Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 січня, 05:16:32

Підбито підсумки ІV обласного конкурсу дитячої літературної творчості "Хай весь світ дивують нині діти неньки України"

13.03.2014   08:15Агенцiя

Підбито підсумки ІV обласного конкурсу дитячої літературної творчості "Хай весь світ дивують нині діти неньки України",він вкотре довів, які в нас талановиті діти.

На конкурс надійшло понад 200 творчих робіт дітей і підлітків з усієї Чернігівщини – різноманітних за темами, жанрами.

Рік 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка надихнув багатьох учасників на вірші, нариси, есеї, роздуми про великого поета, діти висловлювали свої думки, міркування – іноді наївні, прямолінійні, проте щирі, відверті. Є юні автори, що не вперше беруть участь в цьому конкурсі, з кожним роком вони дорослішають, теми обирають більш серйозні, не боючись висловити свою думку.

Вразив неординарністю думок «Щоденник» Наталі Жмаки (8 кл.) із с.Переволочна Прилуцького району «Мій Шевченко» – її робота посіла І місце в старшій групі в номінації «Проза».

Юний автор Олександр Латишев (9 кл.) із Щорса не вперше дивує своїми глибокими психологічними оповіданнями – цього разу його оповідання «Заєнька» про своїх однолітків здивувало вмінням просто і цікаво зобразити драматичний епізод життя підлітка – він поділив І місце в номінації «Проза» з Наталією Жмакою.

Заслуговують на увагу і оповідання Прилипко Олександра з м.Козелець «Мій вчитель», присвячені пам’яті улюбленого вчителя, цей автор не вперше тішить своїми майже дорослими роздумами про сенс життя людини.

В номінації «Поезія» в старшій групі Ярослава Мілько з с.Нехаївка Коропського району своїм віршем «Пам’ять» - таким людяним, теплим викликала зворушливі почуття і заслужено посіла І місце.

Силенок Юлія вірш «Сон» присвятила діалогу з Т.Г.Шевченком – уявному, проте переконливому – журі одноголосно присудило їй І місце в номінації «Поезія».

Багато гарних і добрих слів на адресу юних поетів і прозаїків можна сказати, адже і молодша група теж порадувала своїми літературними доробками.

В номінації «Проза» І місце розділили Денис Єременко (6 кл., с.Хотинівка Носівського району) за чудову казку «Стоїть явір над водою…» та Вікторія Качкарда (5 кл., смт.Куликівка) за світлу ліричну казку «Лілеї кохання».

В номінації «Поезія» в молодшій групі І місце вибороли Денисенко Марина (6 кл., м.Ніжин) за вірш «Вірний син землі» та Плитник Дарина (6 кл., м.Сосниця) за світлий поетичний етюд «Осінь».

Діти пишуть і про справжню дружбу, і про рідну Україну, і про навколишню природу. А іноді дитячих сердець торкнеться чорне крило суму і журби, що опалює спогадами дідусів, бабусь – тема голодомору. Діти розмірковують про долі своєї країни, про близьких людей. Серед усіх гарячих тем на чильному місці наш геніальний поет, художник Тарас Григорович Шевченко – через 200 років від дня народження і сьогодні наш геній допомагає нам своїм натхненним словом , навчає наших талановитих юних літераторів любити Батьківщину так, як любив її наш великий Кобзар.

Поважне журі конкурсу, яке очолює Т.Пакалюк, відома чернігівська письменниця, члени журі, знані чернігівські літератори – голова обласного відділення Національної спілки письменників України Конечна О., кавалер ордена княгині Ольги, авторка знаменитої «Козачки» Н.Галковська, відомий чернігівський письменник, головний редактор журналу «Літературний Чернігів», популярна дитяча письменниця А.Сокол пропускають через своє серце, душу кожний дитячий твір, намагаються, насамперед, знайти достоїнства твору, підказати дитині як цікавіше можна підійти до кожного твору, розкрити певні професійні секрети майстерності.

Твори-переможці, що посіли 1-3 місця традиційно друкуватимуться в окремій збірочці з ілюстраціями юних художників з м. Чернігова та інших міст, зазвичай фінансово це допомагає зробити Чернігівська обласна державна адміністрація.

Всі кращі твори юних літераторів (і заохочувальні 4-6 місця) представлятимуться на сайті ОДБ ім.М.Островського. Інформацію про обласний конкурс дитячої літературної творчості буде розміщено в журналі «Літературний Чернігів».

Ми вітаємо всіх юних поетів і прозаїків з початком активного творчого літературного життя, першими перемогами, успіхами. А тим, хто сьогодні ще не досяг вершин в своїй творчості, щиро зичимо продовжувати слухати своє серце, розум, почуття і писати - мрії збуваються. Цей пишний сад дитячих мудрих пісень ще розквітне і порадує рясним врожаєм творчих здобутків. Ми віримо в це !

Дякуємо всім юним авторам за творчість, політ фантазій, думок, всім терпіння , успіхів, нових перемог!


http://www.cult.gov.ua/news/pidbito_pidsumki_iv_oblasnogo_konkursu_ditjachoji_literaturnoji_tvorchosti_khaj_ves_svit_divujut_nini_diti_nenki_ukrajini/2014-03-12-4913

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту

У Чернігові вшанували пам’ять жертв Голокосту 13:25

27 січня, в усьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Ця пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй від 1 листопада 2005 року.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові

Ніжин: щотижнева оперативна нарада при міському голові 12:42

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини

Андрій Прокопенко: Будемо підтримувати переробників легальної деревини 12:25

Минулого тижня під час робочої поїздки на Корюківщину голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із Корюківським міським головою Ратаном Ахмедовим відвідали ТОВ «Слав-Форест». Це найбільший завод з переробки деревини в області. Обсяг інвестицій – 10 мільйонів євро.

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні

Новий дитсадок на Масанах завдяки тепловим насосам економить на опаленні 12:12

Минулого року у Чернігові в мікрорайоні Масани відкрили новий сучасний дошкільний освітній заклад №3 «Дитяча Академія».

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі

Прикарпатський “Ґердан” у бандурному абонементі 12:03

Колектив “Ґердан” добре знайомий любителям музики — і не тільки в Україні, а й далеко за її межами, його можна назвати одним з мистецьких символів Прикарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини