Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 26 листопада, 11:32:01

Правозахисники: Укрзалізниця позбавляється соціально значущих маршрутів поїздів

07.12.2011   14:30Агенцiя

Правозахисники звернулися до керівництва держави і АМКУ щодо значного скорочення маршрутів пасажирських поїздів і вимагають перегляду цього рішення, повідомили в Українській Гельсінській спілці з прав людини.

У своєму зверненні автори зазначають, що пересування країною - "це не примха громадян, а часто об'єктивна потреба в пересуванні до роботи, збереженні сімейних і соціальних відносин".

"Це також необхідно для доступу до певних державних послуг, зокрема, звернення до суду, лікарні або інших органів влади тощо. Зважаючи на це, держава повинна забезпечити сполучення не тільки зі столицею, а також з обласними центрами, міжобласними містами і на приміському сполученні", - йдеться в повідомленні.

При цьому правозахисники звертають увагу на той факт, що значна частина людей мають мінімальні або незначні доходи, що не дозволяють їм використовувати дорогі види транспорту.

"Тобто, розвиток транспортної інфраструктури має враховувати реальний рівень доходів більшості і рівень бідності в країні. Досить дивним виглядає, коли переїзд до Києва і назад коштує більш як половину мінімальної зарплати", - пояснюється в повідомленні.

При цьому правозахисники констатують, що тенденція скорочення маршрутів на залізничному транспорті без надання чіткої альтернативи пересування є небезпечним кроком, який обмежує контакти між регіонами, розвиток туризму та погіршує транспортну інфраструктуру України.

"Скорочення маршрутів призведе до порушення соціально-економічних прав тисяч людей. У результаті такого скорочення позбутися гарантованої роботи можуть сотні працівників залізниці", - повідомили в Українській Гельсінській спілці з прав людини.

Так, наводять дані правозахисники, за оцінкою профспілок Укрзалізниці, скорочення пасажирського руху в масштабах країни позбавить роботи мінімум 25 тис. осіб з 80 тис. працюючих.

"Українська гельсінська спілка з прав людини вважає, що такий крок Укрзалізниці є зловживанням монопольним становищем та спробою перешкоджати в реалізації громадянами права на свободу пересування", - йдеться в повідомленні.

На початку листопада повідомлялося, що державна адміністрація залізничного транспорту Укрзалізниця має намір скасувати курсування 23 поїздів до кінця 2011 року.

У розпорядженні ЗМІ опинився список поїздів, які будуть скасовані. Зокрема, з 1 листопада перестануть курсувати потяги Сімферополь-Чернігів, Хмельницький-Київ. З 8 листопада будуть скасовані маршрути Знам'янка-Шевченко-Москва, Львів-Адлер, Львів-Вроцлав, Маріуполь-Львів, Маріуполь-Липецьк. Протягом листопада також перестануть діяти маршрути Київ-Астана, Харків-Уфа, Харків-Липецьк, Харків-Калінінград, Харків-Мурманськ.

В Укрзалізниці роз'яснили мотиви, якими керувалися при ухваленні рішення про скасування курсування деяких поїздів.

Як повідомили в держкомпанії, маршрути були проаналізовані на предмет визначення попиту, економічної доцільності та технічних можливостей здійснення пасажирського руху. На підставі даних, отриманих з використанням автоматизованої системи аналізу пасажиропотоку, Укразалізніця вирішила переглянути розклад руху на деяких напрямках.

Останні новини Чернігівщини

Робота є на підприємствах легпрому

Робота є на підприємствах легпрому 10:43

Традиційно однією з провідних галузей економіки Чернігівщини є легка промисловість.В області зареєстровано понад 382 суб’єкти господарювання легпрому. Незважаючи на теперішній непростий воєнний період, підприємства працюють і потребують кваліфікованих кадрів. Знайти потрібних працівників допомагає служба зайнятості.

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації

Напрямки діяльності міста на 2023 рік визначені. Але чим житиме Чернігів, в першу чергу, залежатиме від безпекової ситуації 10:10

Забезпечувати функціонування міста в умовах війни, продовжити відновлювати пошкоджені об'єкти інфраструктури, сприяти стабільному функціонуванню економіки. Це кілька з пріоритетних напрямків, за якими планує жити та працювати Чернігів протягом наступного року. Вони визначені проєктом Програми економічного та соціального розвитку на 2023-й, який погодили на засіданні виконавчого комітету 24 листопада.

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині

Скасовано рішення про ліквідацію п’яти шкіл на Чернігівщині 10:05

Господарським судом Чернігівської області задоволено позови прокурорів про визнання незаконними та скасування рішень органів місцевого самоврядування про ліквідацію п’яти загальноосвітніх шкіл у Корюківському та Прилуцькому районах.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 09:32

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія.

 В Чернігівському пологовому будинку запрацювала цитогенетична лабораторія. 09:27

Лабораторія цитогенетики займається діагностикою хромосомної патології, проводить каріотипування подружніх пар, дітей, пацієнтів з проявами хромосомних синдромів та каріотипування абортивного матеріалу з використанням різних методів диференційного забарвлення. Вона оснащена сучасним обладнанням та комп’ютерною програмою «Luciа».