Економічна співпраця Чернігівщини та Австрії — акцент робочої зустрічі з делегацією Посольства
З робочим візитом у Чернігівській області сьогодні перебувала делегація Посольства Республіки Австрія в Україні на чолі з Надзвичайним і Повноважним Послом Арадом Бенкьо.
Програма досить насичена: огляд руйнувань, спричинених російською агресією, низка ділових зустрічей.
Так, спочатку делегація відвідала село Новоселівку, яке було лінією фронту у березні минулого року, потім — зруйнований вщент ворогом Олімпійський навчально-спортивний центр «Чернігів».
Під час зустрічі з начальником ОВА В’ячеславом Чаусом делегати більше дізналися про наслідки війни для Чернігівської області та реалії, з якими щодня стикаються місцеві жителі. Особливо в прикордонні, де ворог постійно обстрілює населені пункти.
«Звісно, наша область дуже постраждала. На сьогодні кількість зруйнованих чи пошкоджених об’єктів, більшість з яких — житло, сягнула майже 11,5 тисячі одиниць. Ми всіма силами працюємо над відновленням, залучаючи якомога більше партнерів до відбудови осель та критичної інфраструктури, покращення логістичних маршрутів і посилення енергетичної безпеки.
Думаємо й на перспективу: вже зараз формуємо основу для розвитку нашої економіки після Перемоги. Тож нині працюємо над створенням в області свого роду спеціальної економічної зони та індустріальних парків», — зауважив В’ячеслав Чаус, акцентуючи саме на економічній співпраці: «Пряма зовнішня допомога — це дуже добре, але краще, якщо ми зможемо зміцнитися внутрішньо».
Зі свого боку, Надзвичайний і Повноважний Посол розповів, що Австрія підтримує багато акцій допомоги Україні. Серед пріоритетних саме для Чернігівщини – так звана ініціатива «перезимування» (до якої долучилося багато організацій), що включає ремонт покрівель, вікон та інше; мобільні бригади медичної допомоги (автівки будуть доставлені з Австрії та їздитимуть по всій області), а також енергетичний напрям.
Крім того, Чернігівщина для Австрії — одна з чотирьох областей з найбільшою мережею контактів з неурядовими організаціями. Саме в межах спільних громадських ініціатив сьогодні до області надійшло 8 генераторів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.