Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 жовтня, 05:57:20

Малі підприємства – локомотив ринкової економіки

14.11.2011   07:29

11 листопада під головуванням заступника голови облдержадміністрації Наталії Білоус відбулося чергове засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

Заступник начальника головного управління економіки облдержадміністрації Світлана Полторацька охарактеризувала розвиток малого підприємництва у сфері промисловості області.

За її інформацією, серед суб’єктів малого підприємництва області промисловий вид діяльності станом на 01.10.2011 р. здійснюють 4 тисячі осіб, з яких 1273 – юридичні особи, або третина економічно активних підприємств, та 2727 фізичних осіб–підприємців із загальної кількості 46200 ф.о. Ними забезпечена зайнятість понад 7 тисяч осіб, порівнюючи із загальною кількістю працюючих у малому бізнесі, це кожний 8 зайнятий у цій сфері.

Протягом 2010 року та 9 місяців поточного року в області розпочали свою діяльність 179 нових малих підприємств.

Діяльність малих промислових суб’єктів підприємництва різногалузева. Так, значна частка юридичних осіб задіяна у переробній промисловості. Практично всі фізичні особи-підприємці задіяні у переробній промисловості. Малі підприємства є локомотивом ринкової економіки, ними у 2010 році реалізовано продукції промисловості на суму майже 640 млн грн., частка їх у загальному обсязі реалізації становила 12%, як зазначила Світлана Полторацька.

Вона зупинилася й на існуючих проблемах розвитку малого підприємництва в сфері промисловості. Це, насамперед, недосконалість нормативно-правового регулювання підприємництва; нестача обігових коштів і кредитних ресурсів для їх поповнення, високий ступінь фізичного й морального зносу основних фондів тощо. Але облдержадміністрація зі свого боку вживає в межах наданої компетенції всіх можливих заходів щодо покращення ситуації в цій сфері та розвитку підприємництва в цілому.

Про виконання основних завдань та заходів обласної Програми розвитку малого підприємництва на 2011-2012 роки за підсумками 9 місяців поінформував генеральний директор Державної організації “Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області” Андрій Лісовий. Він нагадав, що фонд здійснює діяльність за рахунок бюджетних коштів в межах заходів обласної та місцевих програм розвитку малого підприємництва. Основні напрямки діяльності – надання фінансової підтримки підприємництву в області за передбаченими відповідними програмами напрямками, організація та проведення освітніх заходів, інформаційна, консультаційна підтримка підприємництва та осіб бажаючих розпочати підприємницьку діяльність.

У межах обласної Програми розвитку малого підприємництва станом на 01.10.2011 р. використано 344,4 тис.грн з 420,0 тис.грн., що мали надійти з бюджету протягом 9 місяців поточного року. Крім того, за рахунок повернутих коштів профінансовано 2 підприємницькі проекти на суму 210,0 тис.грн. Таким чином обласним фондом реалізовано заходів на загальну суму 554,4 тис.грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року має місце зростання обсягів державної допомоги суб’єктам малого підприємництва на майже 90 тис.грн.

У розрізі заходів найбільш питому вагу в сумовому виразі становить державна підтримка підприємницьких бізнес-проектів. За 9 місяців профінансовано 5 таких проектів. Завдяки цьому було збережено 43 існуючих робочих місця та створено 13 нових.

Окремим напрямком роботи Державної організації „Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області”, за словами А.Лісового, є організація та проведення семінарів, бізнес-тренінгів та “круглих столів” для підприємців міста і області, осіб, які мають бажання розпочати власну справу і підприємців-початківців. З початку року було проведено 37 заходів.

Крім того, фонд активно співпрацює з органами державної влади та місцевого самоврядування області, обласним та районними центрами зайнятості, організаціями інфраструктури підтримки підприємництва в області, вищими навчальними закладами міста і області, громадськими організаціями підприємців та постійно бере участь в спільних заходах.

Андрій Лісовий відмітив, що фонд має справу з бюджетними коштами, за використанням яких здійснюється серйозний контроль, тому дуже виважено підходить до відбору бізнес-проектів для фінансування.

Коментуючи виступ А.Лісового, заступник голови облдержадміністрації зауважила, що фонд повинен бути своєрідним центром, координатором діяльності підприємців області, куди вони можуть звертатися за порадою та допомогою, тому доцільно активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо цього в районах.

На завершення засідання увазі присутніх було представлено презентацію газети „Все про бухгалтерський облік”. Запропонована редакцією газети співпраця була підтримана членами координаційної ради.

Останні новини Чернігівщини

Катерина Сахневич презентувала проєкт Регіонального плану управління відходами Чернігівської області на форумі в Івано-Франківську 17:32

Посилити екологічний захист постраждалих територій шляхом ефективної переробки відходів та рекультивації земель – головна мета регіонального форуму з питань управління відходами, організованого Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, який проходить в м. Івано-Франківську з 28 вересня 2022 року.

Поліція Чернігівщини розслідує обставини загибелі чотирьох людей внаслідок вибуху 17:28

Ввечері 1 жовтня до поліції надійшло повідомлення про те, що четверо мешканців села Киїнка Чернігівського району поїхали автомобілем у невідомому напрямку і перестали виходити на зв’язок.

2 жовтня - цей день в Україні і світі

2 жовтня - цей день в Україні і світі 17:25

ДЕНЬ 221 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 221 RUSSIAN AGRESSION

Сприяв ворогу у здійсненні збройної агресії проти України 22:18

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури 30.09.2022 скеровано до суду обвинувальний акт стосовно мешканця с. Буянки Чернігівського району за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану та незаконного зберігання вибухових речовин без передбаченого законом дозволу (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 263 КК України).

Трофейна російська техніка тепер захищатиме чернігівську землю 22:13

Вісімнадцять одиниць ворожої техніки стали трофеями військовослужбовців оперативного командування «Північ» під час активної фази оборони обласного центру.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини