Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 10 квітня, 23:02:35

У Чернігівській області відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти

13.07.2013   13:34Агенцiя

10 липня в конференц-залі будинку засідань обласної ради відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, яке провела його голова Лілія Гриневич.

У ньому взяли участь народний депутат України Валерій Дубіль, заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, депутати міської та районних рад Чернігова, керівництво управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації, ректори вишів, директори професійно-технічних навчальних закладів м. Чернігова, шкіл та дошкільних закладів.

Під час засідання були розглянуті питання про роботу органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування Чернігівської області щодо дотримання законодавства  про освіту.

З вітальним словом до  його учасників звернувся заступник голови обласної ради Валентин Мельничук. Він, зокрема, зазначив, що тема  засідання парламентського Комітету – актуальна і життєво важлива, адже   дотримання законодавства  про освіту – це одне головних завдань влади на місцях.

За словами Валентина Мельничука, на сьогодні обласною радою прийнято і контролюється низка галузевих програм, які безпосередньо стосуються розвитку освітньої галузі на теренах області. В їх числі: Програма забезпечення шкіл області ліцензійними електронними засобами навчального призначення та мультимедійним обладнанням на 2011-2016 роки, Програма «Шкільний автобус», завдяки яким близько трьохсот загальноосвітніх закладів області уже забезпечені новими комп’ютерними класами, мультимедійними дошками та шкільними автобусами для підвезення учнів. Продовжує діяти обласна Програма «Вчитель», яка допомагає добирати перспективних студентів із числа здібних до педагогічної справи юнаків і дівчат, удосконалювати цільову підготовку учителів, зміцнювати зв’язки педагогічної науки з практикою.

Лілія Гриневич акцентувала увагу присутніх на основних аспектах роботи очолюваного нею парламентського Комітету,  а також озвучила немало проблемних питань, які треба  вирішувати в освіті. І насамперед – це хронічне недофінансування галузі, від чого потерпають не лише Чернігівська область, але й інші регіони України. Державний бюджет не має можливості забезпечити повноцінне функціонування навчально-виховних закладів, а органи місцевого самоврядування взагалі фінансово і матеріально обмежені у виконанні  повноважень у цій сфері. Недофінансування сфери освіти – це всеукраїнська ситуація, адже на заробітну плату у місцевих бюджетах є кошти лише на 7,5-8 місяців.

На часі – підготовка освітньої мережі до нового навчального року, але ж проблем - хоч відбавляй. І найперша – дефіцит коштів на ремонтні та інші роботи. В числі наболілих і тема закриття малокомплектних шкіл. І особливо це велика проблема на Чернігівщині, де таких освітніх закладів чи не найбільше в Україні. Зробила акцент голова парламентського Комітету і на багатьох інших проблемних питаннях, які треба вирішувати спільно – як в регіонах, так і на вищому законотворчому рівні.  Звертаючись до представників освітянської галузі Чернігівщини, які прибули для участі в робочому засіданні Комітету з усіх районів області, Лілія Гриневич попросила їх акцентувати увагу на недоліках уже діючих галузевих законів та висловлювати свої пропозиції і зауваження щодо їх покращання.

- З державного бюджету на місцях можуть підтримуватися тільки захищені статті – зарплата і комунальні послуги, - зауважила Лілія Гриневич. – Жодних інших видатків, зокрема з підготовки до нового навчального року не передбачено і тому профтехосвіта може, могла б і мала туди спрямовувати кошти, які заробила своєю виробничою діяльністю. Але навіть ці кошти Держказначейство не виплачує вже три місяці.

Про роботу органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування області в галузі дотримання законодавства про освіту на засіданні парламентського Комітету доповів голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури та інформаційної сфери, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Анатолій Заліський. 

Народний депутат України Валерій Дубіль зауважив, що наразі на доопрацюванні у Верховній Раді знаходиться проект закону №2257-а, який передбачає переведення  рахунків  спецфонду з казначейства у банківські установи. Крім того народний депутат повідомив про прийняття Верховною Радою законопроекту №2087, який наразі на підписі у Президента.  Якби там не було, та попри складність роботи другої сесії сьомого скликання, депутатам Верховної Ради  вдалося вирішити одну проблему щодо фінансування закладів освіти. Відзначив як вдалу і вкрай потрібну законодавчу ініціативу законопроект №2087 і начальник управління освіти та науки ОДА Анатолій Заліський.

- Останнім часом ми тісно співпрацюємо з комітетом з питань освіти і науки. І такі виїзні засідання дуже важливі, адже дозволяють більш детально вивчити і оцінити проблематику у сфері освіти. Зажди казав, що закони потрібно писати на місцях. Тоді вони будуть працювати для людей, - підсумував Валерій Дубіль.

Учасники заходу запевнили, що за результатами роботи виїзного засідання Комітетом Верховної Ради України з питань науки і освіти будуть прийняті відповідні рекомендації, спрямовані на поліпшення ситуації в освітній галузі.

За інформацією сайту Чернігівської обласної ради та прес-служби В.Дубіля

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 577 нових випадків COVID-19

Виявлено 577 нових випадків COVID-19 18:31

За даними управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 10 квітня в області зафіксовано 577 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини