Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 вересня, 05:01:12

Торф зріс в ціні

08.08.2022   09:20Агенцiя

Від початку серпня основний вид продукції торфозаводів Чернігівщини – торфобрикет – зріс у ціні на 180 гривень. Так, якщо раніше за одну тонну торф’яного брикету просили 2790 гривень, то з першого серпня продукцію відпускають за ціною 2970 гривень.

За словами директора Смолинського торфозаводу філії ДП «Чернігівторф» Валентини Огієнко, рішення підняти вартість готової продукції є вимушеним, оскільки через неповну зайнятість у зв’язку з військовим станом підприємство несе додаткові витрати по електроенергії. Крім того зросла вартість запчастин, дизельного пального та олив. Зважаючи на зношеність обладнання, все це лягає додатковим тягарем на плечі держпідприємства, яке хоч і державне, але від держави нічого не отримує, а заробляє на себе самостійно.

Повідомляється, що зросла вартість виключно торфобрикету. Ціни на решту продукції залишаються старими. Так, одна тонна торфу для компостів коштує 675 гривень, рослинного торфу – 270, торф для пиловидного спалювання коштує 2121 гривню за одну тонну.

Як відомо, Смолинський та Ірванцівський торфозаводи працюють на 40 відсотків від потужностей. А через шалений попит на альтернативне паливо, підприємства заледве встигають виробляти замовлення. Більшість виробленого палива йде на потреби бюджетних установ та приватних домогосподарств області.

Останні новини Чернігівщини

У Михайло-Коцюбинській територіальній громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 09:42

27 вересня у селищі Михайло-Коцюбинське відкрили поліцейську станцію.

У Чернігові вшанували пам'ять загиблих захисників України 09:35

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом із родинами загиблих військовослужбовців у російсько-українській війні вшанували пам'ять наших захисників і захисниць, які віддали своє життя за незалежну Україну.

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові

Влада робить усе можливе для повернення полонених — уповноважена Президента з питань забезпечення прав захисників України у Чернігові 09:28

У період із лютого по вересень цього року правоохоронними органами Чернігівської області зареєстровані кримінальні провадження за фактами безвісного зникнення 193 військовослужбовців та представників інших воєнізованих формувань України.

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький

Шевченківці на «Вересневих самоцвітах» у місті Кропивницький 09:24

Історія творчих контактів Чернігівського драмтеатру ім. Т.Г.Шевченка з Кіровоградщиною має глибоке коріння. В далекому 1926 р. у м. Зінов’євськ (колишній Єлисаветград, нині Кропивницький) на базі будинку культури заводу «Червона зірка» був створений Робітничо-селянський український пересувний драматичний театр імені Т.Г. Шевченка, який у 1933 р. за наказом Наркомпросу направили для обслуговування населення новоутвореної Чернігівської області.

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині

Топ-10 актуальних високооплачуваних вакансій на Чернігівщині 09:21

Шукаєте роботу з високим заробітком? У базі вакансій обласної служби зайнятості є й високооплачувані.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини