Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 14:00:11

Повагу до закону та навички здорового способу життя виховувати змалку

06.03.2013   09:45

Співробітники підрозділів кримінальної міліції у справах дітей та з питань боротьби з незаконним обігом наркотиків минулого тижня продовжили спільну діяльність, спрямовану на надання допомоги школі у здійсненні однієї з її основних функцій, а саме виховної.

Школа вчить не лише знанням, вона виховує, надає досвіду спілкування з однолітками, розширює світогляд дитини. В цей період, коли дитячі душі, характери ще остаточно не усталилися, не сформувалися, вмілий майстер може виліпити з них, наче з пластиліну, або порядну людину або “закінченого” покидька.

Саме тому працівники кримінальної міліції в справах дітей та підрозділів боротьби з незаконним обігом наркотиків вирушають до школи, в класи, щоб провести з дітьми так званий “урок безпеки”. Цього разу місцем зустрічі стала спеціалізована загальноосвітня школа №1 міста Чернігова, а слухачами – майже сотня п’ятикласників.

У дітей настільки юного віку роль основної діяльності ще поділяють гра та навчання. Тому працівники міліції вирішили застосувати обидва ці види, тобто здійснити навчання через гру. В ході конкурсу створені тут же команди-учасниці, кожна з яких представляла один з 5-х класів, спробували сформулювати мету і визначити основні умови її досягнення. При цьому всі команди однією з необхідних умов досягнення статусу успішної людини назвали повагу до закону, а також неприйняття наркотиків, алкоголю або тютюнопаління. Тобто, лектору в міліцейських погонах вдалося міцно пов’язати у свідомості юних слухачів базові поняття успішності, законослухняності та ведення здорового способу життя.

Крім цього, у дітлахів, які ще не вивчають шкільного курсу основ правознавства, вже сформовано первинне розуміння понять правопорушення та злочину, як і усвідомлення того, що негідним вчинком інколи може вважатися не тільки дія, а й бездіяльність у той момент, коли потрібно було діяти.

Добра наука не буває занадто ранньою, – переконані працівники міліції. Тому краще спонукати дітей рости законослухняними вже зараз, у 5-му класі, ніж виправляти вади їхньої поведінки років за 3 або 5. Бо тоді ціна зневаги до закону, безпеки або власного здоров’я може виявитися вже зависокою.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:17

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 5 березня по 8:00 6 березня 2021 року.

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям 11:08

В обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України 5 березня пройшли урочистості, присвячені Міжнародному жіночому дню.

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення 10:41

В обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди прийдешнього Міжнародного жіночого дня.

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка 10:21

Ніжинською міською радою оголошено конкурс на розробку найкращої передпроектної візуалізації парку імені Тараса Шевченка. Конкурс триватиме упродовж 50 днів, до 23 квітня. У підсумку переможець отримає 100 тисяч гривень (з урахуванням статті 168 Податкового кодексу України).

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.