Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 03:27:40

Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-травні 2023 року отримали 4,4 мільярди гривень податків та зборів

19.06.2023   12:23Агенцiя

До місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-травень 2023 року надійшло 4,4 млрд грн від сплати податків і зборів, що на 49 відс. більше за факт надходжень п’яти місяців попереднього року (+1,5 млрд грн).

Найбільшу частку у загальній сумі (74 відс.) займає податок на доходи фізичних осіб, якого сплачено 3,3 млрд гривень. Порівняно з минулорічним фактом сума податку збільшилась на 1,1 млрд грн або на 52 відсотки. В умовах воєнного стану відбувся перерозподіл джерел доходів для перерахування податку – значно зросла сума і питома вага грошового забезпечення військовослужбовців.
Податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість, транспорт) сплачено 405 млн грн (9 відс. доходів місцевих бюджетів), що на 49 відс. більше за минулорічний факт. Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 484 млн грн (11 відсотків загальної суми надходжень до місцевих бюджетів), або на 26 відс. більше ніж у минулому році.
Решта податків і зборів у загальній сумі становить 6 відс.: податку на прибуток сплачено 54,5 млн грн, рентної плати за користування природними ресурсами – 74 млн грн, акцизного податку від реалізації підакцизної продукції – 116 млн грн, екологічного податку – 10 млн гривень.  
Майже половину надходжень до місцевих бюджетів області від сплати податків забезпечено платниками, що відносяться до сфери оборони, державного управління, освіти та охорони здоров’я (46,7 відс. загальної суми або 2,1 млрд грн). Також значні суми сплатили сільськогосподарські (14,4 відс. або 639 млн грн) та промислові підприємства (11,7 відс. або 520 млн грн). Від громадян надійшло 455 млн грн податків з підприємницької діяльності та плати за майно (10,4 відс. загальної суми).
Галузь торгівлі та громадського харчування поповнила бюджети на 262 млн грн (5,9 відс. доходів місцевих бюджетів), транспорту – на 154 млн грн (3,5 відс.), лісового господарства – 65 млн грн (1,5 відс.), будівництва – 36 млн грн (0,8 відс.).

     Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини