Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 січня, 12:23:19

Валерій Калниш у Чернігові надихав молодих журналістів

24.11.2014   11:09Агенцiя

Валерій Калниш, екс-головред газети «Коммерсантъ Украина», провів 21 листопада лекцію для учасників «Школи молодого журналіста» у приміщенні Чернігівського ЦППК. Він поділився досвідом власної роботи, методиками підготовки матеріалів та розповів, від чого краще утриматися журналісту.

Тим, кого цікавлять лише гроші, не варто йти у журналістику. Цю ідею Валерій Калниш цілком ясно доніс до своїх слухачів. Натомість дорога у професію відкрита для тих, хто готовий видобувати інформацію, розказувати про те, про що ніхто інший не розкаже, і тих, хто просто не може жити без журналістики.

Втім, якщо учасники школи і були розчаровані такою позицією авторитетного журналіста, виду вони не подали. Натомість активно конспектували його поради щодо підготовки якісних публікацій, щедро проілюстровані прикладами з особистої практики. А невдовзі після лекції — випадковість чи ні? — одна з молодих журналісток зізналася у соцмережі, що відчула прилив натхнення.

Протягом двох годин тренер навчав своїх слухачів, як досягти високих стандартів у журналістиці.

Замітка, репортаж та інтерв'ю — особливостям цих видів матеріалів Валерій Калниш приділив чи не найбільше часу. Окремо обговорили підходи до написання заголовків. Якщо заголовки смішні та іронічні – це добре, зауважив журналіст. Разом з тим, не можна використовувати провокативні заголовки, які вводять в оману читача. Слід дотримуватися правил журналістської етики та не допускати образливих заголовків або ж обігравати у них прізвища ньюсмейкерів.

Валерій Калниш також порадив молодим журналістам тримати дистанцію і не вступати у дружні стосунки з ньюсмейкерами. У протилежному випадку чимось: або дружбою, або професійними принципами — доведеться рано чи пізно пожертвувати.

 

Валерій Сорокін, координатор проекту «Школа молодого журналіста»

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові побільшало хворих на Covid-19

У Чернігові побільшало хворих на Covid-19 12:15

У Чернігові минулого тижня спостерігалося стрімке збільшення захворілих на Covid-19. Так, за тиждень захворіло 506 містян, це в 2 рази більше ніж на початку січня.

Торік у Чернігові фахівці міської державної ветлікарні здійснили понад 3120 щеплень від сказу

Торік у Чернігові фахівці міської державної ветлікарні здійснили понад 3120 щеплень від сказу 11:52

У минулому році спеціалісти Чернігівської міської державної лікарні ветмедицини вакциною Рабістар щепили від сказу 3121 тварину (у тому числі 610 – в результаті щорічної весняної кампанії профілактичних щеплень).

Кримінальна відповідальність за порушення Правил рибальства

Кримінальна відповідальність за порушення Правил рибальства 11:44

Відповідно до ст. 249 Кримінального кодексу України (далі - ККУ) кримінальна відповідальність настає у випадку незаконного зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду.

Коли щеплювати дитину від поліомієліту?

Коли щеплювати дитину від поліомієліту? 11:38

Восени 2021 року у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті виявили вірус поліомієліту.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучалися до надзвичайних подій, пожеж, надання допомоги та проведення інших невідкладних робіт

Упродовж минулого тижня надзвичайники 52 рази залучалися до надзвичайних подій, пожеж, надання допомоги та проведення інших невідкладних робіт 11:36

Упродовж минулого тижня (з 10.01. по 17.01.2022) щоденно в підрозділах Головного управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 195 чоловік особового складу та 66 одиниць основної та спеціальної техніки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини