До 350-річниці Чорної Ради
Щойно побачила світ збірка матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції, приуроченої до 350-ї річниці Чорної Ради в Ніжині (26 червня 2013р. м. Ніжин) "Громадянські протистояння в історії України: від непорозумінь і розбрату до національної консолідації".

У збірці представлені праці провідних вчених України та Росії.
Співорганізаторами конференції виступили Ніжинська міська рада, Український інститут національної пам’яті, Ніжинський державний університет ім. Миколи Гоголя, Ніжинський краєзнавчий музей ім. Спаського І.Г.
Проблема національної консолідації і нині залишається актуальною. Саме тому Ніжинська міська рада в дні 350-річчя Чорної Ради виступила з ініціативою заходів, спрямованих на формування загального консенсусу та взаємоповаги в українському суспільстві.
За підсумками роботи конференції була схвалена резолюція в якій зазначається, що Чорна Рада 1663-го року в Ніжині стала однією з найбільш пам’ятних, але водночас і найтрагічніших подій в історії України. Її наслідком став поділ територій України по Дніпру на Правобережну, яка визнала польську владу, і Лівобережжя, підвладне Росії. В обох частинах розколотої козацької держави було встановлено окремі уряди з протилежною політичною орієнтацією, що боролися між собою.
Історичні уроки є важливими для наступних поколінь, і на помилках минулого суспільства має вчитися. Доля нашого народу доводить, що український народ був сильним у періоди національної єдності, наприклад, за доби Богдана Хмельницького, коли зміг вибороти право на свою державність, однак міжусобні чвари й розкол суспільства завжди викликали ослаблення України, збільшення на неї тиску іноземних держав і горе та біди для населення, яскравою ілюстрацією стали події Руїни.
Виходячи з того, що перед молодою незалежною Україною постійно виринають загрози обмеження її Суверенітету, вважаємо за доцільне, пам’ятаючи про уроки минулого докладати якомога більших зусиль до пропаганди ідей національної консолідації по всій території України і для всіх її громадян, незалежно від національності, мови, релігії та політичних уподобань.
Олег Баранков, голова організаційного комітету конференції
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.