Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 лютого, 23:32:07

Ваучер "на навчання після 45" отримали 70 жителів Чернігівської області

15.07.2013   10:35Агенцiя

З 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України «Про зайнятість населення».

Документ містить низку важливих інновацій, що стосуються вcix основних фігурантів ринку праці: роботодавців i найманих працівників. Зокрема, особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, мають право до досягнення пенсійного віку отримати ваучер для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями для пріоритетних видів економічної діяльності. Про це нововведення ми поговоримо з начальником відділу організації профнавчання Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Заровним.

- Що таке ваучер?

- Ваучер - це документ встановленого зразка. Відповідно до закону він дає право на перепідготовку, підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному piвнi, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у навчальних закладах чи у роботодавця.

- Хто має право на  отримання ваучера і ким він видається?

- Цей документ видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері зайнятості населення та трудової мiгpaції, в районах, районах у містах, міжрегіональними територіальними органами. Ваучер можуть отримати одноразово особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, та які не досягли встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійного віку. Разом з тим, не мають права на отримання ваучера особи, які не мають професійно-технічної або вищої освіти; які проходили протягом останніх п’яти років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття та зареєстровані безробітні, які виявили бажання пройти професійне навчання за направленням територіального органу.

- Як відбувається навчання за ваучерами?

- На підставі ваучера здійснюється перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня. Особа здійснює вибір професії (спеціальності), напряму підвищення кваліфікації за переліком, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 207 від 20 березня 2013 року.

- Хто здійснює навчання?

- Навчання здійснюють професійно-технічні та вищі навчальні заклади, підприємства, установи та організації, які мають ліцензію на проведення діяльності з надання ocвітнix послуг.

- Яка вартість ваучера?

- Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних oci6, установленого законом на момент прийняття piшення щодо видачі ваучера ocoбi. У paзi, якщо вартість навчання перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання в навчальному закладі.

- Які документи потрібно надати для отримання цього документа?

- Особа подає до територіального органу заяву, паспорт, трудову книжку, документ про освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків, з яких у присутності особи знімаються копії, що засвідчуються її підписом. Для оброблення персональних даних особа подає територіальному органу письмовий дозвіл відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

На сьогодні вже 70 наших земляків скористалися можливістю підвищити свою конкурентоздатність на ринку праці шляхом отримання ваучера на навчання.

Обласний центр зайнятості

Останні новини Чернігівщини

Вшанували пам’ять полковника армії УНР

Вшанували пам’ять полковника армії УНР 18:17

23 лютого в м Ічня меморіальні заходи увічнення пам’яті борця за незалежність України у 20-му столітті Архипа Кмети розпочалися хвилиною мовчання на честь іншого Захисника України, старшого солдата 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, уродженця с. Більмачівка Ічнянського району Чернігівської області Сергія ПЕТРАУСКАСА, який 22 лютого цього року загинув на фронті внаслідок обстрілу військами російських загарбників.

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19 18:12

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 27 лютого зафіксовано 157 нових випадків інфікування COVID-19.

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області 13:00

25 лютого Антимонопольним комітетом України надано Чернігівській обласній державній адміністрації обов’язкові для розгляду рекомендації щодо суб’єктів господарювання на ринку постачання природного газу.

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики 12:30

За даними Аналітичного звіту за 2020 рік, які щорічно готує Державна регуляторна служба України, Чернігівщина посіла 3 місце в підсумковому рейтингу дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики.

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно 11:52

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках: