Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 22 вересня, 21:16:13

Майстер-клас з підготовки журналістів до майбутніх парламентських виборів

19.08.2014   13:36Агенцiя

В рамках проекту “Регіональні ЗМІ в Україні для вільних і справедливих виборів “/Regional Media in Ukraine for fair and free elections з 22 по 25 вересня 2014 року в місті Чернігів відбудеться семінар ”Майстер-класи з підготовки журналістів до майбутніх парламентських виборів”

Журналісти українських місцевих газет повинні в короткий термін стати ефективними в теперішній складній ситуації, щоб виконувати одночасно безліч функцій. Вони повинні добре орієнтуватися у правових питаннях, професійно інформувати своїх читачів про військові дії в східних регіонах, розповідати про майбутні парламентські вибори, майбутні реформи, допомагати читачеві розібратися в суті подій, що відбувається і протистояти російській інформаційній війні.

 Мета: допомогти журналістам успішно і кваліфіковано діяти під час передвиборчої кампанії і на парламентських виборах, а також доносити інформацію з використанням сучасних візуальних методів передачі (інфографіка, фотографія та інше), цікаво і зрозуміло для читача.

  За час семінару журналісти з українськими та польськими тренерами обговорять теми:

• новий порядок виборчого процесу, агітація та інформація, розміщення агітації, оскарження дій ЗМІ і як скаржитися самим ЗМІ, права ЗМІ під час виборчого процесу та ефективний захист прав ЗМІ під час виборів;

• виклики виборчої кампанії з виборів народних депутатів 2014, з якими зіткнуться журналісти під час парламентських виборів;

• методи створення газети професійно навіть у складних ситуаціях.

 Кілька слів про тренерів проекту:

Яцек Галонзка - журналіст, дизайнер преси, тренер з редагування і консультант по пресі. Багаторічний організатор тренінгів для журналістів, дизайнерів, фотографів і менеджерів преси в Польщі, Східній Європі та Центральній Азії. Раніше був редактором і арт-директором газети “Super Express”. Постійний співробітник Польського Союзу Видавців, входить до складу журі прес-конкурсу по дизайну.  Автор і координатор програмної частини “Три кроки”.

Кршіштов Труш - художник-графік, професор Варшавської художньої академії, дизайнер. Багаторічний художній керівник “Gazeta Wyborcza”, першої незалежної щоденної газети, після здобуття Польщею незалежності в 1989 році. Відомий експерт по журналістському дизайну, тренер, який бере участь в програмах розвитку преси в Польщі, Україні, Киргизстані і Таджикистані.  Постійний співробітник Польського Союзу Видавців, входить до складу журі прес-конкурсу по дизайну.

Олександр Бурмагін - медіа-юрист, медіа-тренер, «Інститут розвитку регіональної преси».

Олег Гришин і Альона Доля - тренери, багато років займаються моніторингом виборів в Україні (КВУ, Донецьк).

Проект передбачає участь 30 представників газет, веб-сайтів, радіо і телебачення.

Місце проведення семінару:  місто Чернігів, вул. Шевченко 103-а, готель “Парк-готель”

Дата проведення: 22-25 вересня 2014

Робоча мова семінару: українська / російська / польська

Умови участі:

• заповнена online- Анкета

• ваш матеріал про вибори, розміщений на ФБ або надісланий на поштову скриньку ahalar@gmail.com (з припискою Вибори 2014). Це повинні бути приклади Ваших публікацій (ефірів), присвячених останнім президентським українським виборам: в першу чергу, матеріали, інфографіка, фотографії та цікаві макети сторінок газет.

Дата подачі заявок: до 1 вересня 2014 року.

Результати відбору будуть оголошені: до 10 вересня 2014 року.

 Всі витрати по участі в семінарі, а саме покриття транспортних витрат по Україні, проживання та харчування, бере на себе організатор.

УВАГА! Повернення коштів учасникам за проїзд здійснюється тільки за умови наявності проїзних квитків.

 В рамках проекту, в жовтні 2014 року планується проведення конкурсу на кращий матеріал в ЗМІ, присвячений темі “Демократичні Вибори в Україні”. Трьом переможцям будуть вручені призи (фотоапарати або інша необхідна для роботи журналіста  техніка).


Відбір переможців здійснює незалежна комісія експертів за підсумками оцінки наступних матеріалів журналіста:

1. матеріал про президентські вибори (за 2014), розміщений на ФБ або надісланий на поштову скриньку ahalar@gmail.com (з припискою в темі листа - Вибори 2014 ). Комісією розглядається той матеріал, що був надісланий Вами для участі в семінарі.

2. матеріал на ту ж тему, зроблений після участі в семінарі та розміщений на ФБ або надісланий на поштову скриньку ahalar@gmail.com (з припискою в темі листа - вибори 2014_конкурс).

Контакти в Польщі: Вікторія Солоніцина,   wsolonicyna@eedc.org.pl, tel. +48797703039

Контакти в Україні: Вікторія Гоголь, ahalar@gmail.com,  Тел. (0462) 934444

Організаційна підтримка проекта в Україні  здійснюється Центром АХАЛАР.- http://ahalar.org/news/491/

Останні новини Чернігівщини

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра

У Молодіжному театрі відгреміла прем’єра 15:55

18-го вересня відбулася прем’єра – нова історія–вистава за п’єсою Катерини Пенькової «Назви не пам’ятаю».

Виявлено 78 нових випадків COVID-19

Виявлено 78 нових випадків COVID-19 15:31

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 22 вересня в області зафіксовано 78 нових випадків COVID-19.

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи

Претенденти на посаду генерального директора ряду чернігівських міських лікарень вже завтра можуть подавати документи 15:12

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 22 вересня, прийняв рішення про утворення конкурсних комісій для проведення відбору кандидатів на зайняття посади генерального директора Пологового будинку, Дитячої стоматологічної поліклініки, Дитячої поліклініки № 2, Чернігівської міської лікарні № 2, Чернігівської міської лікарні № 4. Також затвердили їх персональний склад, враховуючи одну правку – замість начальника управління охорони здоров’я міської ради до комісій включили заступника начальника цього управління.

Чернігівщина приймає естафету

Чернігівщина приймає естафету "Європейського пробігу заради миру" 15:08

Цього тижня, 22–26 вересня, територією Чернігівської області пройде маршрут Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу «Європейський пробіг заради миру».

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки

Консультували розробників регуляторних актів щодо підготовки 14:51

На початку тижня завідувач Сектору Державної регуляторної служби у Чернігівській області Сергій Проценко в режимі онлайн провів консультацію для фахівців Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та житлово-комунального господарства Чернігівської облдержадміністрації щодо підготовки аналізу регуляторного впливу та тесту малого підприємництва (М-тесту) до проекту розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації «Про встановлення розміру плати за участь у конкурсі з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування».