Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 01:12:13

Міжнародні конференції екологів у місті над Десною

15.10.2014   08:13Агенцiя

9-11 жовтня у Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка та Мезинському національному природному парку відбулися міжнародні конференції - наукова «Природні та техногенно змінені екосистеми прикордонних територій у постчорнобильський період» та міжнародна науково-практична студентська «Структурно-функціональна організація природних і антропогенно трансформованих екосистем прикордонних територій».

Організаторами були Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка (кафедра екології та охорони природи хіміко-біологічного факультету), Гомельський державний університет імені Франциска Скорини, Познанський університет імені Адама Міцкевича, Придністровський державний університет імені Т.Г. Шевченка, Брянський державний університет імені акад. І.Г. Петровського, Мезинський національний природний парк, Всеукраїнська екологічна ліга та Чернігівський міський центр туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю. До роботи конференції долучилися, крім гостей з України, делегації з Республіки Білорусь та Російської Федерації.

Пленарне засідання розпочалося в читальному залі наукової бібліотеки ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка. На ньому були представлені виступи провідних вчених екологів та природоохоронців, серед них д.б.н., проф., чл.-кор. НАНУ Дудки Ірини Олександрівни з сучасних проблем мікобіоти Карпатського регіону та д. с.-г. н., проф. з Національного ботанічного саду ім. М. М. Гришка НАН України) Рахметова Джамала Бахлуловича з питань збереження біорізноманіття і сучасних питань інтродукції. Також на конференції було презентовано дві книги: спільна українсько-білоруська наукова розробка «Оценка состояния луговых экосистем поймы р. Днепр приграничных территорий Гомельской и Черниговской областей» (автори Дайнеко Н.М., Тимофеев С.Ф., Лукаш А.В., Карпенко Ю.А.) та третій том видання «Ботанически ценные охраняемые природные территории Полесья» (Лукаш А.В., Андриенко Т.Л.).

Всі учасники конференції мали змогу з палуби теплохода «Казбек» Чернігівського міського центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю прокататися по Десні, насолодитися красою поліської осінньої природи та попрацювати в групах за напрямками екологічного польового практикуму.

Другий день конференції проходив на базі Мезинського національного природного парку, в його центральному офісі у с.Свердловка Коропського району, де були проведені секційні засідання. В свою чергу учасники конференції відвідали територію Мезинської палеолітичної стоянки, ознайомилися з експонатами Мезинського народного археолого-краєзнавчого музею та його філіалу, оглянули краєвиди деснянської заплави з Пузиревої гори та скоштували уху на березі Десни. Біля Мезинського музею учасники конференції в честь зустрічі висадили реліктове дерево гінкго дволопатевого, символу багатьох наукових зібрань.

Третій день конференції був присвячений знайомству з древнім містом на Десні, його історією, храмами, монастирями, пам’ятниками та визначними місцями. Маємо надію, що проведена конференція дала поштовх для подальших наукових досліджень в галузі природничих наук, збереження довкілля та збалансованого природокористування.

 

Учасники конференції Ю.Карпенко, О.Лукаш, А.Слюта, Г.Гладченко
 

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».