Відбувся семінар для представників органів місцевого самоврядування Чернігівщини з питань паспортизації місць видалення відходів
Через численні зміни в природоохоронному законодавстві України, в тому числі в сфері поводження з відходами, виникнення численних запитань власників місць видалення відходів (далі - МВВ) про їх паспортизацію, виникла потреба фахових роз'яснень щодо застосування нововведень.

18 лютого в Департаменті екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації відбувся семінар для голів сільських рад нашої області з питань поводження з відходами. Керівництво Департаменту та спеціалісти відділу регулювання водних ресурсів, атмосферного повітря та відходів роз’яснили присутнім про ведення реєстру місць видалення відходів, що відповідає ст. 28 Закону України «Про відходи», з метою повного обліку та опису функціонуючих, закритих та законсервованих місць видалення відходів, їх якісного і кількісного складу, а також здійснення контролю за впливом відходів на навколишнє природне середовище та здоров'я людей.
На даний час єдиним документом, який регламентує ведення реєстру є порядок, визначений Постановою Кабінету Міністрів України № 1216 від 3 серпня 1998 року «Про затвердження Порядку ведення реєстру місць видалення відходів». Включенню до реєстру підлягають усі місця видалення відходів (ті, що функціонують, закриті, законсервовані тощо). На кожне МВВ, відповідно до Інструкції про зміст і складання паспорта місць видалення відходів, власником складається спеціальний паспорт, у якому зазначається найменування і код відходів, їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації.
Ці та інші питання були висвітлені екологами представникам органів місцевого самоврядування з Корюківського, Чернігівського, Борзнянського та Менського районів. Надані вичерпні відповіді на всі запитання присутніх.
Започаткована Департаментом низка семінарів буде продовжена і надалі, що спільними зусиллями допоможе районним державним адміністраціям, міським та селищним радам покращити становище у сфері поводження з відходами, сприятиме мінімізації шкідливого впливу антропогенної діяльності на довкілля, очищенню територій від відходів; поступовій мінімізації утворення відходів; скороченню площ земельних ділянок, відведених під захоронення та накопичення відходів на території нашої області.
Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.