Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 02:40:31

Листи з Чернігова на “Чернігів”

12.10.2011   10:38

Екіпажу морського тральщика “Чернігів”, в рамках акції “Напиши листа матросу”, урочисто було вручено листи чернігівських школярів та подарунки від почесного президента Благодійного фонду ім. двічі Героя Радянського Союзу Олександра Молодчого, депутата Чернігівської міської ради Олександра Шкурата.

Учнівські листи, шахово-шашкові набори, книги, волейбольні та футбольні м’ячі на корабель привезли чернігівські журналісти: творчий колектив військової телепередачі обласного телебачення “Армійська кухня” Наталя та Андрій Кузьменки і кореспондент газети “Чернігівські відомості” Інга Вітковська.

– На жаль, дуже небагато чернігівців знають про існування морського тральщика “Чернігів”. Тому у журналістів є й інша місія. Після повернення з корабля ми маємо показати і розказати громаді про бойові будні корабля, його екіпаж, як служиться землякам, – зазначила Інга Вітковська.

В свою чергу моряки вручили гостям пам’ятні вимпели, фото морського тральщика “Чернігів” з підписами матросів, мічманів та офіцерів. Командир корабля капітан третього рангу Борис Палій особисто провів гостям дуже пізнавальну екскурсію. Вони також мали змогу спостерігати за діями моряків за сигналом навчальної тривоги – екіпаж готував корабель до походу.

– Спочатку я бачив на обличчях матросів деякий скептицизм. Мовляв, що там школярі можуть написати. А потім, години через три-чотири, від столу з листами їх неможливо було відігнати. А ще пізніше, листи та малюнки чернігівських школярів матроси вже показували товаришам з “Тернополя”, “Черкас”, “Вінниці”, – посміхаючись розповів заступник командира корабля з виховної роботи капітан-лейтенант Олександр Сікальчук.

Ідея написання листів захопила не лише старшокласників. Активну участь в цій акції взяли навіть першачки. Їхні коротенькі, написані дитячим, трохи кострубатим почерком і дещо наївні, але вражаючі своєю щирістю листи, розчулили моряків.

Ось деякі уривки з них: “Шановний моряк! Мене звуть Назар, я учень 2 класу (загальноосвітня школа №29). Коли я влітку відпочивав на морі, ми з батьками їздили у морський порт в Одесі, там я спостерігав як до берега причалював справжній величезний корабель…Особливо я запам’ятав той момент коли на палубу вийшли моряки і почали махати нам руками. Вони всі були білосніжне вдягнені і чітко виконували всі команди капітана. З тих пір я теж мрію стати капітаном корабля і плавати у відкритому морі, бо вважаю, що моряки – це сміливі, сильні, виховані, відважні люди.”

– Я обов’язково напишу відповіді малечі. Тим паче, є про що розповісти – ми нещодавно повернулись з морського походу. Вражень, вибачте за каламбур, море. Лише подумаю, як простіше донести це до дітей, – поділився своїми враженнями старший матрос Артур Іванов.
Крім походів матроси пишаються знанням своїх термінів (навіть стіна в них не стіна, а переборка), корабельними улюбленцями (собакою Євро та кішкою Лізою з кошенятами) і справжньою просоленою морською дружбою. Про важку буденну працю скромно мовчать…

В розпорядженні екіпажу тральщика “Чернігів” буде майже місяць, щоб підготувати відповіді чернігівським школярам. В кінці жовтня до столиці Сіверського краю за молодим поповненням має прибути представник Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
Нагадаємо, що акцію започаткував регіональний медіа-центр Міністерства оборони України у місті Чернігові. Її підтримали управління освіти Чернігівської міської ради та Благодійний фонд ім. двічі Героя Радянського Союзу Олександра Молодчого.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини