Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 21 листопада, 11:54:11

Малі підприємства – локомотив ринкової економіки

14.11.2011   07:29

11 листопада під головуванням заступника голови облдержадміністрації Наталії Білоус відбулося чергове засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

Заступник начальника головного управління економіки облдержадміністрації Світлана Полторацька охарактеризувала розвиток малого підприємництва у сфері промисловості області.

За її інформацією, серед суб’єктів малого підприємництва області промисловий вид діяльності станом на 01.10.2011 р. здійснюють 4 тисячі осіб, з яких 1273 – юридичні особи, або третина економічно активних підприємств, та 2727 фізичних осіб–підприємців із загальної кількості 46200 ф.о. Ними забезпечена зайнятість понад 7 тисяч осіб, порівнюючи із загальною кількістю працюючих у малому бізнесі, це кожний 8 зайнятий у цій сфері.

Протягом 2010 року та 9 місяців поточного року в області розпочали свою діяльність 179 нових малих підприємств.

Діяльність малих промислових суб’єктів підприємництва різногалузева. Так, значна частка юридичних осіб задіяна у переробній промисловості. Практично всі фізичні особи-підприємці задіяні у переробній промисловості. Малі підприємства є локомотивом ринкової економіки, ними у 2010 році реалізовано продукції промисловості на суму майже 640 млн грн., частка їх у загальному обсязі реалізації становила 12%, як зазначила Світлана Полторацька.

Вона зупинилася й на існуючих проблемах розвитку малого підприємництва в сфері промисловості. Це, насамперед, недосконалість нормативно-правового регулювання підприємництва; нестача обігових коштів і кредитних ресурсів для їх поповнення, високий ступінь фізичного й морального зносу основних фондів тощо. Але облдержадміністрація зі свого боку вживає в межах наданої компетенції всіх можливих заходів щодо покращення ситуації в цій сфері та розвитку підприємництва в цілому.

Про виконання основних завдань та заходів обласної Програми розвитку малого підприємництва на 2011-2012 роки за підсумками 9 місяців поінформував генеральний директор Державної організації “Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області” Андрій Лісовий. Він нагадав, що фонд здійснює діяльність за рахунок бюджетних коштів в межах заходів обласної та місцевих програм розвитку малого підприємництва. Основні напрямки діяльності – надання фінансової підтримки підприємництву в області за передбаченими відповідними програмами напрямками, організація та проведення освітніх заходів, інформаційна, консультаційна підтримка підприємництва та осіб бажаючих розпочати підприємницьку діяльність.

У межах обласної Програми розвитку малого підприємництва станом на 01.10.2011 р. використано 344,4 тис.грн з 420,0 тис.грн., що мали надійти з бюджету протягом 9 місяців поточного року. Крім того, за рахунок повернутих коштів профінансовано 2 підприємницькі проекти на суму 210,0 тис.грн. Таким чином обласним фондом реалізовано заходів на загальну суму 554,4 тис.грн. У порівнянні з відповідним періодом минулого року має місце зростання обсягів державної допомоги суб’єктам малого підприємництва на майже 90 тис.грн.

У розрізі заходів найбільш питому вагу в сумовому виразі становить державна підтримка підприємницьких бізнес-проектів. За 9 місяців профінансовано 5 таких проектів. Завдяки цьому було збережено 43 існуючих робочих місця та створено 13 нових.

Окремим напрямком роботи Державної організації „Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області”, за словами А.Лісового, є організація та проведення семінарів, бізнес-тренінгів та “круглих столів” для підприємців міста і області, осіб, які мають бажання розпочати власну справу і підприємців-початківців. З початку року було проведено 37 заходів.

Крім того, фонд активно співпрацює з органами державної влади та місцевого самоврядування області, обласним та районними центрами зайнятості, організаціями інфраструктури підтримки підприємництва в області, вищими навчальними закладами міста і області, громадськими організаціями підприємців та постійно бере участь в спільних заходах.

Андрій Лісовий відмітив, що фонд має справу з бюджетними коштами, за використанням яких здійснюється серйозний контроль, тому дуже виважено підходить до відбору бізнес-проектів для фінансування.

Коментуючи виступ А.Лісового, заступник голови облдержадміністрації зауважила, що фонд повинен бути своєрідним центром, координатором діяльності підприємців області, куди вони можуть звертатися за порадою та допомогою, тому доцільно активізувати інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо цього в районах.

На завершення засідання увазі присутніх було представлено презентацію газети „Все про бухгалтерський облік”. Запропонована редакцією газети співпраця була підтримана членами координаційної ради.

Останні новини Чернігівщини

Ще сім населених пунктів Чернігівщини незабаром отримають генплани

Ще сім населених пунктів Чернігівщини незабаром отримають генплани 10:04

Відповідні проєкти рекомендуватиме до затвердження обласна архітектурно-містобудівна рада. Її чергове засідання провів 20 листопада начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Олександр Дмитрюк.

Проведено круглий стіл до 6-ї річниці Революції Гідності

Проведено круглий стіл до 6-ї річниці Революції Гідності 09:47

«За Гідність і Свободу» — під такою назвою 20 листопада в Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка проведено круглий стіл з нагоди Дня Гідності та Свободи і чергової річниці Євромайдану.

В облраді обговорили актуальні питання законодавчого забезпечення та стан дотримання прав дитини на теренах Чернігівщини

В облраді обговорили актуальні питання законодавчого забезпечення та стан дотримання прав дитини на теренах Чернігівщини 09:36

Цьогоріч відзначається ювілейна річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини.

Народним депутатам України розповіли про проблеми бюджетного процесу-2020

Народним депутатам України розповіли про проблеми бюджетного процесу-2020 09:30

Про проблеми та перспективи бюджетного процесу-2020 говорили 20 листопада в Чернігівській міській раді представники регіонального відділення Асоціації міст України.

Визначено проєкти громадських організацій, які у 2020 році фінансуватимуться за кошти обласного бюджету

Визначено проєкти громадських організацій, які у 2020 році фінансуватимуться за кошти обласного бюджету 09:21

У Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА відбулися другий і третій етапи конкурсу громадських проєктів, які фінансуватимуться з обласного бюджету у 2020 році.