Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 11 грудня, 01:23:25

На шляху реформування освіти

23.05.2014   11:43

22 травня з робочим візитом в Чернігові перебувала голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілія Гриневич. У залі обласного Філармонійного центру фестивалів і концертних програм вона провела зустріч з педагогічними працівниками та відповіла на їх запитання стосовно проблем галузі освіти та її реформування. А перед тим поспілкувалася з журналістами.

- Попри складну ситуацію в державі, пов’язану з російською агресією, - заявила народний депутат, - у нас сьогодні є історична можливість і політична воля провести справжнє реформування освітньої галузі.

За її словами, першим кроком на цьому шляху стало прийняття у першому читанні нового закону про вищу освіту в Україні. Цим законом передбачається надання вишам більшого простору для дій, можливості вільно розпоряджатися коштами, наприклад, для участі вчених-викладачів у міжнародних наукових форумах та проектах. З іншого боку, і контроль за витрачанням цих коштів буде значно жорсткішим.

Закладено у новому законі й підвищення студентських стипендій до рівня прожиткового мінімуму. Проте реалізувати це положення можна буде лише після стабілізації ситуації в державі та покращання її економічного стану. Першочерговим же, на переконання Лілії Гриневич, є саме надання вищим навчальним закладам більшої самостійності, в тому числі й фінансової.

У зустрічі голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки Лілії Гриневич з освітянами області взяли участь заступник голови облдержадміністрації Сергій Журман та начальник управління освіти й науки облдержадміністрації Анатолій Заліський.
 

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини