Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 23:31:09

Прилуцькі Пушкіни й Чаадаєви

24.11.2011   08:12Агенцiя

Правду кажуть, що нове – це добре забуте старе. І коли чуєш слово “ліцей”, то мимоволі починаєш думати про Пушкіна, Чаадаєва та інших славетних випускників Царськосільського ліцею, які згодом прославили рідну альма-матер своїми трудами на благо держави російської.

Слово “гімназія”, а особливо класична, теж асоціюється і з давньогрецькими “гімнасіями”, де більше приділялося уваги фізичному розвитку юнаків, і з дореволюційними гімназіями, де випускники, отримуючи атестат, вільно володіли класичними давньогрецькою, латинською, а іноді й давньоєврейською мовами, а також кількома сучасними: французькою, німецькою, італійською і т.д. Про колегіуми та академії говорити не будемо, бо ці назви не звучали в доповіді начальника управління освіти Прилуцької міської ради, Тетяни Клименко, з якою вона виступила 18 листопада на нараді у міського голови. Тетяна Михайлівна говорила про місце прилуцьких навчальних закладів нового типу в загальнообласному рейтингу.

Беручи до уваги, що в нашому місті, на відміну від Ніжина та Чернігова, немає вищих навчальних закладів 3-4 рівнів акредитації, викладачі яких теж беруть участь у навчально – виховному процесі навчальних закладів нового типу, наші досягнення виглядають таким чином: гімназія № 1 на третьому, гімназія №5 на дев’ятому, а спеціалізована середня школа № 6 на дванадцятому місці в області. А в “загальному”, так би мовити, заліку серед подібних навчальних закладів Чернігівської області ми другі.

В наш час, зазначила начальник управління освіти, не книга, а комп’ютер, як би не було жаль, дає основну масу додаткових знань учням. Отож у прилуцьких школах кожна бібліотека має комп’ютер з виходом в інтернетну мережу. Такі самі комп’ютери, із доступом до всесвітньої павутини, мають і 15 прилуцьких дошкільних навчальних закладів.

Як зазначив міський голова, підсумовуючи доповідь очільниці прилуцької освіти, все це добре, але ж це не значить, що інші нічого не роблять. Так, заспокоюватись рано, але всі добре знають, що наші освітяни завжди у творчому пошуку. Відносно ж Пушкіних і Чаадаєвих – то вони вже ходять серед нас, володіють комп’ютером і англійською, беруть участь та перемагають у предметних олімпіадах різного рівня, а прийде їхній час – прославлять нашу незалежну державу і рідні Прилуки серед країн і народів.

Ігор Лисенко

http://gradpryluky.info/index.php?newsid=1922

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.