Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 червня, 14:53:06

Платники Чернігівщини у січні-квітні 2024 року сплатили 10,4 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

20.05.2024   14:40Агенцiя

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-квітні 2024 року сплачено 6,5 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 6,5 відс. (на 400 млн грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2023 року

. Єдиного соціального внеску надійшло 3,9 млрд гривень (зростання на 13 відс.).
Зокрема, до державного бюджету спрямовано 3,7 млрд грн, що становить 56,6 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – майже 2,0 млрд грн (55 відс. надходжень до державного бюджету), податку на додану вартість – 898 млн грн (24,3 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 396 млн грн (10,7 відс.) та податку на прибуток – 321 млн грн (8,7 відс.).
До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків забезпечено 2,8 млрд грн (43,4 відс. в загальній сумі надходжень), в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 1,7 млрд грн (60,7 відс. в загальнообласній сумі надходжень до місцевих бюджетів), єдиного податку – 558 млн грн (19,7 відс.), податку на майно – майже 317 млн грн (11,2 відс.). У співставних умовах (з врахуванням внесених до законодавства змін щодо порядку спрямування податку на доходи у вигляді грошового забезпечення військовослужбовців) спостерігається зростання доходів місцевих бюджетів на 20,2 відс. у порівнянні з відповідним періодом 2023 року від збільшення надходжень податку на доходи у вигляді заробітної плати, єдиного податку, рентної плати за користування природними ресурсами, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції.
За січень-квітень 2024 року найбільшу частку у надходженнях податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету Чернігівської області становить сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:
- державне управління, оборона, охорона правопорядку, освіта та охорона здоров’я – 32,8 відс.,
- сільське та лісове господарство – 16,4 відс.,
- переробна промисловість – 10 відс.,
- добувна промисловість – 7,8 відс.,
- оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 7,2 відс.,
- діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води – 4,5 відс.,
- будівництво – 1,9 відс.
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує платникам податків за належне виконання своїх обов’язків щодо сплати податків до бюджетів та єдиного внеску, навіть за несприятливих умов для ведення бізнесу під час воєнного стану.

          Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини