Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 31 жовтня, 15:47:12

Софія Русова повернулася до Чернігова

14.10.2011   12:35Агенцiя

Відтепер не лише педагогічні праці видатної просвітительки Софії Русової, а й її образ буде присутній у стінах Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. Тут урочисто відкрито в честь неї пам’ятну дошку.

У далекому 1876 році Софія Русова приїхала до Чернігова услід за чоловіком і своєю кипучою енергією осяяла діяльність місцевої “Громади”. Організація лекцій, вечорів, складання систематичного каталогу книжок для народу, зрештою, відкриття громадської книгозбірні, на базі якої існує нинішня державна обласна універсальна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка. То були складні для всього українського часи, однак Софія Федорівна пропагувала педагогічні ідеї, в основі яких –– всотування рідної мови через засвоєння грандіозної культурної спадщини свого народу. На них навчається й сьогоднішня молодь, котра обрала педагогічний шлях.

Автор пам’ятної дошки-барельєфа Михайло Белень зобразив просвітительку, авторку першого українського “Букварика” для першокласників такою, якою вона й була в житті: простою, скромною, в оточенні книг. “І до мене промовля рідна Сіверська земля…” –– дуже символічно прозвучали на урочистостях рядки пісні у виконанні кобзаря-лірника, народного артиста України Василя Нечепи.

http://ukurier.gov.ua/uk/news/sofiya-rusova-povernulasya-do-chernigova//

Останні новини Чернігівщини

По факту незаконного добування піску біля урочища Красна гора Сосницького району відкрито кримінальне провадження

По факту незаконного добування піску біля урочища Красна гора Сосницького району відкрито кримінальне провадження 13:58

Відповідно до статті 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу.

"Автострада" вдвічі задрала ціну на щебеневу суміш, вигравши 65 мільйонів із мінімальною знижкою 13:40

27 жовтня Служба автомобільних доріг у Чернігівській області підписала договір з ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада» на капітальний ремонт дороги Н-07 Київ-Суми-Юнаківка вартістю 65,48 млн гривень.

ЦВК прийняла уточнений протокол по округу №208 і не розглянула скаргу представника Ляшка

ЦВК прийняла уточнений протокол по округу №208 і не розглянула скаргу представника Ляшка 10:49

Колишній народний депутат Олег Ляшко на виборах від цього округу набрав 31% голосів, його опонент, кандидат від «Слуги народу» Анатолій Гунько – 34%.

На під'їзді до Березни завершили укладати асфальтобетон

На під'їзді до Березни завершили укладати асфальтобетон 10:43

Цьогоріч на цьому відрізку дороги Р-83 забезпечили комфортний проїзд між Сновським та Менським районом.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 10:23

З 01.10.2020 р.здійснюється моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини