Чернігівських школярів привчають до енергозберігання
У Чернігові в рамках проведення Європейського тижня сталої енергетики 25 червня на базі колегіуму № 11 було організовано тематичний квест, що мав на меті ознайомлення дітей із проведенням енергоефективних санацій будівель на прикладі вказаного навчального закладу та актуальністю питань з енергозбереження в Україні.

“Для участі в квесті, що проходив під назвою “Пошуки енергетичних скарбів”, було сформовано вісім команд по п’ять школярів, які представляли навчальні заклади-учасники шкільного Проекту GIZ”, – розповів начальник відділу енергозбереження управління економіки міської ради Дмитро Марусич. Він нагадав, що в проекті GIZ представлені вісім пілотних шкіл: колегіум № 11, ЗОСШ № 12, ліцеї № 15 і № 32, гімназія № 31, а також школи №№27, 28 і 33.
У межах проекту учнів ознайомили з основами енергозбереження, вони отримали практичні навички економії енергоресурсів. В кожній школі відзняли відеоролики на енергозберігаючу тематику. До речі, за найкращий відеоролик команда учнів ліцею № 15 отримала головний приз – сучасний широкоформатний телевізор, командам-учасникам інших шкіл були вручені заохочувальні призи.
Такий же приз – сучасний телевізор – дістався і переможцям квесту. Ними стала команда закладу-господаря – колегіуму № 11. Крім того, всім учасникам вручили пам’ятні флеш-карти.
Проект реалізується у тісній співпраці Чернігівської міської ради та Проекту українсько-німецького технічного співробітництва “Енергоефективність у будівлях”.
Д. Марусич запевнив, що міська влада разом із німецькими спеціалістами планують і надалі працювати над проектами, спрямованими на формування свідомого ставлення населення та молоді міста до проблематики енергозбереження.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).