До 350-річниці Чорної Ради
Щойно побачила світ збірка матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції, приуроченої до 350-ї річниці Чорної Ради в Ніжині (26 червня 2013р. м. Ніжин) "Громадянські протистояння в історії України: від непорозумінь і розбрату до національної консолідації".

У збірці представлені праці провідних вчених України та Росії.
Співорганізаторами конференції виступили Ніжинська міська рада, Український інститут національної пам’яті, Ніжинський державний університет ім. Миколи Гоголя, Ніжинський краєзнавчий музей ім. Спаського І.Г.
Проблема національної консолідації і нині залишається актуальною. Саме тому Ніжинська міська рада в дні 350-річчя Чорної Ради виступила з ініціативою заходів, спрямованих на формування загального консенсусу та взаємоповаги в українському суспільстві.
За підсумками роботи конференції була схвалена резолюція в якій зазначається, що Чорна Рада 1663-го року в Ніжині стала однією з найбільш пам’ятних, але водночас і найтрагічніших подій в історії України. Її наслідком став поділ територій України по Дніпру на Правобережну, яка визнала польську владу, і Лівобережжя, підвладне Росії. В обох частинах розколотої козацької держави було встановлено окремі уряди з протилежною політичною орієнтацією, що боролися між собою.
Історичні уроки є важливими для наступних поколінь, і на помилках минулого суспільства має вчитися. Доля нашого народу доводить, що український народ був сильним у періоди національної єдності, наприклад, за доби Богдана Хмельницького, коли зміг вибороти право на свою державність, однак міжусобні чвари й розкол суспільства завжди викликали ослаблення України, збільшення на неї тиску іноземних держав і горе та біди для населення, яскравою ілюстрацією стали події Руїни.
Виходячи з того, що перед молодою незалежною Україною постійно виринають загрози обмеження її Суверенітету, вважаємо за доцільне, пам’ятаючи про уроки минулого докладати якомога більших зусиль до пропаганди ідей національної консолідації по всій території України і для всіх її громадян, незалежно від національності, мови, релігії та політичних уподобань.
Олег Баранков, голова організаційного комітету конференції
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.