Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 18 травня, 13:01:56

У зверненнях до Держпродспоживслужби в Чернігівській області переважають скарги про порушення прав споживачів

22.01.2022   11:00Агенцiя

До Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області протягом 2021 року надійшло 754 звернення від громадян.

Безпосередньо вiд громадян отримано 364 звернення. Решта надіслані з Урядової «гарячої лінії» – 148, ЦА  ДПСС  – 100, обласні та районні управління ДПСС -13, місцеві органи виконавчої влади - 62, контролюючі органи - 20, органи місцевого самоврядування - 24, місцеві прокуратури – 10, з iнших джерел  – 13.

Минулого року до Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області надiйшло 54 колективних звернення, що становить 7,2% вiд загальної кiлькостi.

У зверненнях до Держпродспоживслужби в Чернігівській області громадяни порушують питання про:

  • захист прав споживачів – 452.

Як бачимо, найбільша кількість звернень за 2021 рік стосується питань захисту споживачів (60%). Зокрема, щодо якості та правомірності нарахувань суб’єктами господарювання, які надають житлово-комунальні послуги, якості товарів та побутових послуг, якості обслуговування працівниками;

  • екологію та забруднення навколишнього середовища, санітарний стан – 190 (25,2%).

Серед питань, які найчастіше порушувалися у зверненнях громадян, також недотримання норм санітарного законодавства. Насамперед це стосується проблем добросусідства, дотримання вимог карантинного законодавства. У зверненнях, пов’язаних із проблемами екології, домінують питання забруднення повітря, ґрунту та порушення норм санітарного законодавства;

  • безпечність харчових продуктів та ветеринарну медицину – 80 (10,1%).

Повідомлялося про реалізацію ймовірно неякісної та протермінованої харчової продукції;

  • ціни – 14 (1,9%).

Чимала кількість звернень стосувалась підвищення цін на ліки, лікарські та медичні  засоби. Поширеною темою для громадян залишається невідповідність фактичної вартості житлово-комунальних послуг діючим тарифам;

  • захист рослин та фітосанітарії – 10 (1,3%);
  • діяльність посадових і службових осіб – 7 (0,9%);
  • інші – 1 (0,1%).

Слід зазначити, що найбільше звернень надійшло з м. Чернігова, проте активно звертаються і споживачі з районів.

Спеціалісти Управління захисту споживачів у телефонному режимі надали громадянам 731 консультацію щодо їхніх прав, визначених чинним законодавством, допомогли при складанні письмових претензій, заяв до суб’єктів господарювання, поновлення їхніх споживацьких прав, виявлення порушень умов договорів між громадянами та виконавцями робіт (послуг), що обмежують права споживача, тощо.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області запроваджена можливість подання письмових звернень з використанням мережi Інтернет. Для автоматизації процесу обробки звернень громадян та надання зручного користувальницького інтерфейсу, заснованого на вебтехнологіях, на офіційному вебпорталі Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області визначено електронну адресу для подачі звернень zv@dpsscn.gov.ua.

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 17 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 17 травня 13:01

У Чернігівській області 17 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

Поліцейські Чернігівщини успішно пройшли тренінг з розпізнавання та поводження з вибухонебезпечними предметами

Поліцейські Чернігівщини успішно пройшли тренінг з розпізнавання та поводження з вибухонебезпечними предметами 09:50

На базі Академії патрульної поліції в місті Києві 14 поліцейських Чернігівщини пройшли курс навчання «Розпізнавання та порядок поводження з вибухонебезпечними предметами».

Патрульні виявили автомобіль з речами, які можуть бути викраденими

Патрульні виявили автомобіль з речами, які можуть бути викраденими 09:40

17 травня близько 11-ї години патрульні отримали інформацію щодо транспортного засобу, яким можуть перевозити викрадені речі.

Мешканця Чернігівського району судитимуть за самовільне зайняття земель

Мешканця Чернігівського району судитимуть за самовільне зайняття земель 09:15

Козелецька окружна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно мешканця Чернігівського району за фактом протиправного використання землі (ч. 2 ст. 197-1 Кримінального кодексу України).