Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 26 вересня, 18:33:32

Керівник Еколайф: "Це — важкий рік. Отже треба зібрати якомога більший врожай"

18.08.2022   08:49Агенцiя

«Я знаю, що моя праця та праця інших фермерів підуть на користь людям», — вважає власник і керівник борзнянського сільськогосподарського підприємства «Еколайф» Олександр Іваній.

Сьогодні Олександр виконує свій обов’язок перед громадою — продовжує виробництво, служить у місцевому підрозділі територіальної оборони та обробляє поля тих сусідів, які тимчасово поїхали, рятуючись від воєнних дій.

Головною продукцією СП «Еколайф» є кукурудза, соняшник та озима пшениця, але тут вирощують і нішеві культури, зокрема гречку та просо.

Розв'язана Росією війна мала тяжкі наслідки для підприємства: поля всипані осколками, рештками спорядження та іншим сміттям, залишеним після боїв, що точилися на цих територіях. На додачу навесні розлилася Десна і підтопила поля, через що значна частка врожаю озимої пшениці пропала, а приступити до посівної місцеві аграрії змогли лише наприкінці червня.

За таких умов Олександр вирішив виділити більші площі під гречку, бо цю культуру можна саджати і збирати пізніше за інші. Реалізувати цей план йому допомогла програма USAID у сфері сільського господарства, яка сьогодні надає підтримку 14% зареєстрованим в Україні аграрним підприємствам, щоб виробництво продовольчої продукції тривало під час війни.

СП «Еколайф» отримало від USAID понад 1 тис. кг високоякісного насіння гречки і змогло приєднатися до навчання, де йшлося про оптимальну практику вирощування рослинної продукції.

«Завдяки отриманому насіннєвому матеріалу ми змогли вчасно знову засіяти ті поля, які були підтоплені. Тепер на місцевому ринку буде вдосталь гречки», — зазначає Олександр.

Загалом у межах допомоги українським аграріям (включає насіння, добрива, техніку, фінансування, послуги безпілотників та іншу підтримку) USAID надало насіння кукурудзи та гречки близько 350 виробників.

«Очікується, що це дасть змогу отримати 10 тис. т кукурудзи, 750 т гречки та 12,5 тис. т силосу. Цей обсяг продовольчої продукції дозволить прогодувати понад 100 тис. людей протягом цілого року, а силосу вистачить на корм для 2500 молочних корів», — відзначено на офіційній сторінці програми.

Під час активних бойових дій на Чернігівщині один з ворожих снарядів вибухнув неподалік від будинку Олександра. На щастя, його з родиною вдома не було.

«Нам поталанило, що залишилися живі, — пригадує він. — Коли той снаряд прилетів на наше подвір'я, нас якраз не було вдома — ми всією родиною поїхали купувати речі першої необхідності для дітей. Тобто нам ще не час вмирати. Нам треба і далі працювати на землі та захищати Україну. І ми неодмінно переможемо».

Джерело: Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО

Останні новини Чернігівщини

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів

До місцевих бюджетів Чернігівщини надійшло понад 5,2 мільярди гривень податків та зборів 13:56

Протягом січня-серпня 2022 року до місцевих бюджетів Чернігівської області надійшло понад 5,2 млрд грн від сплати податків і зборів

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією

Депутатка допомагає чернігівцям відновлювати зруйноване житло і встановлювати збитки, завдані російською агресією 13:53

Депутатка Чернігівської облради, керівниця депутатської групи з гендерних питань «Рівні можливості» Юлія Заїка допомагає чернігівцям і мешканцям приміських сіл відновлювати житло та встановлювати збитки, завдані російською агресією.

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова

Нове місцезнаходження відділів державної виконавчої служби міста Чернігова 13:48

Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції повідомило про зміну адреси прийому громадян.

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни?

Як громадам Чернігівщини пройти краш-тест на спроможність в умовах війни? 13:28

Знелюднення територій, втрати в економіці, руйнування інфраструктури, прогалини в місцевих бюджетах, – далеко неповний перелік проблем з якими зіштовхуються громади Чернігівської області після вигнання рашистських окупантів.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:59

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 25 вересня по 8:00 26 вересня 2022 року