Комунальники ЖЕК-13 ліквідовують наслідки обстрілів та бомбардувань. З 223 будинків, які вони обслуговують, 157 отримали пошкодження
В управлінні КП “ЖЕК-13” знаходиться 223 житлових будинки із яких 157 постраждали внаслідок бойових дій протягом лютого-березня 2022 року.
Зафіксовані ушкодження різного ступеня, завдані як уламками снарядів та ракет, так і внаслідок прямого попадання. Площі побитих дахів і вікон вимірюються тисячами квадратних метрів.
Територія обслуговування цього комунального підприємства включає Масани, Подусівку, ЗАЗ, Бойову. “Прильоти” є абсолютно скрізь, але найбільше на ЗАЗі та Масанах.
— На сьогоднішній день дуже великий об'єм поточних ремонтів покрівель — це 7 000 кв. м, виконано — 1700 кв.м. Стосовно скління, об'єм у 1100 кв.м, хлопці на сьогоднішній день виконали 200 квадратів, — повідомив начальник комунального підприємства "ЖЕК-13" Віталій Красовський.
Саме над ліквідацією цих наслідків на площах загального користування у багатоквартирних будинках і працюють робітники КП “ЖЕК-13”. Підсилила їх і бригада комунальників із Хмельницького, які були у відрядженні у нашому місті протягом цих двох тижнів.
— На сьогоднішній день ми взяли додаткових співробітників, також працює бригада з Хмельницького, комунальники приїхали допомагати нам, велике їм дякую, — говорить Віталій Красовський.
У порівнянні із мирним часом роботи цього літа в рази більше і з усім потрібно впоратися до початку опалювального сезону. Внаслідок обстрілів та бомбардувань з авіації у Чернігові пошкоджено 850 будинків. Там, де не було прямих попадань, наразі і працюють комунальники.
З міського бюджету на підготовку житлового фонду до зими виділено 30 млн грн, з них — 6 млн 900 тис на КП “ЖЕК-13”. Ці кошти спрямують на ремонт дахів, скління/заміну вікон, перевірку та ремонт внутрішньобудинкових мереж.
— Місця загального користування — сумісна власність всіх мешканців, а квартира — приватна. Ми, як комунальне підприємство, обслуговуємо будинок вцілому, місця загального користування, надаємо послуги з управління.
Стосовно пошкоджень приватної власності, то люди повинні звернутися із заявою до поліції, також є портал Дія, потрібно зареєструватися і завантажити туди фотографії, також можна звернутися до ЦНАПу. Ці втрати буде відшкодовувати держава, але поки регламенту виплат немає, — зазначає начальник КП “ЖЕК-13”.
Органи місцевого самоврядування роблять все від себе залежне і в межах наявного фінансування, для того, аби підготувати будинки до холодної пори. Обстеження і ремонтні роботи почалися фактично з першого дня припинення активних бойових дій на околицях міста.
Чернігівців просять вчасно сплачувати комунальні послуги
Начальник КП "ЖЕК-13" Віталій Красовський звертається до чернігівців із проханням вчасно сплачувати рахунки за комунальні послуги. Ці надходження потрібні, зокрема, для оплати праці робітників, які наразі виконують ремонти, а також дозволять профінансувати і самі роботи, які часто виявляються більш складними та дорожчими, ніж під час попереднього огляду
— Незважаючи на складну ситуацію в країні, хотів би попросити, щоб мешканці сплачували комунальні послуги, в тому числі і послуги з управління. На сьогоднішній день це дуже важливо, так як сплачені кошти — вчасно підготовлені будинки до зимового періоду
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 30 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 1 загибель на водних об’єктах та 28 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 2 особи та 1 особа постраждала.
Поліція розшукує зниклу безвісти неповнолітню дівчину 09:32
Поліцейські розшукують безвісти зниклу Колдоб Наталію Валеріївну, 2008 року народження, мешканку м. Чернігова. 24 березня дівчина пішла з лікарні і дотепер місце її перебування невідоме.
Чернігівські спортсмени здобули 27 медалей на чемпіонаті України з зимових видів спорту 09:30
З 18 до 23 березня у селі Поляниця, Івано – Франківської області відбувся чемпіонат України серед юнаків та дівчат (старші та середні).
25 березня: цей день в Україні і світі 09:26
День 1491 Російська агресія - Day 1491 Russian aggression
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.