Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 04:17:15

Органічне виробницто в Чернігівській області

15.06.2023   12:06Агенцiя

Впровадження та підтримка органічного виробництва є одним з пріоритетних напрямків в Чернігівській області.

Зокрема, Стратегією сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року (затверджена рішенням двадцять першої сесії Чернігівської обласної ради сьомого скликання 18 грудня 2019 року №4-21/VII) розвиток органічного землеробства та виробництва екологічно чистих продуктів харчування визначено одним із напрямків смарт спеціалізації регіону.

В Чернігівській області здійснюють діяльність 11 операторів органічного виробництва. Згідно оперативних даних у 2022 році площа земель, сертифікованих як органічні або таких, що знаходяться у перехідному періоді, в нашій області склала 3045,8г а, що на 12%  менше, ніж у 2021 році (0,22% від усієї ріллі області).

Виробниками органічної продукції вирощено 2502,7т зернових культур, зокрема жита, вівса, спельти, тритикале, гірчиці, ячменю, гречки (ФГ «Макишинський сад», ФСГ «Золотий пармен», ПрАТ «Етнопродукт», ФГ «Агро - Люкс»).

Крім того, ними утримується 398 голів великої рогатої худоби і вироблено більше 30т органічного м’яса та 524т органічного молока (ПрАТ «Етнопродукт» та ФГ «Агро-Люкс»), вироблено 23773л біопрепаратів рідкої форми, 2350кг – біопрепаратів твердої форми (Інститут сільськогосподарської мікробіології АПВ НААН України та ТОВ «Біо Терра Технолоджі»).Департамент агропромислового розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини