Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 червня, 12:12:35

Валерій Калниш у Чернігові надихав молодих журналістів

24.11.2014   11:09Агенцiя

Валерій Калниш, екс-головред газети «Коммерсантъ Украина», провів 21 листопада лекцію для учасників «Школи молодого журналіста» у приміщенні Чернігівського ЦППК. Він поділився досвідом власної роботи, методиками підготовки матеріалів та розповів, від чого краще утриматися журналісту.

Тим, кого цікавлять лише гроші, не варто йти у журналістику. Цю ідею Валерій Калниш цілком ясно доніс до своїх слухачів. Натомість дорога у професію відкрита для тих, хто готовий видобувати інформацію, розказувати про те, про що ніхто інший не розкаже, і тих, хто просто не може жити без журналістики.

Втім, якщо учасники школи і були розчаровані такою позицією авторитетного журналіста, виду вони не подали. Натомість активно конспектували його поради щодо підготовки якісних публікацій, щедро проілюстровані прикладами з особистої практики. А невдовзі після лекції — випадковість чи ні? — одна з молодих журналісток зізналася у соцмережі, що відчула прилив натхнення.

Протягом двох годин тренер навчав своїх слухачів, як досягти високих стандартів у журналістиці.

Замітка, репортаж та інтерв'ю — особливостям цих видів матеріалів Валерій Калниш приділив чи не найбільше часу. Окремо обговорили підходи до написання заголовків. Якщо заголовки смішні та іронічні – це добре, зауважив журналіст. Разом з тим, не можна використовувати провокативні заголовки, які вводять в оману читача. Слід дотримуватися правил журналістської етики та не допускати образливих заголовків або ж обігравати у них прізвища ньюсмейкерів.

Валерій Калниш також порадив молодим журналістам тримати дистанцію і не вступати у дружні стосунки з ньюсмейкерами. У протилежному випадку чимось: або дружбою, або професійними принципами — доведеться рано чи пізно пожертвувати.

 

Валерій Сорокін, координатор проекту «Школа молодого журналіста»

Останні новини Чернігівщини

Відбулася 69 (позачергова) сесія Прилуцької міської ради

Відбулася 69 (позачергова) сесія Прилуцької міської ради 11:53

1 червня у сесійній залі міської ради відбулося позачергове засідання 69 сесії Прилуцької міської ради 7 скликання.

Андрій Прокопенко офіційно представив голову Новгород-Сіверської райдержадміністрації - Тараса Молочка

Андрій Прокопенко офіційно представив голову Новгород-Сіверської райдержадміністрації - Тараса Молочка 10:43

1 червня голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко разом з народним депутатом України Максимом Зуєвим офіційно представив голову Новгород-Сіверської районної державної адміністрації Тараса Молочка.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом травня вилучено майже 290 кг незаконно добутої риби і понад 6 км сіток

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом травня вилучено майже 290 кг незаконно добутої риби і понад 6 км сіток 10:36

Протягом травня 2020 року державними інспекторами Чернігівського рибоохоронного патруля зафіксовано 205 порушень Правил рибальства.

У Центрах соціально-психологічної реабілітації дітей пройшла акція

У Центрах соціально-психологічної реабілітації дітей пройшла акція "Даруймо радість дітям" 10:22

У рамках акції «Даруймо радість дітям» з нагоди Міжнародного дня захисту дітей заступник начальника Служби у справах дітей обласної державної адміністрації Юлія Олифіренко та Регіональний Уповноважений Верховної Ради з прав людини у Чернігівській області Ірина Жмака відвідали Чернігівський центр соціально-психологічної реабілітації дітей та вручили його вихованцям подарунки.

Неповнолітніх, які утримуються в Чернігівському слідчому ізоляторі, привітали з Днем захисту дітей

Неповнолітніх, які утримуються в Чернігівському слідчому ізоляторі, привітали з Днем захисту дітей 10:12

Чотирьох неповнолітніх, які утримуються в Чернігівському слідчому ізоляторі, 1 червня привітали з Міжнародним днем захисту дітей та вручили подарунки.

АНОНСИ ПОДІЙ