Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 15:00:55

Вічна пам’ять жертвам голодомору

25.11.2013   18:00Агенцiя

25 листопада 2013 року у приміщенні Чернігівського інституту МАУП під керівництвом кандидата історичних наук, доцента Козинець Олени Гаврилівни відбувся «круглий» стіл - «Голодомор 1932-1933 років в Україні та його наслідки».

 Для участі у його роботі були запрошені: Рябченко В.М., керівник обласної організації Конгресу Українських націоналістів, студенти та викладачі ЧІ МАУП. На початку проведення «круглого» столу студенти переглянули документальну кінострічку «Розсекречена пам’ять» (Голодомор в Україні 1932-1933 р.р.).

Студенти першого курсу юридичного та економічного факультетів підготували наступні доповіді: «Економічні причини голодомору в Україні» (Макейчик В.,студент II к. ек.ф.); «Політичні та соціальні причини голодомору в Україні» (Стадник І., студент I к. юр.ф.); «Політичні та соціальні наслідки голодомору на Чернігівщині, Полтавщині, Київщині, Сумщині» (Киян С.,студентка II к.юр.ф.); «Економічні наслідки голодомору в Україні» (Євган Л., студентка II к. ек.ф.); «Колективізація та голодомор: причино-наслідкові зв’язки» (Кулик І., студентка II к.юр.ф.); «Голодомор на Чернігівщині (Ріпкінський р-н) очима сучасників подій» (Шведова Т., студентка II к. ек.ф., Дудар О., студентка II к. ек.ф.).

Протягом зустрічі студенти висловлювали свої думки стосовно подій, які відбувалися в той час. Одностайно зробили висновок, що голодомор 1932-1933 р.р. – це не просто результат дії якихось ірраціональних сил, не просто наслідок економічних розрахунків, а справжня війна із селянами, з усім українським народом. Причини та наслідки голодомору 1932-1933 р дають право історикам віднести його до найтрагічніших подій в історії людства та України зокрема.

Прес-служба ЧІ МАУП
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).