Новобасанська територіальна громада: питання відновлення інфраструктури та житлового сектору
Наявні результати та подальші плани щодо відбудови та відновлення пошкоджених об’єктів 29 березня з представниками Новобасанської сільської ради обговорив під час робочої поїздки перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем.
«Наразі вже ухвалений Закон, який запроваджує механізм компенсації за зруйноване та пошкоджене житло внаслідок російської агресії в Україні. Саме на основі даних, внесених в Реєстр і буде прийматись рішення про компенсацію та відшкодування, тому громаді потрібно попрацювати в цьому напрямку» — наголосив Костянтин Мегем.
З головою Новобасанської громади Миколою Дяченком обговорили можливість налагодження співпраці з компанією ROCKWOOL, яка активно продовжує підтримувати Чернігівщину, в тому числі наданням мешканцям утеплювача для відновлення постраждалого житла.
Нині у громаді триває будівництво 26 каркасних будинків для родин, що втратили житло та для внутрішньо переміщених осіб з інших регіонів. Проєкт реалізує організація Благодійний фонд «Район №1» за підтримки німецьких партнерів та благодійного фонду «Хелп Україна».
З квітня у громаді триває активна відбудова інфраструктури та житла, пошкоджених у результаті військової агресії рф. За підтримки міжнародних організацій відновлено вже 78 житлових будинків, ще у 38 — тривають роботи. За кошти місцевого бюджету, Фонду «Партнерство за сильну Україну» та благодійників відновлено дві школи, садочок, встановлені вікна в амбулаторіях. Стоїть актуальним питання відновлення пошкодженого дитячого садочку та школи в с. Новий Биків.
Попереду — ще чимало роботи, адже під час перебування на території громади російські війська завдали значних руйнувань як приватному житлу громадян, так і соціальній інфраструктурі.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська обласна дитяча лікарня крокує до європейської медичної спільноти 15:51
В рамках Форуму Міжнародного медичного партнерства, який цьогоріч пройшов під гаслом «Від лікаря до лікаря» (International Medical Partnership Forum: From Doctor to Doctor) 9 жовтня у Києві було підписано Меморандум про співпрацю між Чернігівською обласною дитячою лікарнею та Університетською клінікою міста Лілль (Франція).
Олімпіади мужності й таланту: діти Чернігівщини – приклад незламності 15:20
Попри складну безпекову ситуацію, численні повітряні тривоги та безсонні ночі дітей, їхніх батьків і педагогів, освітяни Чернігівщини вкотре довели згуртованість, відповідальність і відданість своїй справі.
Понад 2 мільйони гривень — на підтримку чернігівських сімей із новонародженими 14:28
Одноразову матеріальну допомогу при народженні дитини буде надано ще 77 чернігівкам, зареєстрованим у територіальній громаді міста. Загальна сума виплат становить 2 265 000 гривень.
До уваги ВПО та отримувачів різних видів соціальних допомог! 13:37
Нагадуємо, що з 1 липня 2025 року внутрішнє адміністрування соціальних допомог, в тому числі і допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, передано до органів Пенсійного фонду України.
На Чернігівщині триває підготовка до експлуатації доріг в осінньо-зимовий період 13:16
Підрядні організації Чернігівщини активно працюють над належним експлуатаційним утриманням автодоріг в осінньо-зимовий період 2025-2026 років.