Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 04:30:57

Служба зайнятості: про можливості для бізнесу

12.06.2023   09:47Агенцiя

Наразі ринок праці в Україні загалом і на Чернігівщині зокрема переживає складні часи.

Через повномасштабне вторгнення росіян чимало українців втратили роботу, а бізнесу доводиться працювати, прилаштовуючись до реалій воєнного стану.Цього року роботодавці області ще не поспішають наймати працівників, а чисельність безробітних на обліку в службі зайнятості та кількість резюме на сайтах пошуку роботи у рази перевищують кількість вакансій. Так, у січні-травні 2023 рокуобласна служба зайнятості мала близько 3 тис.пропозицій роботи, що на 28% менше, ніж рік тому. Зменшилась на 18% і кількість подавачів вакансій. Станом на 1 червня в області налічувалось майже 4,9 тис. офіційних безробітних, яким служба зайнятості могла запропонувати 654 вакансії. Тобто, на кожне вільне робоче місце– черга з 7 осіб. Про це йшлося на нараді Чернігівської обласної служби зайнятості, що відбулася цього разу в Ніжині для керівників Ніжинської та Прилуцької філій і їх структурних підрозділів.
«Бізнес має працювати там, де це можливо, платити податки, таким чином підтримуючи економіку країни та даючи ресурс для продовження оборони, - сказала директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. – Тому в нинішніх умовах для нашої перемогидопомога підприємствам та підприємцям надзвичайно важлива. І службі зайнятості є що запропонувати».
Щоб зберегти існуючі та створити нові робочі місця служба зайнятості надає дієву фінансову підтримку роботодавцям, які працевлаштовують безробітних, зокрема, тих, кому важко конкурувати на ринку праці. Мета цих програм – забезпечити людей роботою і полегшити роботодавцю навантаження на фонд оплати праці. Так, роботодавціможуть отримати компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій безробітних, внутрішньо переміщених осіб, безробітних на нові робочі місця.
На створення робочих місць та розвиток підприємництва спрямовані й дві грантові програми урядового проєкту «єРобота», реалізацію яких супроводжує служба зайнятості. За програмою «Власна справа» можна отримати мікрогрант від 50 до 250 тис. грн в залежності від створених 1-2 робочих місць. Ще одна програма «Грант для ветеранів» передбачає надання грантів до 250 тис., до 500 тис. та до 1 млнгрн учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей.
Тримати економічний фронт допомагає й програма з організації суспільно корисних робіт. Її мета – залучити людей, які втратили роботу, до відбудови країни та допомогти громадам в умовах воєнного стану вирішити нагальні питання. До речі, Чернігівщина входить до п’ятірки областей з найбільшою кількістю безробітних, залучених до «Армії відновлення».
Крім того, для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці служба зайнятості пропонує шукачам роботи ваучер на навчання, а безробітним – пройти професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації під гарантоване працевлаштування.
Детальніше про компенсаційні програми для роботодавців тут.
Долучитись до програм з надання грантів єРобота можна прямо зараз через Дія.
Про "Грант для ветеранів" тут.

За повідомленням Чернігівського обласного центру зайнятості

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини