Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 листопада, 12:05:34

У чернігівських ВУЗах найдоступніша освіта

23.07.2013   13:17Агенцiя

Ціни на здобуття вищої освіти в Україні можуть відрізнятися в кілька разів - залежно від спеціальності, регіону та попиту. Так, наприклад, рік навчання одного «міжнародника»-бакалавра коштує стільки, як семи культурологів.

У розпал вступної кампанії до ВНЗ кореспонденти Укрінформу спробували з'ясувати, наскільки доступною є вища освіта на комерційній основі. Для цього власкори обрали провідні ВНЗ в різних регіонах України та знайшли найдорожчі і найдешевші спеціальності в них.

Як виявилося, більш як у половині досліджуваних вищих навчальних закладів найдорожчою спеціальністю є правознавство - за рік навчання на такій спеціальності (освітньо-кваліфікаційний рівень - бакалавр) студентові денної форми навчання, залежно від регіону, доведеться викласти від 8,4 тис. грн у Чернігові до 16,5 - у Донецьку. Проте рекорд за дороговизною серед бакалаврів побили спеціальності факультету міжнародних відносин у Львівському національному університеті ім. Франка - за рік навчання на цьому факультеті, причому як на денній, так і на заочній формі, треба заплатити 21 тис. 968 грн.
На другому місці серед найдорожчих спеціальностей для бакалаврів-заочників - правознавство у Донецькому національному університеті - 10,9 тис. грн за рік навчання. На третьому - філологія (переклад) у Херсонському держуніверситеті (9,373 тис. грн).

Приблизно така ж тенденція зберігається і серед магістрів. Одна з найвищих цін за рік навчання серед досліджуваних ВНЗ - 20 тис. грн - у Донецькому національному університеті на спеціальність правознавство, на другому місці - 19,7 тис. грн - у Харківському національному університеті ім. Каразіна - на спеціальності: право, психологія, міжнародні економічні відносини, мова та література. І тільки на третє місце за дороговизною навчання магістрів виходять філологічні спеціальності - англійська, німецька, французька та іспанська мова і література в Одеському національному університеті ім. Мечникова (17,97 тис. грн).

Що ж стосується доступних цін на здобуття вищої освіти, то найдешевшою серед досліджуваних виявилася спеціальність факультету культури і мистецтв у Львові - 3,037 тис. грн - за рік навчання бакалавра на денній формі. На другому місці - журналістика, українська та російська мова і література в Ужгородському національному університеті за 4,2 тис. грн на рік, а на третьому - денний бакалаврат за спеціальністю управління персоналом та економіка праці у Чернігівському державному технологічному університеті - 4,4 тис. грн за рік навчання.

Ті ж самі три ВНЗ і в такій же послідовності розмістилися заклади і з найдешевшими спеціальностями за освітнім рівнем магістр: попереду Львів із ціною всього 1,896 тис. грн за рік навчання на спеціальності факультету культури і мистецтв, другий Ужгород - 4,7 тис. грн за ту ж таки журналістику, українську та російську мову і літературу, а на третьому місці Чернігів - 5,32 тис. грн за рік навчання магістрів-менеджерів.

УКРІНФОРМ

Останні новини Чернігівщини

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я

Різдвяний піст, або Пилипівка: тривалість, обмеження у їжі, прикмети та повір’я 11:44

Різдвяний піст щорічно розпочинається 28 листопада, а закінчується на Святвечір – 6 січня. Триває він 40 днів, тому однією з його назв є Мала Чотиридесятниця (Великою є Чотиридесятниця перед Великоднем).

9 ідей, як прикрасити дім до різдвяних свят своїми руками 11:39

Щоб зустріти різдвяні свята у всеозброєнні, потрібно вже восени починати думати про прикрашання будинку. Гірлянди, свічники, різдвяні вінки, ялинка з дощику або гілок – все це створює казковий настрій, змушує вірити в диво і чекати свят з нетерпінням.

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво

Смачні рецепти вихідного дня: новорічне печиво 11:23

Пеките имбирное, яблочно-карамельное, шоколадное печенье всевозможных форм, украшайте глазурью, дарите друзьям или вешайте на ёлку. Если, конечно, сможете устоять и не съесть всё сразу.

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 30 листопада - 6 грудня 2020 року 11:03

Тиждень починається з повного місяця, він же напівтіньове місячне затемнення на висхідному місячному вузлі в знаку Близнюки 30 листопада об 11:43 за київським часом, яке відкриває коридор затемнень осінь – зима 2020. Місячне затемнення вносить спотворення в чуттєву сферу, в особисті взаємини, знижує інстинкт самозбереження. Нове входить в наше життя, з'являється необхідність оновитися і залишити старе.