Бюджет Чернігівської громади недоотримав 30.8 млн грн. у 1 кварталі 2022 року
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на позачерговому засіданні 17 травня заслухав звіт начальниці фінансового управління міської ради Олени Лисенко про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за перший квартал 2022 року.
- Виходячи з тої ситуації, яка склалася в Україні та в місті Чернігові, виконання бюджету склало 692,9 мільйони, що є 82% від затверджених призначень звітного періоду. Порівняно з минулим роком загальний обсяг зменшився на 30,8 млн грн. Зменшення відбулося як за рахунок міжбюджетних трансфертів, так і за рахунок власних надходжень, - проінформувала вона.
Зокрема, по ПДФО планувалося збільшення на 23%, а наразі 6% недоотримано до плану. І це йдеться тільки про перший квартал, у якому більша частина – до 24 лютого – була ще до війни. Зокрема, в січні наповнення бюджету було відповідно до прогнозів мирного часу.
- У порівнянні з плановими надходженнями власні надходження недоотримані на 68,2 млн грн. А зараз за 4 місяці ми недоотримали вже 135 мільйонів, - доповіла Олена Лисенко. – Зокрема, по ПДФО є зростання надходжень від військових, але по інших найманих працівниках за перший квартал цього року місто недоотримало 53 мільйони гривень.
Щодо надходжень від інших податків ситуація наступна. Акциз недоотриманий як від пального, так і від роздрібної торгівлі у зв’язку з забороною продажу алкогольних напоїв.
Також по місцевих податках іде зменшення у зв’язку з тим, що підприємці 1-2 груп сплачують єдиний податок на пільгових умовах, податок на землю також не сплачується у зв’язку з проведенням бойових дій. Податок на нерухомість у березні ще мав сплачуватися, а з 5 квітня прийняти зміни до податкового кодексу, якими передбачається його несплата.
Відповідно до цих надходжень здійснювалися й видатки.
- У березні взагалі тільки зарплату ми фінансували і незначні видатки по благоустрою, які могли провести. Власне, по видатковій частині майже нічого аналізувати. І наразі казначейство вчергове має проблеми з проведенням платежів, - Олена Лисенко.
За пропозицією міського голови звіт взятий до відома.





Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Турбота про психічне здоров’я: з чого почати 12:17
Віднедавна в Україні формується добра традиція ставити собі цілі та робити плани на рік. От тільки в умовах війни для багатьох українців навіть слово «плани» може звучати як ще один виклик.
Інклюзивний підхід у службі зайнятості – це не про тренди, це про можливості для всіх 12:15
У минулому році на Чернігівщині кількість отримувачів послуг Державної служби зайнятості серед людей з інвалідністю зросла на 5,5% порівняно з 2024 роком.
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу члена наркосиндикату, що причетний до виготовлення психотропів у промислових масштабах 12:11
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо 41-річного учасника групи наркодилерів.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:08
Протягом минулої доби зареєстровано 14 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 13 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 2 особи та 1 особа постраждала.
За січень-грудень 2025 року на Чернігівщині сплачено 43 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 09:09
Платниками Чернігівщини протягом 2025 року до бюджетів усіх рівнів сплачено 27,2 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів, що на 24,4 відс. (на 5,3 млрд грн) перевищує факт надходжень 2024 року.