Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 листопада, 01:56:07

Правознавчий тренінг

28.10.2014   09:31Агенцiя

Коли востаннє ви згадували про права, які маєте? Як часто ви ними користуєтесь? Яке походження прав людини, що лежить в їх основі, як вони розвивалися та закріпилися в сучасному світі? Можна перелічити ще сотню питань, котрі кожна свідома людина, рано чи пізно, задає собі. Відповіді на ці питання мали змогу отримати студенти Чернігівського кооперативного технікуму, де відбулась виставка «Кожен має право знати свої права», завдяки підтримці ГО "Март". Цю виставку було створено в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Яскрава, інформаційна, пізнавальна, багата на цікаві факти, доступна – все це характеризує стенди, що були задіяні. У нашому навчальному закладі своєрідним ключем до душі кожного слухача, для повного розуміння виставки, осмислення важливості знання прав та свобод людини були гіди – студенти юридичного відділення технікуму. Це була унікальна можливість дізнатися більше, проявити себе, навчити інших та осмислити власне життя. Спілкування зі студентами технікуму було пізнавальним не тільки для тих, хто відвідав виставку, а й для тих, хто її проводив.

Під час тренінгу обговорювалося безліч цікавих та складних питань, що дали змогу не просто завчити матеріал, а зрозуміти його від початку та до кінця. Саме завдяки тому, що кожен з десяти гідів повністю занурився у світ під назвою «Мої права», цей захід пройшов навіть краще, ніж всі ми очікували. Дуже допомогла відкритість студентів до гідів, було легко встановлювати контакт та доносити інформацію, якою ми вже справно володіли. Також хотілося б зазначити, що виставка була проведена в рамках декади юридичного відділення, та сказати величезне «спасибі!» адміністрації та Людмилі Володимирівні Білюбі – викладачу юридичної циклової комісії за допомогу та підтримку – без вас ми б не змогли піднятись на щабель вище у своїй освіті і особистісному розвитку та не відчули б радості ділитися знаннями з іншими.

Після виставки, для того щоб оцінити роботу гідів, доцільність та актуальність стендів, були роздані анонімні анкети викладачам та студентам. Результати були вражаючими для нас. 90% студентів прокоментували нашу роботу так: все зрозуміло, дуже сподобалось; гідів оцінили у середньому на 5 балів, як і саму організацію. Це говорить про те, що інформація подана на рівні зі слухачами сприймається краще, жарти, в ході виставки, також не проходять марно, бо у формі гри необхідна інформація була викладена та засвоєна, а не просто пролетіла повз вуха.

Той досвід, що ми отримали за 3 дні виставки назавжди залишиться з нами, як скарб, що не має ціни та строку давності; це щось більше, ніж просто знання та навички, які ми здобули, це ніби ковток свіжого повітря для змучених міським пилом легенів, це те, що неодмінно змінить наше життя на краще. Проте, не тільки досконале знання прав, яке було забезпечене тренерами та технікумом, а й наша команда, яка всього за тиждень стала ніби маленька сім’я, але дуже міцна та дружня, допомогли забезпечити всебічне освоєння в правах, що неодмінно знадобиться всім нам у сучасному житті.

Наостанок хочеться подякувати координатору виставки – волонтеру-стажеру ГО "MART", студентці ІІІ курсу спеціальності "Правознавство" Альоні Казанській. А також всім, хто брав участь: Альоні Кривенко, Максиму Глушаку, Юлії Коваленко, Володимиру Савченко, Наталії Компанієнко, Вікторії Сиводід, Елізаветі Гавриловій та Ганні Казновецькій.

Цей захід дав поштовх кожному із нас до дій, що будують наше майбутнє, жагу до знань та простих якостей справжньої людини: людяності, честі, гідності, самоповаги, солідарності…Також, хочу сказати: вірте у себе, йдіть тільки вперед, немає нічого неможливого, пізнавайте цей світ, вчіться, не говоріть, що бракує часу – бракувати може тільки бажання! Як сказав Марк Твен «Уникайте тих, хто намагається підірвати вашу віру в себе. Ця риса властива дрібним людям. Велика людина, навпаки, вселяє вам відчуття, що і ви можете стати великим».


Юлія Коваленко, студентка групи Юр-42

Останні новини Чернігівщини

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи

Недорогий та функціональний: який смартфон вибрати для роботи 16:22

Підібрати надійний смартфон “на кожен день” зараз дуже складно.

Виявлено 398 нових випадків COVID-19

Виявлено 398 нових випадків COVID-19 16:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 листопада в області зафіксовано 398 нових випадків COVID-19.

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до

Бібліотека ім. М. Коцюбинського запрошує до "Клубу книгомандрівників" 15:47

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського стартував новий літературно-мистецький проект «Клуб книгомандрівників». Це інтерв’ю з відомими чернігівцями про літературу та книги в їхньому житті.

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності

Громади отримують експертну підтримку щодо організації управлінської діяльності 15:30

Як побудувати ефективну структуру апарату та виконавчого комітету ради; правильно припинити повноваження голів місцевих рад; на які посади в органи місцевого самоврядування потрібно проводити конкурс, а де можна здійснити переведення; вимоги щодо віку та освіти посадових осіб місцевого самоврядування, – це далеко неповний перелік питань, які цікавили учасників дистанційного навчання «Основні питання організації роботи рад та їхнє організаційно-кадрове забезпечення», яке проходило 23 листопада.

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик

Патрульні винесли постанову на жінку за неправдивий виклик 15:21

Вночі до поліції зателефонувала 52-річна мешканка Чернігова та повідомила, що на неї з ножем напав невідомий чоловік.