та запровадженні місцевих ініціатив, спрямованих на соціально-економічний та культурний розвиток територіальних громад. 27-28 січня триватиме настановчий семінар, під час якого учасники навчання дізнаються про методологію, етапи реалізації проекту та розпочнуть знайомство з кращими практиками самоорганізації населення в Баварії (ФРН). Заняття проводитиме референт Фонду Ганса Зайделя професор доктор Юрген Вальхсхьофер.
 

Останні новини Чернігівщини

«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop»  допоміг грант від служби зайнятості

«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop» допоміг грант від служби зайнятості 14:23

Шоколад із мухомором, гінкго білоба, кондицепсом – і все це у м. Ніжині, що на Чернігівщині. Такі нестандартні рішення пропонує своїм клієнтам місцева підприємиця, засновниця крафтового бренду «Жу-жу shop» Оксана Труш.

СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України

СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України 14:19

Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією затримали у Чернігові російського агента, який за завданням фсб здійснював підпали об’єктів критичної інфраструктури регіону.

48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку

48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку 14:16

Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.

Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду

Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду 14:06

У Ніжинському районі Чернігівщини поліцейські викрили керівника медустанови у причетності до розтрати бюджетних коштів, а також інженера технагляду у службовій недбалості під час проведення будівництва лікарні.

У Чернігові заклали капсулу часу на будівництві житлових комплексів за підтримки Данії 14:04

У Чернігові розпочинається великий будівельний проєкт зі зведення багатоквартирного житла соціального призначення, що фінансує Фонд GAU Данії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини