Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 січня, 05:52:16

На шляху реформування освіти

23.05.2014   11:43

22 травня з робочим візитом в Чернігові перебувала голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілія Гриневич. У залі обласного Філармонійного центру фестивалів і концертних програм вона провела зустріч з педагогічними працівниками та відповіла на їх запитання стосовно проблем галузі освіти та її реформування. А перед тим поспілкувалася з журналістами.

- Попри складну ситуацію в державі, пов’язану з російською агресією, - заявила народний депутат, - у нас сьогодні є історична можливість і політична воля провести справжнє реформування освітньої галузі.

За її словами, першим кроком на цьому шляху стало прийняття у першому читанні нового закону про вищу освіту в Україні. Цим законом передбачається надання вишам більшого простору для дій, можливості вільно розпоряджатися коштами, наприклад, для участі вчених-викладачів у міжнародних наукових форумах та проектах. З іншого боку, і контроль за витрачанням цих коштів буде значно жорсткішим.

Закладено у новому законі й підвищення студентських стипендій до рівня прожиткового мінімуму. Проте реалізувати це положення можна буде лише після стабілізації ситуації в державі та покращання її економічного стану. Першочерговим же, на переконання Лілії Гриневич, є саме надання вищим навчальним закладам більшої самостійності, в тому числі й фінансової.

У зустрічі голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілії Гриневич з освітянами області взяли участь заступник голови облдержадміністрації Сергій Журман та начальник управління освіти й науки облдержадміністрації Анатолій Заліський.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту 13:25

27 січня, в усьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 1 листопада 2005 року.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 12:42

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини 12:25

Минулого тижня під час робочої поїздки на Корюківщину голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із Корюківським міським головою Ратаном Ахмедовим відвідали ТОВ «Слав-Форест». Це найбільший завод з переробки деревини в області. Обсяг інвестицій – 10 мільйонів євро.

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні 12:12

Минулого року у Чернігові в мікрорайоні Масани відкрили новий сучасний дошкільний освітній заклад №3 «Дитяча Академія».

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі 12:03

Колектив “Ґердан” добре знайомий любителям музики — і не тільки в Україні, а й далеко за її межами, його можна назвати одним з мистецьких символів Прикарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини