Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 14 листопада, 19:57:06

Правознавчий тренінг

28.10.2014   09:31Агенцiя

Коли востаннє ви згадували про права, які маєте? Як часто ви ними користуєтесь? Яке походження прав людини, що лежить в їх основі, як вони розвивалися та закріпилися в сучасному світі? Можна перелічити ще сотню питань, котрі кожна свідома людина, рано чи пізно, задає собі. Відповіді на ці питання мали змогу отримати студенти Чернігівського кооперативного технікуму, де відбулась виставка «Кожен має право знати свої права», завдяки підтримці ГО "Март". Цю виставку було створено в рамках Всеукраїнської освітньої програми «Розуміємо права людини».

Яскрава, інформаційна, пізнавальна, багата на цікаві факти, доступна – все це характеризує стенди, що були задіяні. У нашому навчальному закладі своєрідним ключем до душі кожного слухача, для повного розуміння виставки, осмислення важливості знання прав та свобод людини були гіди – студенти юридичного відділення технікуму. Це була унікальна можливість дізнатися більше, проявити себе, навчити інших та осмислити власне життя. Спілкування зі студентами технікуму було пізнавальним не тільки для тих, хто відвідав виставку, а й для тих, хто її проводив.

Під час тренінгу обговорювалося безліч цікавих та складних питань, що дали змогу не просто завчити матеріал, а зрозуміти його від початку та до кінця. Саме завдяки тому, що кожен з десяти гідів повністю занурився у світ під назвою «Мої права», цей захід пройшов навіть краще, ніж всі ми очікували. Дуже допомогла відкритість студентів до гідів, було легко встановлювати контакт та доносити інформацію, якою ми вже справно володіли. Також хотілося б зазначити, що виставка була проведена в рамках декади юридичного відділення, та сказати величезне «спасибі!» адміністрації та Людмилі Володимирівні Білюбі – викладачу юридичної циклової комісії за допомогу та підтримку – без вас ми б не змогли піднятись на щабель вище у своїй освіті і особистісному розвитку та не відчули б радості ділитися знаннями з іншими.

Після виставки, для того щоб оцінити роботу гідів, доцільність та актуальність стендів, були роздані анонімні анкети викладачам та студентам. Результати були вражаючими для нас. 90% студентів прокоментували нашу роботу так: все зрозуміло, дуже сподобалось; гідів оцінили у середньому на 5 балів, як і саму організацію. Це говорить про те, що інформація подана на рівні зі слухачами сприймається краще, жарти, в ході виставки, також не проходять марно, бо у формі гри необхідна інформація була викладена та засвоєна, а не просто пролетіла повз вуха.

Той досвід, що ми отримали за 3 дні виставки назавжди залишиться з нами, як скарб, що не має ціни та строку давності; це щось більше, ніж просто знання та навички, які ми здобули, це ніби ковток свіжого повітря для змучених міським пилом легенів, це те, що неодмінно змінить наше життя на краще. Проте, не тільки досконале знання прав, яке було забезпечене тренерами та технікумом, а й наша команда, яка всього за тиждень стала ніби маленька сім’я, але дуже міцна та дружня, допомогли забезпечити всебічне освоєння в правах, що неодмінно знадобиться всім нам у сучасному житті.

Наостанок хочеться подякувати координатору виставки – волонтеру-стажеру ГО "MART", студентці ІІІ курсу спеціальності "Правознавство" Альоні Казанській. А також всім, хто брав участь: Альоні Кривенко, Максиму Глушаку, Юлії Коваленко, Володимиру Савченко, Наталії Компанієнко, Вікторії Сиводід, Елізаветі Гавриловій та Ганні Казновецькій.

Цей захід дав поштовх кожному із нас до дій, що будують наше майбутнє, жагу до знань та простих якостей справжньої людини: людяності, честі, гідності, самоповаги, солідарності…Також, хочу сказати: вірте у себе, йдіть тільки вперед, немає нічого неможливого, пізнавайте цей світ, вчіться, не говоріть, що бракує часу – бракувати може тільки бажання! Як сказав Марк Твен «Уникайте тих, хто намагається підірвати вашу віру в себе. Ця риса властива дрібним людям. Велика людина, навпаки, вселяє вам відчуття, що і ви можете стати великим».


Юлія Коваленко, студентка групи Юр-42

Останні новини Чернігівщини

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік

Верховна Рада ухвалила державний бюджет на 2020 рік 14:18

За це рішення проголосували 283 нардепи.

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США

Голову та завідувача сектору культури РДА судитимуть за одержання 1500 доларів США 13:47

Скеровано до суду обвинувальний акт щодо голови Борзнянської районної ради та завідувача сектору культури Борзнянської районної державної адміністрації Чернігівської області, підозрюваних в одержанні 1500 доларів США неправомірної вигоди.

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП

Голова ОДА Андрій Прокопенко провів нараду з правоохоронцями щодо розслідування справи по КП "Ліки України" 11:40

У нараді взяли участь: начальник Головного управління Національної поліції в області Едуард Альохін, заступник начальника Головного управління - начальник слідчого управління Євген Гончаров, голова Управління СБУ у Чернігівській області Юрій Гончаров та в.о. прокурора Чернігівської області Сергій Івашко.

Міжнародна данська компанія

Міжнародна данська компанія "Spectre A/S" розглядає можливість відкриття підприємства на Чернігівщині 11:34

А ще у планах — знайти партнера, готового до розширення власних потужностей. При цьому іноземна сторона готова забезпечувати певну кількість замовлень на рік, постачати сировину. Мова йде про швейні підприємства області, адже компанія займається виробництвом одягу для різних видів спорту на відкритому повітрі (велоспорту, сноуборду, альпінізму, кінного спорту тощо).

"Інна Василенко. Невідома зірка" 11:22

«Відкриття нівроку» Інна Василенко – 25 років на сцені. «Буде весело!» - обіцяла артистка, запрошуючи на свою лірично-комедійну бенефісну програму «Інна Василенко. Невідома Зірка», представлену в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм 13 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини