Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 08:17:29

Правозахисники: Укрзалізниця позбавляється соціально значущих маршрутів поїздів

07.12.2011   14:30Агенцiя

Правозахисники звернулися до керівництва держави і АМКУ щодо значного скорочення маршрутів пасажирських поїздів і вимагають перегляду цього рішення, повідомили в Українській Гельсінській спілці з прав людини.

У своєму зверненні автори зазначають, що пересування країною - "це не примха громадян, а часто об'єктивна потреба в пересуванні до роботи, збереженні сімейних і соціальних відносин".

"Це також необхідно для доступу до певних державних послуг, зокрема, звернення до суду, лікарні або інших органів влади тощо. Зважаючи на це, держава повинна забезпечити сполучення не тільки зі столицею, а також з обласними центрами, міжобласними містами і на приміському сполученні", - йдеться в повідомленні.

При цьому правозахисники звертають увагу на той факт, що значна частина людей мають мінімальні або незначні доходи, що не дозволяють їм використовувати дорогі види транспорту.

"Тобто, розвиток транспортної інфраструктури має враховувати реальний рівень доходів більшості і рівень бідності в країні. Досить дивним виглядає, коли переїзд до Києва і назад коштує більш як половину мінімальної зарплати", - пояснюється в повідомленні.

При цьому правозахисники констатують, що тенденція скорочення маршрутів на залізничному транспорті без надання чіткої альтернативи пересування є небезпечним кроком, який обмежує контакти між регіонами, розвиток туризму та погіршує транспортну інфраструктуру України.

"Скорочення маршрутів призведе до порушення соціально-економічних прав тисяч людей. У результаті такого скорочення позбутися гарантованої роботи можуть сотні працівників залізниці", - повідомили в Українській Гельсінській спілці з прав людини.

Так, наводять дані правозахисники, за оцінкою профспілок Укрзалізниці, скорочення пасажирського руху в масштабах країни позбавить роботи мінімум 25 тис. осіб з 80 тис. працюючих.

"Українська гельсінська спілка з прав людини вважає, що такий крок Укрзалізниці є зловживанням монопольним становищем та спробою перешкоджати в реалізації громадянами права на свободу пересування", - йдеться в повідомленні.

На початку листопада повідомлялося, що державна адміністрація залізничного транспорту Укрзалізниця має намір скасувати курсування 23 поїздів до кінця 2011 року.

У розпорядженні ЗМІ опинився список поїздів, які будуть скасовані. Зокрема, з 1 листопада перестануть курсувати потяги Сімферополь-Чернігів, Хмельницький-Київ. З 8 листопада будуть скасовані маршрути Знам'янка-Шевченко-Москва, Львів-Адлер, Львів-Вроцлав, Маріуполь-Львів, Маріуполь-Липецьк. Протягом листопада також перестануть діяти маршрути Київ-Астана, Харків-Уфа, Харків-Липецьк, Харків-Калінінград, Харків-Мурманськ.

В Укрзалізниці роз'яснили мотиви, якими керувалися при ухваленні рішення про скасування курсування деяких поїздів.

Як повідомили в держкомпанії, маршрути були проаналізовані на предмет визначення попиту, економічної доцільності та технічних можливостей здійснення пасажирського руху. На підставі даних, отриманих з використанням автоматизованої системи аналізу пасажиропотоку, Укразалізніця вирішила переглянути розклад руху на деяких напрямках.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини