Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 вересня, 21:39:35

Малі підприємства – локомотив ринкової економіки

14.11.2011   07:29

11 листопада під головуванням заступника голови облдержадміністрації Наталії Білоус відбулося чергове засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

Заступник начальника головного управління економіки облдержадміністрації Світлана Полторацька охарактеризувала розвиток малого підприємництва у сфері промисловості області.

За її інформацією, серед суб’єктів малого підприємництва області промисловий вид діяльності станом на 01.10.2011 р. здійснюють 4 тисячі осіб, з яких 1273 – юридичні особи, або третина економічно активних підприємств, та 2727 фізичних осіб–підприємців із загальної кількості 46200 ф.о. Ними забезпечена зайнятість понад 7 тисяч осіб, порівнюючи із загальною кількістю працюючих у малому бізнесі, це кожний 8 зайнятий у цій сфері.

Протягом 2010 року та 9 місяців поточного року в області розпочали свою діяльність 179 нових малих підприємств.

Діяльність малих промислових суб’єктів підприємництва різногалузева. Так, значна частка юридичних осіб задіяна у переробній промисловості. Практично всі фізичні особи-підприємці задіяні у переробній промисловості. Малі підприємства є локомотивом ринкової економіки, ними у 2010 році реалізовано продукції промисловості на суму майже 640 млн грн., частка їх у загальному обсязі реалізації становила 12%, як зазначила Світлана Полторацька.

Вона зупинилася й на існуючих проблемах розвитку малого підприємництва в сфері промисловості. Це, насамперед, недосконалість нормативно-правового регулювання підприємництва; нестача обігових коштів і кредитних ресурсів для їх поповнення, високий ступінь фізичного й морального зносу основних фондів тощо. Але облдержадміністрація зі свого боку вживає в межах наданої компетенції всіх можливих заходів щодо покращення ситуації в цій сфері та розвитку підприємництва в цілому.

Про виконання основних завдань та заходів обласної Програми розвитку малого підприємництва на 2011-2012 роки за підсумками 9 місяців поінформував генеральний директор Державної організації “Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області” Андрій Лісовий. Він нагадав, що фонд здійснює діяльність за рахунок бюджетних коштів в межах заходів обласної та місцевих програм розвитку малого підприємництва. Основні напрямки діяльності – надання фінансової підтримки підприємництву в області за передбаченими відповідними програмами напрямками, організація та проведення освітніх заходів, інформаційна, консультаційна підтримка підприємництва та осіб бажаючих розпочати підприємницьку діяльність.

У межах обласної Програми розвитку малого підприємництва станом на 01.10.2011 р. використано 344,4 тис.грн з 420,0 тис.грн., що мали надійти з бюджету протягом 9 місяців поточного року. Крім того, за рахунок повернутих коштів профінансовано 2 підприємницькі проекти на суму 210,0 тис.грн. Таким чином обласним фондом реалізовано заходів на загальну суму 554,4 тис.грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року має місце зростання обсягів державної допомоги суб’єктам малого підприємництва на майже 90 тис.грн.

У розрізі заходів найбільш питому вагу в сумовому виразі становить державна підтримка підприємницьких бізнес-проектів. За 9 місяців профінансовано 5 таких проектів. Завдяки цьому було збережено 43 існуючих робочих місця та створено 13 нових.

Окремим напрямком роботи Державної організації „Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області”, за словами А.Лісового, є організація та проведення семінарів, бізнес-тренінгів та “круглих столів” для підприємців міста і області, осіб, які мають бажання розпочати власну справу і підприємців-початківців. З початку року було проведено 37 заходів.

Крім того, фонд активно співпрацює з органами державної влади та місцевого самоврядування області, обласним та районними центрами зайнятості, організаціями інфраструктури підтримки підприємництва в області, вищими навчальними закладами міста і області, громадськими організаціями підприємців та постійно бере участь в спільних заходах.

Андрій Лісовий відмітив, що фонд має справу з бюджетними коштами, за використанням яких здійснюється серйозний контроль, тому дуже виважено підходить до відбору бізнес-проектів для фінансування.

Коментуючи виступ А.Лісового, заступник голови облдержадміністрації зауважила, що фонд повинен бути своєрідним центром, координатором діяльності підприємців області, куди вони можуть звертатися за порадою та допомогою, тому доцільно активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо цього в районах.

На завершення засідання увазі присутніх було представлено презентацію газети „Все про бухгалтерський облік”. Запропонована редакцією газети співпраця була підтримана членами координаційної ради.

Останні новини Чернігівщини

7 неповторних парків України, які варто відвідати восени 18:03

Осінь саме та пора, коли хочеться насолодитися яскравими барвами, сонцем, що легко зігріває і природою, яка вабить золотим мотивами. В багатьох містах є чудові парки, де можна відпочити серед такої краси.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 страв з кабачків 17:52

Готовьте красивые, сытные и ароматные блюда с фаршем, грибами, овощами, рисом, сыром и творогом.

Міфи про харчування та дієти

Міфи про харчування та дієти 17:49

Диеты Аткинса, Дюкана и Монтиньяка, монодиета, интервальное голодание — о каких только методах по снижению веса и улучшению качества питания мир не слышал за последние годы. Традиционные продукты один за другим признаются вредными, а рекомендации диетологов всё больше противоречат друг другу.

Гороскоп на наступний тиждень 21 - 27 вересня 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 21 - 27 вересня 2020 року 17:00

Тиждень буде досить спокійним, проте 22 вересня Сонце переходить у знак Терези. Це буде проявлятися у занепаді життєвих сил і в бажанні реалізуватися за чужий кошт. Водночас зростає потяг до естетичних задоволень, прагнення до пізнання мистецтва, хочеться творити і створювати красиві речі.