У чернігівських ВУЗах найдоступніша освіта
Ціни на здобуття вищої освіти в Україні можуть відрізнятися в кілька разів - залежно від спеціальності, регіону та попиту. Так, наприклад, рік навчання одного «міжнародника»-бакалавра коштує стільки, як семи культурологів.

У розпал вступної кампанії до ВНЗ кореспонденти Укрінформу спробували з'ясувати, наскільки доступною є вища освіта на комерційній основі. Для цього власкори обрали провідні ВНЗ в різних регіонах України та знайшли найдорожчі і найдешевші спеціальності в них.
Як виявилося, більш як у половині досліджуваних вищих навчальних закладів найдорожчою спеціальністю є правознавство - за рік навчання на такій спеціальності (освітньо-кваліфікаційний рівень - бакалавр) студентові денної форми навчання, залежно від регіону, доведеться викласти від 8,4 тис. грн у Чернігові до 16,5 - у Донецьку. Проте рекорд за дороговизною серед бакалаврів побили спеціальності факультету міжнародних відносин у Львівському національному університеті ім. Франка - за рік навчання на цьому факультеті, причому як на денній, так і на заочній формі, треба заплатити 21 тис. 968 грн.
На другому місці серед найдорожчих спеціальностей для бакалаврів-заочників - правознавство у Донецькому національному університеті - 10,9 тис. грн за рік навчання. На третьому - філологія (переклад) у Херсонському держуніверситеті (9,373 тис. грн).
Приблизно така ж тенденція зберігається і серед магістрів. Одна з найвищих цін за рік навчання серед досліджуваних ВНЗ - 20 тис. грн - у Донецькому національному університеті на спеціальність правознавство, на другому місці - 19,7 тис. грн - у Харківському національному університеті ім. Каразіна - на спеціальності: право, психологія, міжнародні економічні відносини, мова та література. І тільки на третє місце за дороговизною навчання магістрів виходять філологічні спеціальності - англійська, німецька, французька та іспанська мова і література в Одеському національному університеті ім. Мечникова (17,97 тис. грн).
Що ж стосується доступних цін на здобуття вищої освіти, то найдешевшою серед досліджуваних виявилася спеціальність факультету культури і мистецтв у Львові - 3,037 тис. грн - за рік навчання бакалавра на денній формі. На другому місці - журналістика, українська та російська мова і література в Ужгородському національному університеті за 4,2 тис. грн на рік, а на третьому - денний бакалаврат за спеціальністю управління персоналом та економіка праці у Чернігівському державному технологічному університеті - 4,4 тис. грн за рік навчання.
Ті ж самі три ВНЗ і в такій же послідовності розмістилися заклади і з найдешевшими спеціальностями за освітнім рівнем магістр: попереду Львів із ціною всього 1,896 тис. грн за рік навчання на спеціальності факультету культури і мистецтв, другий Ужгород - 4,7 тис. грн за ту ж таки журналістику, українську та російську мову і літературу, а на третьому місці Чернігів - 5,32 тис. грн за рік навчання магістрів-менеджерів.
УКРІНФОРМ
Останні новини Чернігівщини
Наркобізнес з мільйонними прибутками: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи 10:33
Слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини за оперативного супроводу СБУ в Чернігівській області та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо п’ятьох учасників міжрегіональної організованої злочинної групи, які протягом тривалого часу займалися розповсюдженням наркотичних засобів та психотропних речовин у Чернігівській, Хмельницькій та Чернівецькій областях.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на територіїобласті за добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення.
20 чернігівських випускників та випускниць отримали 200 балів на НМТ 09:39
Цьогоріч 20 учнів чернігівських закладів загальної середньої освіти досягли найвищих результатів на національному мультипредметному тесті (НМТ).
Чернігівські спортсмени стали переможцями чемпіонат Європи з гирьового спорту 09:07
В сербському місті Белград фінішував відкритий чемпіонат Європи з гирьового спорту за версією IGSF.
У Головному управлінні Нацполіції в Чернігівській області відзначили ювенальних поліцейських 08:36
Співробітники ювенальної превенції поліції Чернігівщини дбають про дітей і цілодобово захищають їхні права та інтереси.