Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 27 січня, 18:55:42

Питання екології та збереження довкілля обговорили представники органів влади та спеціалісти-екологи

20.12.2014   12:51

18 грудня в приміщенні Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбувся семінар для представників райдержадміністрацій, на яких покладено обов’язки у сфері екології та збереження довкілля.

Проблеми створення заповідних об’єктів місцевого значення, функціонування дозвільної системи, розробки та реалізації природоохоронних програм, підготовки запитів про виділення коштів з Державного та обласного фондів охорони навколишнього природного середовища для здійснення природоохоронних заходів, еколого-просвітницької діяльності – ці та інші питання були обговорені на семінарі.

Фахівці Департаменту екології та природних ресурсів розповіли присутнім про розгляд матеріалів та видачу документів дозвільного характеру суб’єктам господарювання, ведення реєстру місць видалення відходів (МВВ), об’єктів утворення відходів та об’єктів оброблення та утилізації відходів. Надано роз’яснення щодо консультування та розгляду проектів паспортів МВВ, зауважено на контактні телефони профільних спеціалістів.

Відповідно до чинного природоохоронного законодавства, органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, виконавчі органи місцевого самоврядування сприяють охороні й збереженню територій та об'єктів природно-заповідного фонду (далі - ПЗФ) та виконання покладених на них завдань.

Повноваження місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері формування, збереження та використання екомережі визначені Законом України «Про екологічну мережу України». Представникам райдержадміністрацій наголошено, що місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у сфері формування, збереження та використання екомережі, в межах своїх повноважень, забезпечують розроблення та виконання регіональних і місцевих схем та програм розвитку екомережі, проведення необхідних для цього наукових досліджень; надання відповідно до закону фінансової та іншої підтримки власникам і користувачам земельних ділянок, що знаходяться в межах територій та об'єктів екомережі.

Обговорено зростання популярності сільського і агротуризму. Всі ці заходи можуть значно поповнити бюджети районів.

Наразі є багато прикладів, коли заповідні території є візитною карткою регіону, тож і нам є до чого спрямовувати спільні активні зусилля.

Не можна недооцінювати формування свідомої і активної позиції нашої громадськості щодо подальшого розвитку екологічної політики Чернігівської області, підтримувати громадські ініціативи з участі у цьому процесі. Для цього Департаментом постійно проводяться інформаційно-просвітницькі заходи, засідання за «круглим столом», виступи в регіональних ЗМІ, наповнення офіційного веб-сайту. Присутнім запропоновано більш активно співпрацювати в цьому напрямку на місцях, з представниками громадських організацій, місцевих мас-медіа та молоддю і надавати відповідну інформацію безпосередньо до Департаменту.

Проведення Департаментом подібних семінарів буде продовжено і надалі, що всіма спільними зусиллями допоможе районним державним адміністраціям, міським та селищним радам покращити становище у сфері охорони та збереження довкілля, сприятиме мінімізації шкідливого впливу антропогенної діяльності на навколишнє природне середовище.


 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 29 нових випадків COVID-19

Виявлено 29 нових випадків COVID-19 18:44

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 27 січня в області зафіксовано 29 нових випадків COVID-19.

Регіональне відділення Асоціації міст України продовжує проводити практикуми

Регіональне відділення Асоціації міст України продовжує проводити практикуми 16:05

27 січня у Чернігівському регіональному відділенні Асоціації міст України відбувся онлайн-практикум із застосування законодавства на тему: «Оренда комунального майна як функція повноважень територіальної громади».

У Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту в Чернігові відбувся пам'ятний захід в урочищі Березовий Рів

У Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту в Чернігові відбувся пам'ятний захід в урочищі Березовий Рів 15:55

У всьому світі 27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році війська 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау на території сучасної Польщі.

Патрульні продовжують виявляти у громадян, ймовірно, наркотичні речовини

Патрульні продовжують виявляти у громадян, ймовірно, наркотичні речовини 15:50

Близько 7-ї години вечора, під час патрулювання, поліцейські роти тактико-оперативного реагування (ТОР) помітили чоловіка, який кричав та розмахував руками біля однієї з багатоповерхівок, що на проспекті Миру.

За минулу добу рятувальники 13 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

За минулу добу рятувальники 13 разів залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 15:47

Упродовж минулої добу підрозділами Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідовано 5 пожеж.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини