Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 23:40:36

Міська програма забезпечення житлом переселенців з зони АТО/ООС діятиме й цього року

29.01.2022   15:33Агенцiя

У Чернігові цього року продовжить виконуватися міська Програма придбання у комунальну власність територіальної громади міста Чернігова житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам на 2021-2024 роки, яка була прийнята вперше наприкінці минулого року.

На засіданні 16-ої сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання 27 січня до цієї Програми були внесені зміни і доповнення, які стосуються загального обсягу фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, оскільки змінився показник опосередкованої вартості спорудженого житла у Чернігівській області з 14,548 тис. грн на 15,144 тис. грн (наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 16 грудня 2021 року № 337).

Крім того, змінилася кількість сімей (осіб), які на цей час перебувають на обліку внутрішньо переміщених осіб у виконавчому комітеті Чернігівської міської ради та не забезпечені житлом. Наразі у Чернігові 35 таких родин (всього 75 осіб).

За всі роки дії міської Програми на первинному та/або вторинному ринку продажу об’єктів житлової нерухомості планується придбати загалом 35 квартир, в залежності від кількості осіб у сім’ях:
 

  • однокімнатних квартир - 19;
  • двокімнатних та/або трикімнатних квартир - 16.


У грудні 2021 року вже реалізували перший етап виконання Програми - у комунальну власність придбали 5 квартир (4 – трикімнатні, 1 – двокімнатна) для ВПО. Як розповів начальник відділу квартирного обліку та приватизації житлового фонду Чернігівської міської ради Михайло Католик, цього тижня сім'ї вже заселяються у нове житло.

- У нас був дуже короткий термін для здійснення закупівлі, оскільки лише наприкінці грудня ми отримали кошти. Варіантів для закупівлі загалом було більше двох десятків, але багато з них не відповідали вимогам. Від двох квартир нам довелося відмовитися через те, що вони були у незадовільному технічному і санітарному стані. Ще у кількох випадках була відмова власника в останній момент (знайшов іншого покупця) та власник знаходився за межами країни і не зміг вчасно прибути чи передоручити своє право на продаж. Одна квартира мала судовий спір, - прокоментував він.

Розподіл п’яти придбаних квартир здійснювався 13 січня у міській раді шляхом жеребкування серед претендентів. Після цього дві родини за їх бажанням помінялися між собою. Остаточний розподіл затвердив виконавчий комітет міської ради. Цим же рішенням виконкому затвердили новий перелік за пріоритетністю та градацію по балах.

На 2022 рік планується придбання у Чернігові 9 квартир для внутрішньо переміщених осіб. Очікується, що фінансування цих заходів з державного бюджету відбудеться вже у березні. До цього часу проводитимуться всі необхідні процедури, щоб надання цих квартир людям могло відбутися якомога швидше.

Нагадаємо, житло для ВПО за цією програмою надається в тимчасове користування, без права на його приватизацію та будь-яке відчуження в майбутньому. Додаткова плата за користування таким житлом – відсутня, але однією з умов договору є вчасна сплата за надані комунальні послуги та спожиті енергоносії.

Послуга з постановки на облік для забезпечення внутрішньо переміщених осіб житлом надається через Чернігівський ЦНАП.

Квартири купуються на умовах співфінансування. А саме, 70% коштів надаються з державного бюджету України і 30% - з бюджету територіальної громади міста.

Черговість претендентів на таке житло визначається за спеціальною методикою, яка затверджена Постановою Кабінету Міністрів України. Нею передбачена система балів. Найбільшу їх кількість і, відповідно, першочергове право на забезпечення тимчасовим житлом отримують сім’ї з неповнолітніми дітьми, особливо ті, які мають трьох і більше дітей; вагітні жінки; особи, які втратили працездатність; особи пенсійного віку.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.