Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 грудня, 11:36:53

За січень-травень 2023 року платниками Чернігівщини сплачено понад 12,1 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску

19.06.2023   15:08Агенцiя

До бюджетів усіх рівнів платниками податків Чернігівської області у січні-травні 2023 року сплачено понад 7,7 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 44,8 відс. (на 2,4 млрд грн) перевищує факт надходжень відповідного періоду 2022 року.

Єдиного соціального внеску надійшло 4,4 млрд грн (зростання на 56,4 відс.).
Зокрема, до державного бюджету спрямовано 3,3 млрд грн, що становить майже 43 відс. загальної суми сплачених податків. Значна частина надходжень забезпечена від сплати податку на доходи фізичних осіб і військового збору – 1,2 млрд грн (36 відс. надходжень до державного бюджету), податку на додану вартість – 950 млн грн (29 відс.), рентних платежів за користування природними ресурсами – 627 млн грн (19 відс.) та податку на прибуток – 462 млн грн (14 відс.). Сума сплачених до державного бюджету податків зросла на 39 відс. (+931 млн грн) порівняно з аналогічним періодом 2022 року.
До місцевих бюджетів усіх рівнів платниками податків сплачено 4,4 млрд грн. (57 відс. в загальній сумі надходжень), в тому числі податку на доходи фізичних осіб – 3,3 млрд грн (74 відс. в загальнообласній сумі), єдиного податку – 484 млн грн (11 відс.), податку на майно – майже 405 млн грн (9 відс.). Факт минулого року перевищено на 49 відс. або на 1,5 млрд гривень.
За січень-травень 2023 року найбільшу частку у надходженнях податків, зборів та платежів до Зведеного бюджету Чернігівської області становить сплата суб’єктами господарювання по таких галузях:
- державне управління, оборона, охорона правопорядку, освіта та охорона здоров’я – 36,4 відс.,
- сільське та лісове господарство – 14,4 відс.,
- переробна промисловість – 10,7 відс.,
- добувна промисловість – 9,2 відс.,
- оптова і роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 7 відс.,
- діяльність у сфері виробництва та розподілення електроенергії, газу та води – 5 відсотків.
Роботодавцями та самозайнятими особами сплачено у січні-травні 2023 року майже 4,4 млрд грн єдиного внеску на загальнодержавне обов’язкове соціальне страхування (на 56 відс. більше відповідного періоду минулого року), що вкрай важливо для своєчасної та повної виплати пенсій та соціальної допомоги.
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує платникам податків за належне виконання своїх обов’язків щодо сплати податків до бюджетів та єдиного внеску, навіть за несприятливих умов для ведення бізнесу під час воєнного стану.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.