Угоду про асоціацію між Україною та ЄС обговорювали в Чернігові
Лекція у форматі вуличного університету «Угода про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС: обґрунтування, витоки, зміст» відбулася 15 квітня в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Під час заходу, організованого за ініціативи Сіверського інституту регіональних досліджень спільно з Чернігівським центром європейської інформації за підтримки проекту «Дні Європи-2014. Діалоги про цінності» йшлося про нормативно-правову базу Угоди, історію її розробки, структуру та основні положення документу.
Як зазначив під час лекції директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, кандидат історичних наук Володимир Бойко, головними принципами Угоди є політична асоціація та економічна інтеграція. Перший з них передбачає, що в рамках угоди сторони взаємно підтримують одна одну з усіх питань порядку денного політичного діалогу, другий – підкреслює кінцеву мету угоди – інтегрувати Україну до внутрішнього ринку ЄС.
Експерт наголосив, що положення Угоди про Асоціацію є юридично зобов’язуючими. Тобто, для України це означає, що вона має адаптувати своє законодавство до законодавства ЄС та застосовувати його на практиці, виявляти повагу до цінностей, на яких ґрунтується Союз. Зобов’язання для ЄС – допомагати Україні в наближенні до нього. Водночас жодних санкцій за невиконання положень Угоди не існує. Передбачені виключно позитивні стимули.
Володимир Бойко зазначив, що Угода про асоціацію з ЄС охоплює дуже широке коло питань: серед них: питання макроекономічної співпраці, управління державними фінансами, бюджетної політики, внутрішнього контролю та зовнішнього аудиту, сільського господарства та розвитку села, довкілля, тощо. Кожне з них може бути предметом окремого обговорення.
Також під час зустрічі було звернуто увагу на специфіку посиленої зони вільної торгівлі та її відмінності від митного союзу, а також приклади очікуваних змін, що вже сталися, або ж мають відбутися в Україні найближчим часом у зв`язку з підписанням Угоди, вимоги що висуваються у зв`язку з цим до роботи органів державного управління, а також можливості, які відкриваються перед українськими товаровиробниками.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).