Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 січня, 20:05:22

Перший археологічний польовий семінар “Історична реконструкція – стародавній Ніжин”

25.06.2013   07:39Агенцiя

Перший археологічний семінар розпочав свою роботу, щоб з’ясувати дату заснування Ніжина

Щоб встановити більш-менш точну дату та місце заснування нашого міста – в стінах НДУ ім. М. Гоголя зібрались всі ті, хто досліджує та цікавиться історією створення Ніжина.

Це викладачі та науковці Чернігівського педагогічного університету, інституту археології НАН України, Ніжинського державного університету, Центру пам’яткознавства НАН України та УТОПІК, Чернігівського обласного історичного музею та Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.

Майже рік тому на території Ніжина в районі Комуни археологам вдалось знайти й розкопати оборонний рів. Це справжній “ключик” до розгадки дати заснування міста. Та встановити вік самої знахідки поки що не можуть. Тому й зібрали всіх фахівців-ніжинознавців, щоб разом “пролити” світло на дату заснування міста.

Кожен науковець вивчав та досліджував лише частину історії нашого міста. Тож поки що жоден з них не може назвати дату, коли тут зародились найперші поселення. “Головне завдання семінару – скласти в єдину картину всі ті знання та напрацювання всіх дослідників стародавнього Ніжина, бо найбільшою метою для місцевих археологів – встановити більш-менш точну дату заснування міста”, – каже доцент кафедри всесвітньої історії НДУ Іван Кедун.

Після “теоретичної частини” про історію міста науковці приступлять до практичної – відвідають минулорічну знахідку на Комуні. Й спробують знайти чи помітити в тому оборонному рові щось нове.

Але, щоб приблизно вказати на вік стародавньої “конструкції”, пояснює Іван Станіславович, треба знайти на її“дні” кераміку. А для цього необхідно дуже багато часу та зусиль. Та всі дослідники стародавнього й літописного Ніжина впевнені, що одного разу їм таки вдасться додати до вже відомих подій на сторінках історії ще одну дату – дату заснування Ніжина.

http://www.uezd.com.ua/page/pershij-arxeologichnij-seminar-rozpochav-svoyu-robotu-shhob-zyasuvati-datu-zasnuvannya-nizhina.html

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили хлопців, які розмалювали зупинку громадського транспорту

Патрульні виявили хлопців, які розмалювали зупинку громадського транспорту 12:47

Вчора близько четвертої ранку на лінію "102" надійшло повідомлення, що на вулиці Захисників України двоє невідомих щось пишуть фарбою на зупинці громадського транспорту.

Погоджувальна рада затвердила перелік питань 50-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання

Погоджувальна рада затвердила перелік питань 50-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання 12:24

Питання, які виносяться на розгляд п’ятдесятої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання, затвердила сьогодні погоджувальна рада.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 12:13

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 11:34

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Тепла зима сприяє завершенню будівництва спортивного майданчика у Сновську

Тепла зима сприяє завершенню будівництва спортивного майданчика у Сновську 11:11

Біля Сновської районної гімназії продовжуються будівельні роботи з облаштування спортивного майданчика. Підготовчі роботи розпочали у листопаді 2019 року, тоді робітники демонтували фундамент колишнього ФОК, зазначено на сайті громади.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини