Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 січня, 07:58:59

Про медове вино, медовуху та мед

17.12.2012   16:53

Ні-ні, ця стаття не є пропагандою надмірного споживання хмільних напоїв, вона про давні традиції медоваріння та нинішні проблеми медоварів.

У п'ятницю, 14 грудня, представники Гільдії медоварів провели прес-конференцію для чернігівських журналістів.

Під час спілкування було багато сказано про давні традиції медоваріння та питні меди. Голова Гільдії медоварів Василь Барабаш розповів про роботу українських медоварів, яким на сьогодні вдалося відродити старовинні рецепти приготування медових вин та напоїв. "Завдяки тому, що ми не тримаємо один від одного секрети, наші меди питні стають все кращі і кращі", - зазначив Василь Степанович. І додав, що дійсно гарна медовуха вариться тільки з хорошого меду.

Напої з меду увійшли до сотні кращих товарів України. І щоб їх якість "була на рівні", Гільдія постійно проводить конкурси, навчання, семінари для медоварів-початківців та фахівців із стажем. Медові напої - це не лише атрибути святкового столу, а й лікувальні засоби - сечогінні, заспокійливі, які поліпшують роботу серцево-судинної системи. Щоправда, на проведення комплексних наукових досліджень наразі немає коштів. До речі, від медовухи похмілля не буває: до меду входить понад 300 компонентів, і тому від нього не виникає залежність.

За словами В.С.Барбаша члени Гільдії постійно слідкують за якістю продукції, аби не допустити дискредитації справи. Це одна з причин чому справжню медовуху не можна купити в звичайному магазині. "Ми боїмося підробок та фальсифікації", - кажуть представники Гільдії.

Ще однією проблемою з якою постійно доводиться стикатися бджолярам - незрозумілість та протиріччя у законах. Вони самі називають це "війною законів". Адже з одного боку меди питні, виготовлені в домашніх умовах, підпадають під дію закону "Про виноград та виногране вино", а з іншого вони містять від 9 до 13 відсотків алкоголю і тому підпадають під категорію алкогольних виробів, для продажу яких потрібна ліцензія. Суперечки цих двох документів призводять до постійних проблем із реалізацією продукції споживачам та і заважають розвивати галузь.

От і виходить, що медовуха, яка могла стати брендом України, знаходиться поза законом. Або між двома законами. Представники галузі змушені вирішувати проблеми із контролюючими органами, з'являтися до суду в якості відповідача і просто не мають можливості нормально працювати, відроджуючи традиції медоваріння.

Звичайно ж Гільдія медоварів не збирається зупинятися на досягнутому, не зважаючи ні на які перешкоди. Найближчим часом планується відкриття фірмових магазинів по всій Україні, а поки що медовуху можна купити на виставках і ярмарках.

Чернігівці зможуть придбати напої медові та медовуху, концентрат для медового квасу (до речі новинка), лікувальні мазі на медовій основі та іншу солодку продукцію з 28 по 30 грудня 2012 року під час Регіонального конкурсу питних медів та фестивалю медових напоїв.

Останні новини Чернігівщини

26 січня - який день, свято та прикмети

26 січня - який день, свято та прикмети 07:51

26 січня в Україні відзначають День працівника контрольно-ревізійної служби та День Об'єднаного оперативного командування ЗС, у світі - Міжнародний день митника, Всесвітній день екологічної освіти, День Австралії, а в Індії – День республіки.

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней

Торік на Чернігівщині не зафіксовано випадків африканської чуми свиней 17:14

Епізоотична ситуація по інфекційних захворюваннях у галузі тваринництва Чернігівської області на початок 2022 року залишалась стабільною і контрольованою, що свідчить про значний обсяг профілактичних заходів, здійснених фахівцями Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини протягом минулого року.

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху

Денис Шинкаренко - призер чемпіонату України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху 13:05

На базі Західного реабілітаційно-спортивного центру в селі Яворів Львівської області у період з 18 по 22 січня 2022 року відбувся чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.

 Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни»

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни» 12:59

На сайті Чернігівської облдержадміністрації розміщена брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни». Це стислий посібник з порадами, як захистити себе під час небезпечних подій.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини