Ліпше один раз побачити, ніж перевіряти на собі
Допомогти школі у здійсненні однієї з її основних функцій, а саме виховної - таке завдання поставили перед собою співробітники міліції Чернігівщини.

У загальноосвітніх навчальних закладах області тривають виховні заходи, спільно підготовлені представниками кримінальної міліції у справах дітей та підрозділів, відповідальних за боротьбу з незаконним обігом наркотиків.
Школа вчить не лише знанням, вона виховує, надає досвіду спілкування з однолітками, розширює світогляд дитини. В цей період, коли дитячі душі, характери ще остаточно не усталилися, не сформувалися, вмілий майстер може виліпити з них, наче з пластиліну, або порядну людину або «закінченого» покидька.
І на стезю злочину діти стають частіше за все через незнання або прагнення самовираження, або шляхом втягування їх у злочин дорослими, або через створення їм нестерпних умов тими ж самими дорослими, коли діти змушені втікати з дому, а потім шукати шляхи і способи, як вижити в цьому жорстокому світі.
Саме тому працівники кримінальної міліції в справах дітей та підрозділів боротьби з незаконним обігом наркотиків вирушають до школи, в класи, щоб провести з дітьми, якщо так можна сказати, «урок безпеки».
Чергова зупинка своєрідної «профілактично-агітаційної бригади» - у Чернігівській загальнносівітній школі-інтернаті ім. Юрія Коцюбинського. Пролунала адресована старшокласникам, що зібралися на виховну годину, лекція з правової тематики. Після цього відбулася демонстрація відеофільму антинаркотичного характеру.
З непідробним захопленням та цікавістю дивилися підлітки сповідь наркомана зі стажем, в якій той з жалем визнав, що вибрав хибний шлях в житті, а виправити цю помилку виявилося вже неможливо. Тому з телеекрану просив юних глядачів ніколи не пробувати цього смертоносного зілля. Ефект сказаного був підсилений кадрами покалічених наркоманською голкою рук і ніг. Саме такі лекції мають набагато більший вплив на свідомість підлітків, ніж просто повчальні лекції батьків та вчителів.
- Профілактика злочинності серед неповнолітніх, спрямування їх в потрібному, правильному життєвому руслі є одним з найважливіших напрямків роботи органів внутрішніх справ, - пояснила т.в.о. начальника відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС в області старший лейтенант міліції Оксана Зубець. - Тому наш підрозділ за участі та підтримки співробітників відділу БНОН планує почергово охопити подібними лекціями максимальну кількість старшокласників у всіх школах обласного центру. Аналогічна діяльність відбувається і в усіх районах Чернігівської області.
«Поінформований - значить озброєний», - кажуть в народі. Та ще й додають: «На помилках вчаться, але краще вчитися на чужих помилках». Тож для підлітків ліпше вдовольнитися почутим від лектора і побаченим на екрані, аніж випробовувати на собі - і занапастити власну долю.
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.